|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸ | کد خبر : 64625
 • پرینت

  آذرقلم: مدیر کل بهزیستی استان گفت: گزارش شورای پیشگیری جرایم استان نشان می دهد که جرایم اول استان ریشه در خشونت دارند.

  آذرقلم: مدیر کل بهزیستی استان گفت: گزارش شورای پیشگیری جرایم استان نشان می دهد که جرایم اول استان ریشه در خشونت دارند.

  به گزارش خبرنگار آذرقلم، محسن ارشد زاده، این مطلب را در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان اعلام کرد و افزود:  با وجودی که خشونت جزو پنج آسیب جدی استان نیست اما وضعیت موجود استان نشان از جدی بودن نقش خشونت در بروز جرایم دارد.

  وی افزود: گزارشاتی که از مراکز بهزیستی از جمله اورژانس اجتماعی(۱۲۳) و صدای مشاور( ۱۴۸۰ ) اعلام می شود نشان از افزایش رفتارهای خشونت امیز مخصوصا خشونت خانگی دارد.

  ارشد زاده خبر از ارائه طرح پیشگیری از خشونت در دو سطح اولیه و ثانویه داد  و افزود: محل این طرح تبریز خواهد بود که بعنوان پایلوت و با جامعه آماری و نمونه پنج هزار نفر جمعیت از محیطهای شهری، آموزشی، کاری و به طور اختصاصی  تاکسیرانی در نظر گرفته شده است.

  وی افزود: پیشگیری اولیه در محیط های شهری و کاری و آموزشی، بحث آموزش و تیم سازی، حساس سازی جامعه هدف، اگاه سازی، ایجاد کمپین نقد خشونت و برگزاری دوره های اموزشی برای گروههای هدف از جمله برنامه های این طرح خواهد بود.

  ارشد زاده با بیان اینکه سال پیش نیز طرح پیشگیری از کودک آزاری مطالعه شده گفت: این طرح آماده شده و برای اجرا به شورای پیشگیری از جرم استان ارائه شده است.

  مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به فعالیت پنج اورژانس فوریت اجتماعی در تبریز، خبر از افزایش این اورژانسها داد و گفت: امسال در ۱۱ شهرستان که جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر دارند، اورژانس فوریتهای اجتماعی راه اندازی شده است.

  امام جمعه هریس: فقر فرهنگی بدترین نوع فقر است/ جامعه ما در مرحله هشدار قرار دارد

  حجت الاسلام قهرمان احمدی امام جمعه شهرستان هریس و از فعالین حوزه فرهنگ و اموزش هم که در این جلسه حضور داشت با بیان اینکه ۳۶ درصد مردم ایران از خشونت کلامی یا رفتاری رنج می برند تاکید کرد: ترویج دین اخلاق و اموزه های دینی نسخه شفا بخش این ناهنجاری است.

  حجت الاسلام قهرمان احمدی، استضعاف فرهنگی یا همان فقر فرهنگی را بالاترین نوع استضعاف و فقر دانست و خاطر نشان کرد: مسائل فرهنگی اگر به موقع حل نشوند تبدیل به آسیب و معضل های بزرگ اجتماعی می شوند، اگر آن نیز به موقع حل نشود تبدیل به آسیب سیاسی و در نهایت تبدیل به مسائل امنیتی می شود.

  احمدی از نظر آسیب پذیری، جامعه کنونی ما را در مرحله «هشدار» یعنی یک مرحله پایین تر از «بحران» تعریف کرد و افزود: ما به اندازه کافی جلسات برگزار کرده ایم، اکنون باید عملیاتی کار کنیم.

  مشاور امور دینی، قبضه کردن مسائل توسط دولت را راهبردی ندانسته و ابراز کرد: کارها باید به دست خود مردم سپرده شوند و دولت باید پشتیبان باشد. باید از تمام ظرفیتها، مساجد، هیئتهای مذهبی، پایگاههای مقاومت، صدا و سیما و مدارس استفاده شود.

  حجت الاسلام احمدی با استقبال از طرح پیشگیری از خشونت که از سوی بهزیستی ارائه شده، خواستار پیش بردن طرح توسط همه مردم و نهادهای مردمی و دولتی شد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "افزایش آمار خشونت خانوادگی / راه اندازی فوریت های اجتماعی در ۱۱ شهرستان آذربایجان شرقی"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.