|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸ | کد خبر : 64576
 • پرینت

  جلسه کار گروه اجتماعی و فرهنگی در غیاب دستگاه های مدعی!

  هشدار معاون سیاسی استاندار: متکدیان به حاشیه شهرها کشیده شده اند

  آذرقلم: معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به شعار «تبریز بدون گدا و معتاد متجاهر» بیان کرد: این شهرت و امتیاز برای شهرمان باید حفظ شود و اگر سازمانهای مردم نهاد در شهر قدرتمند هستند علت آن فرهنگ بالای مردم و شهر است که آنان را توانمند می سازد. وی هشدار داد: هم اکنون متکدیان به حاشیه شهر و تقاطع روستاها کشیده شده اند

  آذرقلم: کارگروه احتماعی و فرهنگی استان در حالی به ریاست معاون سیاسیو امنیتی استان تشکیل شد که غیبت خیلی از دستگاه ها و نهادهای دست اندرکار و مسئول در امور فرهنگی و اجتماعی در این جلسه کاملا مشهود بود. به گونه ای که این غیبت مورد انتقاد شهرتی فر هم قرار گرفت.

  به گزارش آذرقلم، در حالی که اغلب مدیران استانی بر اهمیت مسایل فرهنگی و پرداختن به چالش های فرهنگی و اجتماعی را در مصاحبه های خبری خود یادآوری کرده و سازمان خود را تنها متولی اینامر می دانند اما غیبت آنها از این جلسه هم اندیشی و مهم چیزی نبود که از چشم رسانه ها و رئیس جلسه مخفی بماند.

  در این جلسه مسایل اجتماعی و فرهنگی مبتلابه شهر تبریز و استان مورد بحث و تبادل نظر کارشناسان قرار گرفت به بخشی از این مباحث را می خوانید:

  شهرتی فر: متکدیان به حاشیه شهر و تقاطع روستاها کشیده شده اند

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار با انتقاد از دستگاههای غایب در این جلسه گفت: در کار گروه فرهنگی اجتماعی به هیچ وجه قابل قبول نیست که سازمان تبلیغات اسلامی استان، میراث فرهنگی و گردشگری استان، حوزه هنری تبلیغات اسلامی، صدا و سیمای استان، معاونت فرهنگی هنری شهرداری غایب باشند.

  به گزارش آذرقلم، رحیم شهرتی فر روز چهارشنبه در سومین جلسه کار گروه اجتماعی فرهنگی استان در سال ۹۶، خواستار حضور فعال سازمانهای مرتبط با کار گروه تخصصی شد و با بیان اینکه مسئله اصلی در دولت تدبیر و امید شفاف سازی آمار و اطلاعات و توجه به موقعیتهای موجود است خاطر نشان کرد : برنامه ریزی بدون اطلاعات درست مثمر ثمر نخواهد بود.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به  شعار «تبریز بدون گدا و معتاد متجاهر» بیان کرد: این شهرت و امتیاز برای شهرمان باید حفظ شود و اگر سازمانهای مردم نهاد در شهر قدرتمند هستند علت آن فرهنگ بالای مردم و شهر است که آنان را توانمند می سازد.

  وی با هشدار به اینکه هم اکنون متکدیان به حاشیه شهر و تقاطع روستاها کشیده شده اند از سازمانهای دولتی و نهادهای مردمی و خود مردم با فرهنگ استان خواست تا احسانها و خیراتشان را از طریق دستگاههای حمایتی مورد قبولشان انجام دهند.

   

  متکدیان خارجی تهدید جدی برای استان

  معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تبریز هم در مورد متکدیان شهر هشدار داد : متکدیان خارجی تهدید جدی برای استان آذربایجان شرقی هستند.

  سعید برزگر معاون سیاسی فرماندار شهرستان تبریز هم اقدام قاطع انتظامی و عودت متکدیان خارجی به کشور مبدا را یادآور شد و با اشاره به دستگیری ۱۷ نفر متکدی پاکستانی در طی روزهای اخیر و تلاش و کار فراوان اطلاعاتی  و هزینه برای دستگیری آنها در استان گفت: ۲۴ ساعت بعد از فرستاده شدن این متکدیان به مرکز کشور، دوباره انها از مسیرهای دیگری به استان بر می گردند.

   

  شناسنامه های دستی و جعل راحت انها

  مدیر کل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی هم در این جلسه با اشاره به مشکل جعل اسناد هویتی در استان گفت: تعداد قابل توجهی از شناسنامه های استان دستی هستند که جعل و سوء استفاده از آنها برای برخی کلاهبردارن بسیار ساده و راحت است.

  احد جودی در این کارگروه خواستار جمع آوری شناسنامه های دستی و قدیمی تا کاربردی شدن کارت ملی هوشمند شد.

  وی در عین حال خاطر نشان کرد: تاکنون در شناسنامه های جدید گزارشی مبنی بر جعل انها نشده است.

  خبرنگار: نفیسه انصاری

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "هشدار معاون سیاسی استاندار: متکدیان به حاشیه شهرها کشیده شده اند"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.