|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲ | کد خبر : 64547
 • پرینت

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی خبر داد :

  آنفلوآنزای مرغی باز هم در آذربایجان‌شرقی شیوع پیدا کرد

  آذرقلم: مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: آنفلوآنزای مرغی اخیراً در برخی کشورها از جمله کشور ما شیوع پیدا کرده و نمونه هایی از این آنفلوانزا در استان ما نیز مشاهده شده است.

  مرغ فاسد

  آذرقلم: مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: آنفلوآنزای مرغی اخیراً در برخی کشورها از جمله کشور ما شیوع پیدا کرده و نمونه هایی از این آنفلوانزا در استان ما نیز مشاهده شده است.

  به گزارش آذرقلم، احمد جهانسری در نشست بررسی و آسیب‌شناسی شیوع  آنفلوآنزای مرغی در استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: آنفلوآنزای مرغی اخیراً در برخی کشورها از جمله کشور ما شیوع پیدا کرده و نمونه هایی از این آنفلوانزا در استان ما نیز مشاهده شده که توسط نهادهای ذیربط از جمله دامپزشکی، جهادکشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی رصد و پایش می‌شود.

  وی افزود: این در حالی است که با آغاز فصل سرما و کوچ پرندگان، احتمال شیوع این بیماری در سراسر کشور افزایش یافته است.

  جهانسری گفت: خوشبختانه این موضوع در استان جای نگرانی ندارد و اگر مشکل حاد باشد قرارگاه زیستی استان آماده همکاری با نهادهای ذی ربط است.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ادامه داد: با وجود اینکه در استان مشکل خاصی در این مورد نداریم اما رعایت نکات بهداشتی همانند تهیه مرغ و تخم مرغ از مراکز مجاز و بهداشتی زیر نظر سازمان دامپزشکی، عدم خرید طیور از بازارچه های غیر بهداشتی و محلی و نیز عدم شکار پرندگان مهاجر و خوردن آنها لازم و ضروری است.

  وی همچنین توصیه کرد تا همشهریان در صورت مشاهده لاشه طیور از تماس مستقیم با آن خودداری کرده و سازمان دامپزشکی را مطلع کنند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "آنفلوآنزای مرغی باز هم در آذربایجان‌شرقی شیوع پیدا کرد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.