|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷ | کد خبر : 64512
 • پرینت

  آذرقلم: از مجموع ۱۲۰ هزار و ۲۶۸ واحد مسکن مهر دارای قرارداد ساخت، ۱۰۳ هزار و ۳۷۹ واحد تمام شده و افتتاح شده و تنها ۱۶ هزار و ۸۸۹ واحد نیمه کاره باقی مانده است.

  آذرقلم: از مجموع ۱۲۰ هزار و ۲۶۸ واحد مسکن مهر دارای قرارداد ساخت، ۱۰۳ هزار و ۳۷۹ واحد تمام شده و افتتاح شده و تنها ۱۶ هزار و ۸۸۹ واحد نیمه کاره باقی مانده است.

  به گزارش خبرنگار آذرقلم، مهدی اسحقی نژاد مدیر مسکن و ساختمان سازمان راه وشهرسازی این مطلب را در جلسه شورای مسکن آذربایجان شرقی اعلام کرد و افزود: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، از ۴۴ هزار و ۳۹ واحد دارای قرارداد ساخت، ۳۷ هزار و ۴۱ واحد اتمام و افتتاح شده و شش هزار  و ۹۹۸ واحد ان باقی مانده است.

  وی در مورد وضعیت مسکن مهر در شهر جدید سهند و حومه آن که به عنوان یکی از قطب هخای مهم ایجاد مسکن مهر انتخاب شده بود گفت: در شهر جدید سهند از ۳۵ هزار و ۹۹۰ واحد دارای قرار داد ساخت، ۳۴ هزار و ۵۶۳ واحد اتمام و افتتاح شده و یک هزار و ۴۲۷ واحد باقی مانده است.

  وی تاکید کرد: در مجموع ۲۷ باب پروژه روبنایی (مدرسه، مسجد، کلانتری، خانه بهداشت) برای مساکن مهر احداث شده است. اسحقی نژاد در مورد هزینه ها و تسهیلات مربوط به این بخش هم گفت: ۱۳۴ میلیارد ریال یارانه به مساکن مهر استان بصورت بلاعوض و بعنوان کمک به آورده متقاضیان تعلق گرفته است. از همین میزان هفت هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداختی مساکن مهر استان تا هفته دولت ۱۳۹۶ بوده است.

  اسحقی نژاد با بیان اینکه طبق طرح های مصوب تعداد ۱۵۹ پروژه ی روبنایی برای مساکن مهر استان لازم بود گفت: تاکنون ۳۶ پروژه خاتمه یافته، ۷۰ پروژه شروع شده و تعداد ۳۴ پروژه نیز در حال اجراست.

  افزایش میزان تسهیلات از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون و سپس ۴۰ میلیون تومان برای هر واحد، افزایش مجموع مدت زمان دوران مشارکت و باز پرداخت تسهیلات از ۱۵ سال به ۲۰ سال، افزایش سقف کلی تسهیلات مسکن مهر از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۵ هزار میلیارد تومان از محل وصول اقساط تسهیلات پرداختی را راه حل هایی دانست که برای حل مشکلات مربوط به تامین هزینه ساخت مساکن مهر در سطح کشور انجام گرفته است.

  مدیر مسکن و ساختمان سازمان راه وشهرسازی در عین حال، عمده مشکلات پیش روی پروژه های خاتمه نیافته را عدم پرداخت به موقع اورده نقدی متقاضیان و در نتیجه عدم تزریق نقدینگی مناسب به پروژه ها، دانست و افزود: افزایش قیمت پروژه بدلیل طولانی شدن اجرا، زمان ساخت و شمول نرخ تورم و دستورالعمل های افزایش قیمت، مشکلات مالی و حقوقی برخی از شرکتهای تعاونی مسکن نیز بر این مشکلات دامن زد.

  وی در ادامه، وجود متقاضیان غیر موثر مسکن مهر، عدم بهره مندی مجریان محوطه ساز از افزایش تسهیلات بدلیل عقد قرارداد با سازنده پروژه در پروژه هائی که پیمانکار محوطه شرکتی غیر از سازنده ساختمان است و نیاز برخی از پروژه های در حال بهره برداری به احداث سیستم انتقال و دفع فاضلاب، احداث تصفیه خانه، تهیه و نصب سپتیک تانک را از دیگر مشکلات اصلی پیش روی پروژه های مسکن مهر در حال حاضر نام برد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "پرونده مسکن مهر آذربایجان شرقی در حال بسته شدن: از ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر تنها ۱۶ هزار واحد باقی مانده است"
  نظرات در مورد » “پرونده مسکن مهر آذربایجان شرقی در حال بسته شدن: از ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر تنها ۱۶ هزار واحد باقی مانده است”
  1. فیروز گفت:

   درفاز ۴ غدیر ۵ واحد دارم لطفا زمان تحویلش کی هست .باتشکر از راهنماییتان


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.