|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ | کد خبر : 64504
 • پرینت

  آذرقلم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به تبریز سفر کرده بود گفت: باید به سمت الگوهایی برویم که از بنگاه داری رها شده و سرمایه بیشتری برای نسلهای تامین اجتماعی بعدی فراهم کنیم.

  Image result for ‫وزیر کار ربیعی‬‎

  آذرقلم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به تبریز سفر کرده بود گفت: باید به سمت الگوهایی برویم که از بنگاه داری رها شده و سرمایه بیشتری برای نسلهای تامین اجتماعی بعدی فراهم کنیم.

  به گزارش خبرنگار آذرقلم، علی ربیعی، شامگاه دیروز در نشست مشترک اعضای کار گروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به مشکلات جدی صندوقها بیان کرد: در ارتباط با صندوقها، پایدارسازی آنها و شیوه تامین بدهی به صندوقها طرحی آماده کرده ایم که بنگاهداری را سبک کرده و استراتژی اتخاذ شده الگویی پیاده خواهد کرد که همانند ماشین سازی یا تراکتور سازی نشود.

  علی ربیعی با بیان اینکه امروز ۱۲ صندوق بازنشستگی به صندوق کارپردازی تبدیل شده اند، از کاهش تدریجی دوام صندوقها خبر داد و از صندوقها به عنوان موجودات بیگناهی یاد کرد که باید امروز پاسخگوی سیاستهای ۶۰ ساله باشند!

  ربیعی همچنین خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۰ ، شصت درصد بودجه کشور به پرداخت حقوق صندوقها اختصاص خواهد یافت یعنی بخش اعظم بودجه کشور را باید حقوق داد و این اتفاق خوبی نیست.

  دکتر ربیعی افزایش یک میلیون و ۲۰۰ هزار مستمری بگیر در سال ۸۴ به سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال ۹۲ را قابل توجه دانست و گفت: صندوقها، کمبود اب، فشار بر خاک ، فزونی عرضه و تقاضای نیروی کار، آسیب های اجتماعی و فقر شدید همه نشان می دهند که مسیر سختی را پیش رو داریم.

  مهمان ویژه کارگروه تخصصی اشتغال استان راه حل مشکلات استان را گرفتن تصمیمات سخت و ایستادن پشت آنها را با عقلانیت و سخت کوشی و اجماع بزرگ اظهار کرد و گفت: اگر امروز تصمیمات سخت نگیریم به آیندگانمان خیانت کرده ایم.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به اعتراض دکتر فرهنگی نماینده مردم تبریز آذرشهر، اسکو در مورد عدم اغاز به کار پروژه بیمارستان ۳۲۰ تختی تبریز،  علت آن را ناتوانی بیمه تامین اجتماعی در پرداخت هزینه ها و همچنین مصوبه ای متذکر شد که بیمارستان سازی نباید در ان محل انجام شود.  وی در عین حال قول داد در مورد شروع پروژه نیز اقدامات و همکاری ها و حمایت های لازم را انجام دهد.

  علی ربیعی با اشاره به وضعیت اشتغال استان گفت: از ۱۰ هزار میلیارد تومان ردیف اختصاص یافته به آن در سطح کشور، ۴/۳ درصد ان یعنی حدود ۵۸۰ میلیارد تومان سهم اشتغال استان است.

  وی در عین حال تاکید کرد: اگر آقای استاندار به جذب سرعت دهند ما تعهد اخلاقی می دهیم که سهم اشتغال استان را افزایش دهیم.

  ربیعی وارد شدن سالانه ۲۰ هزار نیروی کار استان به بازار کار را دو برابر این ظرفیت در استان بر شمرد.

  دکتر ربیعی با اشاره به ایجاد ۱۱ اورژانس اجتماعی در چهار سال گذشته در استان را دلیل خوبی برای کاهش شش درصدی خشونت، همسر آزاری و کودک ازاری مطرح کرد و گفت: با اینکه از شیب تند طلاق گرفته شده اما باید بیشتر کار کنیم.

  علی ربیعی در پایان صحبت هایش در نشست مشترک اعضای کارگروه تخصصی اشتغال استان، به حاجیه یمن خانم، مادر شهید هشترودی اشاره کرد و گفت: این زن کل دارائی اش که ۹۰ میلیون تومان بود به مرکز کودکان عقب مانده ذهنی بخشید. حاجیه یمن، نماد معرفت و شخصیت استان است. با چنین روحیه هایی می توان کار را به جلو برد.

  خبرنگار: نفیسه انصاری

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "۱۲ صندوق بازنشستگی کشور به صندوق کارپردازی تبدیل شده اند/ مسیر سختی را پیش رو داریم"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.