|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴ | کد خبر : 64494
 • پرینت

  آذرقلم: با به صدا در آمدن سوت قطار ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای اولین بار در اداره کل راه‌آهن آذربایجان، سرعت قطارهای این منطقه، افزایش می یابد.

  آذرقلم: با به صدا در آمدن سوت قطار ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای اولین بار در اداره کل راه‌آهن آذربایجان، سرعت قطارهای این منطقه، افزایش می یابد.

  به گزارش آذرقلم، شاپور ارصلانی، مدیرکل راه‌آهن آذربایجان در مراسم تست قطار مسافری با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در مسیر تبریز- سهلان اظهار داشت: برای سیاست‌های کلان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص افزایش سرعت سیر قطارهای مسافری و کاهش مدت زمان سفر برای هموطنان، با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان راه‌آهن آذربایجان شرایط لازم برای سیر قطارهای مسافری با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعات در مسیر بلاک تبریز – سهلان  فراهم شد.

  وی افزود: برای ارتقای سرعت سیر قطارهای مسافری در این مسیر، اعضای کمیته تعیین سرعت قطارهای مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران امروز در این اداره کل حضور پیدا کردند و به منظور تست افزایش سرعت وسایط نقلیه ریلی در حدفاصل ایستگاه‌های تبریز- سهلان ” قطار تست سرعت “در بلاک تبریز- سهلان با حضور اعضای کمیته تعیین سرعت قطارهای مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  و با شرکت مدیرکل و معاون فنی در سیر و حرکت و ناوگان راه‌آهن آذربایجان تشکیل شد و با سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت در این مسیر سیر  آزمایشی خود را انجام  داد و مورد ارزیابی قرار گرفت.

  ارصلانی تاکید کرد:شرایط لازم برای اجرایی شدن پیشنهاد این اداره کل و اعزام قطارهای مسافری با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در این مسیر مورد تایید اعضای کمیته تعیین سرعت قطارهای مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

  وی، در مورد افزایش سرعت سیر قطارهای مسافری در سایر مسیرهای اداره کل راه‌آهن آذربایجان تصریح کرد:فعالیت افزایش سرعت سیر قطارهای مسافری در سه محور تبریز- جلفا، تبریز- رازی و تبریز- مراغه  جزو اولویت‌های کاری این اداره کل بوده و در دستور کار قرار دارد.

  مدیرکل راه‌آهن آذربایجان ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد افزایش سرعت سیر قطارهای مسافری در مسیر‌های  تبریز- جلفا، تبریز- رازی و تبریز- مراغه خواهیم بود.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "سرعت قطارهای آذربایجان شرقی به ۱۲۰ کیلومتر افزایش می یابد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.