|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹ | کد خبر : 64480
 • پرینت

  آذرقلم: فرماندار شبستر ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی و اسلامی مورد تاکید رهبری را یکی از راهبردهای شورای فرهنگ عمومی دانست و گفت: سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود و نقش دستگاه های فرهنگی در این زمینه سنگین است و باید به دقت این مهم را مد نظر داشته باشند.

  آذرقلم: فرماندار شهرستان شبستردر نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: حضور گسترده و پرشور شیعیان و پیروان مذاهب مختلف در راهپیمایی اربعین حسینی در حال حاضر که دشمنان با هزاران ترفند و توطئه قصد ضربه زدن به ارزش‌های اسلامی را دارند یک موج عظیم مردمی و اعتقادی به شمار می آید.

  به گزارش آذرقلم از شبستر، منصور طالب پور با اشاره به مناسبت روز فرهنگ عمومی یادآور شد: قیام حضرت سید الشهدا (ع) قبل از اینکه سیاسی و نظامی باشد، یک قیام فرهنگی است و تمامی گفتار و خطبه های آن حضرت نیز صبغه فرهنگی دارد.

  وی گفت: فرهنگ یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در توسعه پایدار جامعه است و عنصر فرهنگ برای ثبات و قوام جامعه از اساسی ترین موضوعات به شمار می رود. لذا حوزه فرهنگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. فعالیت در این حوزه تزیینی نیست بلکه نقش راهبردی در جریان توسعه و رشد جامعه را دارد و بدون آن توسعه تحقق پیدا نمی‌کند زیرا که برای هر کاری باید فرهنگ‌سازی لازم در آن بخش صورت بگیرد.

  نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی افزود: لازم است نرم افزارهای مربوط به استفاده برای فرهنگ عمومی تقویت شود تا شورای فرهنگ عمومی جایگاه شایسته خود را بیابد، بدین منظور روسای مراکز آموزش عالی شهرستان ضمن توجه جدی به پایان نامه های دانشجویی یک برنامه مدون برای تحقیق در امر فرهنگ عمومی داشته باشند تا فرهیختگان، نخبگان و اساتید در ایجاد یک فرهنگ عمومی سالم این شورا را یاری رسانند.

  رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شبستر در ادامه با اشاره به نرخ ۹۵/۵  درصدی بیکاری شهرستان شبستر گفت: با توجه به نرخ ۵/۱۳ درصدی بیکاری استان، خوشبختانه شهرستان شبستر با این نرخ پائین ترین رتبه را داشته که این حاصل تلاش مدیران، فعالان اقتصادی و همراهی مردم است که اگر فرهنگ اشتغال در جامعه تقویت شود در بلند مدت شاهد یک فرهنگ عمومی بالنده خواهیم بود و تلاش ما در شورای فرهنگ عمومی این است که از پژوهش‌های صرفاً نظری و همایش‌های بی‌اثر اجتناب کنیم و با رویکردی جامعه پیشرو قدم در پیشبرد اهداف فرهنگی بگذاریم.

  وی ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی و اسلامی مورد تاکید رهبری را یکی از راهبردهای شورای فرهنگ عمومی دانست و گفت: سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود و نقش دستگاه های فرهنگی در این زمینه سنگین است و باید به دقت این مهم را مد نظر داشته باشند.

  وی با انتقاد از آمار کودک همسری یا ازدواج دیررس وپیامدهای ازدواج کودکان را در دو جنبه اجتماعی و جسمی دانست و تصریح کرد:پیامدهای اجتماعی ازدواج کودکان شامل ظهور پدیده خشونت خانگی، محرومیت تحصیلی، فاصله سنی زیاد با همسرو خودکشی، بازتولید چرخه فقر و پیامدهای جسمی ازدواج کودکاناست.

  شبستر ، علیرضا خوش نیت

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "فرهنگ اشتغال و سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.