|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲ | کد خبر : 64364
 • پرینت

  آذرقلم: این روزها پیامهای زیادی از سوی هواداران تیمهای محبوب استقلال و پرسپولیس تهران دریافت کرده ام که نگران حذف تیمهای محبوبشان از رقابتهای آسیایی هستند. با اینکه به شخصه طرفدار تیم استقلال هستم اما زمانی که پای منافع و اعتبار ملی به میان می آید، فرقی میان استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی و نفت نیست.

  Image result for ‫پروانه سلحشوری نماینده‬‎

  پروانه سلحشوری*

  آذرقلم: این روزها پیامهای زیادی از سوی هواداران تیمهای محبوب استقلال و پرسپولیس تهران دریافت کرده ام که نگران حذف تیمهای محبوبشان از رقابتهای آسیایی هستند. با اینکه به شخصه طرفدار تیم استقلال هستم اما زمانی که پای منافع و اعتبار ملی به میان می آید، فرقی میان استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی و نفت نیست.

  مدتی قبل با وزیر ورزش در مورد کسب نتایج ضعیف تیم استقلال دیدار داشتم که نتیجه این دیدار قولی بود که جناب وزیر برای آوردن سرمربی خارجی دادند و در دراز مدت تغییرات در هیئت مدیره این باشگاه اتفاق بیافتد. اما در کل فوتبال داخلی ایران حال و روز خوشی ندارد. فرقی ندارد که لیگ برتر باشد یا لیگ های پایین تر. همه درگیر مشکلات مالی گسترده هستند. مهمترین معضلی که این روزها فوتبال ایران با آن دست و پنجه نرم میکند، دولتی بودن اکثر باشگاه هاست. راه دور نرویم و همین آسیا را مثال بزنیم که کشورهایی در سطح ملی و رنکینگ جهانی از  ما پایین تر هستند اما لیگ و تیمهای قدرتمندی دارند. وقتی که باشگاه خصوصی باشد، شرایط ایجاب میکند تا مالک برای سودآوری و فرار از زیان، به باشگاه داری به عنوان یک صنعت بیاندیشد. اما تا زمانی که باشگاه ها از منابع مالی دولت تغذیه میشوند نتیجه این میشود که علاوه بر افزایش انواع و اقسام بدهی ها، کسی دلسوزی نمیکند چون سرمایه اش درگیر نیست. در این میان این هوادار است که دلخوشی و سرگرمی اش را از دست رفته میبیند. حالا بماند که اصلا نمیشود در مورد فوتبال زنان و دختران حرف زد!

  امروز شنیدم که وزارت ورزش قول داده تا از این خسران و حذف نمایندگان ایران جلوگیری کند. این راه به فال میگیرم اما آیا این پایان همه مشکلات پیش رو است؟ نمیشود، نمیگذارند، امکانات نداریم و غیره پاسخ مناسب از طرف نهادهای مسئول نیست. دنیا هر حال پیشرفت است و برای رسیدن به نقطه مطلوب، باید خلاق بود و علمی فکر کرد و از نیروهای با تفکر به روز و علمی و باتجربه استفاده کرد.

  اگر نمایندگان فوتبال ایران نتوانند در رقابتهای آسیایی شرکت کنند، مجلس شورای اسلامی باید به این قضیه ورود کند تا از تکرار چنین اتفاقاتی در آینده جلوگیری شود.

  وضعیت امروز فوتبال داخلی ایران، منحصر به دیروز و امروز نیست و سالهای سال است که در سراشیبی قرار دارد و این باعث تاسف فراوان است که با تیمهای مطرح و باسابقه که روزگاری در آسیا حرفها برای گفتن داشتند چه ها که نکرده ایم! و امروز این را میتوان از رتبه بندی تیمهای مطرح و باسابقه ایران فهمید. پرسپولیس ٨ آسیا ١۴٢ جهان، و استقلال ٢١ آسیا و ٢٨۵ جهان.

  *نماینده مجلس دهم

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "فوتبال ایران در سراشیبی/ فرقی میان استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی نیست"
  ۷ نظر برای “فوتبال ایران در سراشیبی/ فرقی میان استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی نیست”
  1. ناشناس گفت:

   نمایندهای مرد مجلس شهرمون که نتونستن ردیف بودجه ایی مثل دو تیم مفتخور دولت در نظر بگیرن شما که جای خود دارید

  2. ناشناس گفت:

   نمایندهی مرد مجلس که نتونستن مثل دو تیم مفتخور دولت ردیف بودجه ایی در نظر بگیرن شما که جای خودش

  3. TRAXTOR گفت:

   دولت باید یه وام ۵۰ میلیاردی به تراختور بده تا با اون هم بدهی های قبلی و بده هم کمپ تمرینی مدرن بسازه و هم کار اقتصادی قوی آغاز کنه و روی پای خودش به ایسته. و همچنین حق پخش و تبلیغات دور زمین و… هم مثل همه لیگ های حرفه ای به تیمها تعلق بگیره در انصورت دیگه هیچ تیمی مشکلی نداره

  4. سالار گفت:

   پروانه خانم اسدقلال هم شد تیم؟
   تیم فقط تراختور کبیر

  5. امید تی تی گفت:

   نصف این تبلیغاتی که پیرامون این دو تیم تهرانی میشه اگر برای تراختور مکیشد تراختور میشد بهترین تیم آسیا.

   تیم مردمی تراختور با میلیونها عاشق چرا باید دغدغه مالی داشته باشه؟

  6. مهدی تهرانان گفت:

   متاسفم که با این همه مشکلات کشور پول زبان بسته بیت المال خرج تیم های استقلال و پرسپولیس نمیشه در مورد تراکتور هم باید بگم اگر سپاه توانایی پرداخت مخارج باشگاه رو نداره چرا نمیزاره تیم خصوصی بشه ؟ !!!

  7. مهدی تهرانان گفت:

   میشه


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.