|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴ | کد خبر : 63960
 • پرینت

  آذرقلم: کدام قانون فدراسیون فوتبال گفته است که باشگاههای می توانند تماشاگر خانم به بازیهای خارج از کشور ببرند؟
  فردا اگر خدای ناکرده، قلب بازیکنان پرسپولیس و کلا بازیکنان قلیانی، حین یا بعد از بازی، از کار بیافتد، آقای پروین جوابگو خواهد بود؟ یا کمیته اخلاقی که رسیدگی نکرده است؟
  فوتبال پاکم آرزوست

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: قبلا گفتیم که مهمترین هدف و اولویت کمیته اخلاق، سالم سازی محیط ورزش فوتبال است. محیطی که گاها در اثر بی توجهی بازیکنان و مدیران مسئول در باشگاهها و فراتر از آن فدراسیون فوتبال، شاهد بروز ناهنجاری هایی در آن می شویم. زد و خورد بازیکنان در داخل زمین، توهین به همدیگر، حمله به داور، رفتار ناشایست و خلاف شرع و اخلاق در برابر دیدگان تماشاگران که از جمله عواملی هستند که در داخل میدان روی می دهند. در مقابل رفتارها و اظهار نظرهایی نیز وجود دارد که توسط اهالی فوتبال و در خارج از استادیوم رخ می دهد. دعوا و کتک کاری در محیط عمومی، حضور در قهوه خونه ها و استعمال مواد دخانی، اظهار نظر غیر مسئولانه و کارشناسی نشده درباره قوانین اخلاقی فوتبال، لابی، تبانی، رساء و ارتشاء و…. اعمالی هستند که در خارج از استادیوم گاها شاهد آنها بودیم و یا با ظرافت خاص کمیته اخلاق، پرده از آنها برداشته شده است.
  سلطان پرسپولیس که تقریبا قیافه و تیپ قهوه خانه نشین ها را هم دارد، دیروز در اظهار نظری در توجیه عمل زشت بازیکن مطرح پرسپولیس، فرموده اند که چه اشکالی دارد بازیکنی که به قلیان اعتیاد دارد، هفته ای یا ماهی یک بار قلیان بکشد! این اظهار نظر در حالی مطرح می شود که سازمان لیگ در مصوبه ای، نه تنها استعمال دخانیات، بلکه حمل آن به داخل استادیوم و توسط تماشاگران را نیز ممنوع اعلام کرده است.
  چنین اظهار نظرهایی از سوی یکی از به اصطلاح اسطوره های فوتبال کشور، جای تأسف و تأمل دارد که، چه بر سر این فوتبال و ورزش آمده است که اسطوره اش راضی به مصرف قلیان توسط بازیکنانش می شود؟ چنین اظهار نظرهایی بازیکنان و قلیان کش های تیم های مختلف را جری تر خواهد کرد، که اسطوره ای به نام پروین از آنها حمایت کرده است. شاید یکی دو تا از این بازیکنان هم بعد بازنشستگی، قهوه خانه ای به نام پرسپولیس بزنند و میزبان بازیکنان قلیان کش پایتخت باشند.
  دیروز یک عکس دیگری هم از تیم حاشیه ساز ایران، یعنی پرسپولیس به بیرون درز کرد که برای لیدرهای تیمشان بلیط هواپیما گرفته بودند تا به تشویق این تیم بپردازند. اینکه هزینه بلیط این لیدرها و هواداران از کجا تأمین شده است، و یا صحیح است که پول بیت المال را صرف حضور چند نفر تماشاچی و لیدر بکنیم، زیاد مهم نیست. نکته مهم این عکس، حضور بانوانی با پیراهن و شال پرسپولیس دم هواپیمای حامل لیدرهای پرسپولیس است. مطمئنا برای بدرقه این لیدرها تا دم هواپیما نیامده اند، و آنها نیز جزو تیم لیدری پرسپولیس هستند. همراه داشتن ساک مسافرتی توسط این دختران و بانوان هم نشانه ای است مبنی بر اینکه آنها دقیقاَ برای تشویق و همراهی بازیکنان پرسپولیس بار سفر خارجی بسته اند. شاید هم برای دادن روحیه به بازیکنان سرخپوش است!!


  حال کمیته اخلاق ما، بایستی دقیقا مشخص کند که نقش این بانوان در این بازی چیست؟ آیا برای تماشا رفته اند؟ یا لیدری تیم را خواهند کرد؟ آیا تماشا یا لیدری فوتبال توسط بانوان در داخل کشور ممنوع است و بانوان می توانند با حمایت باشگاه متبوعشان، در خارج از کشور به این کار مبادرت ورزند؟ آیا این کار تمسخر قوانین حاکم بر استادیوم ها و نهاد فدراسیون و فراتر از آن جامعه اسلامی ما نیست؟
  چطور کمیته اخلاق برای یک شوخی ساده، حکم محرومیت موقت می دهد، اما در مورد قانون شکنی محرز باشگاه پرسپولیس و بازیکنان دودی آن، سکوت اختیار می کند؟
  کدام قانون فدراسیون فوتبال گفته است که باشگاههای لیگ برتری می توانند تماشاگر خانم به بازیهای خارج از کشور ببرند؟
  فردا اگر خدای ناکرده، قلب بازیکنان پرسپولیس و کلا بازیکنان قلیانی، حین یا بعد از بازی، از کار بیافتد، آقای پروین جوابگو خواهد بود؟ یا کمیته اخلاقی که رسیدگی نکرده است؟

  فوتبال پاکم آرزوست

  دختران طرفدار پرسپولیس خودشان را به عمان رسانده اند

  بازی برگشت از نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال عربستان

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "عکس: کمیته اخلاق کجایی، دقیقا کجایی؟!/ از قلیان و فتوای سلطان تا اعزام لیدر زن!"
  ۱۵ نظر برای “عکس: کمیته اخلاق کجایی، دقیقا کجایی؟!/ از قلیان و فتوای سلطان تا اعزام لیدر زن!”
  1. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   دعوا و کتک کاری علی پور و رضائیان در تمرینات پرسپولیس فصل قبل- دعوا و درگیری طارمی و مسلمان بعد از دربی فصل قبل- حضور احمدزاده و کامیابی نیا و مسلمان در قلیان سراها- جعل قرارداد طارمی و رد و بدل شدن پول زیر میزی و آبروریزی برای فوتبال کشور در عرصه بین الملل و…..
   و ناگفته نماند که پرسولیس باید سقوط کنه دسته یک بخاطر استفاده از بازیکن غیر قانونی(طارمی)
   کمیته اخلاق و انضباطی کجاییی دقیقا کجایی؟

  2. سجاد گفت:

   وقتی در تهران و استادیوم آزادی توسط تماشاگران پیروزی تهران درگیری و فحاشی میشه و در تبریز تراختور جریمه میشه.
   بایدم بخاطر یه شوخی و اتفاق کوچک رای به محرومیت بازیکنان تراختور بدهند و از اونور تشویقی رد کنند برای بازیکنان پیروزی تهران.
   با پول بیت المال لیدر میبرن مسافرت. بدون مجاوز و تخلف بانوان که معلوم نیست کین….! میبرن مسافرت از جیب بیت المال

  3. امروز تو تمرین پرسپولیس تمرین قلیان داریم گفت:

   بدلیل فتوای سلطان آبگوشتی پیروزی تهران جهت استعمال دخانیات و قلیان هفته ای یک بار برای بازیکنان پیروزی تهران ، بازیهای این تیم از این به بعد ۲ بر صفر بنفع این تیم آغاز خواهد شد تا نفس بازیکنان این تیم یاری کند.
   به دلیل شوخی و بگو بخند بازیکنان تراختور و ایجاد فضای مفرح در تمرینات این تیم . بازیکنان تراختور تا هر وقت صلاح میدونیم محروم و دو سال دیگر از جذب بازیکن محروم خواهند بود

  4. وحید تراختورچی گفت:

   کمیته اخلاق فکر میکنه در تمرینات تراختور چند نفر کشته شده اند فعلا داره دنبال جنازه اونا میگرده!

  5. تی تی گفت:

   یه زمانی هم با فتوا و دستور پروین داوران سوت پایان بازی یا اعلام پنالتی برای پرسپولیس و…. انجام میدادند.
   فوتبال بی در و پیکر و حمایت تمام قد از دو تیم تهرانی و پایمال کردن حق سایر تیمها. #همه_هموطنیم!

  6. فرهاد مرندی گفت:

   مسئولان باشگاه ما کجان؟ چرا اعتراض نمیکنند؟ الان اگر تیم دیگه ای بود مسئولانش کلی مصاحبه و اعتراض و….چرا اجازه میدهند به راحتی بازیکن مارو محروم کنند؟ و برخی سایتها حاشیه سازی کنند از جمله ورزش سه
   چرا باشگاه جواب تارتار بی مغز و نداد؟

  7. آیلار گفت:

   کمیته اخلاق رفته به صرف قلیان! بعدش میاد بازیکنان تراختورو و محروم میکنه

  8. تراختورچی گفت:

   خلعتبری حمله کرد به سمت ایرانپوریان چرا محروم نشد؟
   یا دوتا از بازیکنان پرس پول لیس در تمریناتشون هم دیگر و لت و پار کردند چرا محروم نشدند؟
   چرا احکام قلیان بازیکنان پرس پول لیس هنوز نیومده؟ البته شایعات زیادی هم مبنی بر مصرف ترامادول برخی بازیکنان پرس پول لیس هست.
   چرا کلااینا زوم کردن رو تراختور و بی دلیل و به مسخره ترین شکل ممکن بر علیه تراختور حکم میدهند؟

  9. rahim گفت:

   زیاد خودتون را ناراحت نکنید همین بی عدالتی ها جمع می شود و چوب خدا صدا ندارد لذا چرتپولیس از آسیا پر……………پر…………………….پر…………………….. می شود.

  10. وحيد گفت:

   با سلام… تا وقتی ما(آذربایجان) در تمامی زمینه ها مسئولان …. همین آش و است و همین کاسه و وقتی افرادی از جنس خودمان یعنی …. با انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه (( چاقو دست کیانی چیکار می کرد؟)) مانباید حرص بخوریم چون هم از خودی می خوریم و هم از رقیب. در پایان بازی تراکتور و پارس جنوبی مهدی تارتار برای اینکه خود را در رسانه ها مطرح کند و چون سال بعد نه پارسی خواهد بود و نه تیمی به وی پیشنهاد مربیگری دهد، شروع کرد به اهانت به کم آزارترین تماشاگران دنیا که حتی بلد نیستند چطوری فحش بدهند.حال این اگر این اتفاق در اصفهان می افتاد مسئولان ورزشی حق تارتار را کف دستش می گذاشتند ولی با اینکه در این سایت و در روزنامه مهدآزادی اهانت های تارتار منعکس شد ولی تا کنون کک هیچ مسئولی در تبریز تکانی نخورده است؟ یکی نیست بگه آخر در بازی به چه کسی توهین شده چرا افترا می گویید و شان و فرهنگ مردم آذربایجان را مورد اهانت قرار می دهید و اگر مسئولان پیگیری کنند تارتار باید طبق این گفته هایش باید محروم شود.

  11. قانون کاپیتالاسیون فوتبالی گفت:

   خوبه تمام موارد در سر تیتر توتیم سوگلی وزارتخونه رخ میده کسی هم توضح ازش نمیخواد قانون کاپیتالاسیون فوتبالی شامل حال لنگ پایتخت میشه همیشه چه توجرایم مالی وکسر امتیاز و کشیدن قلیان ودعوا وعربده کشی وهوداران متوهم ۶۰ملیونیشهم هم تو روزنامهای عربستان مورد تمسخر قرار گرفتن که نوشتن*مشجعات یحمل بسداسی الهلال فی اسیا *که باخوردن ۶تااز الهلال روزنامهای عربستانی با کشیدن پرچم پرپلیس روی خر تو عربستانی و وبا داغ کردن عدد۶روش ابروی مملکت بردن*

  12. Kupal63 گفت:

   فوتبالایران یعنی همین نباید انتظار دیگه ای داشته باشیم فدراسیون تیم داری می‌کنه وزیر ورزش نوکری می‌کنه صداسیما جفت می‌کنه میشه همین پس کسی نمی‌مونه که ازش انتظار اصلاحات داشته باشیم ولشون کنید همین عمر کافیه که بهشون کنه تو آسیا تنهایی ۵ گل

  13. قانون کاپیتالاسیون فوتبالی گفت:

   روزنامه امارات النصرالامارات یتحقق من صوره لمحترفه الإیطالی زاراتی یدخن «الشیشه» روزنامه امارات الیوم از تحقیق درباره کشیدن شیشه توسط بازیکن آرژانتینی خودش تحقیق میکنه که عکسش منتشر شده دریغ از فدراسیون ایران که فیلمش قلیان هم دراومده یه تحقیقی یه چیزی خاک توسری تا این حد

  14. lind گفت:

   این خانمها که در فرودگاه دارن ۶ رو نشون میدن منظورشون همون ۶ تا گلیه که تو دو بازی خوردن دیگه ؟

  15. فرهاد گفت:

   احسنت به این زبان گویای اذربایجان.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.