|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶ | کد خبر : 63924
 • پرینت

  آذرقلم: متاسفانه بی مهری های مستمر مسئولان شهرداری و دولتی در طی ادوار گذشته سبب شده تا این محور از ماهیت اصلی خود دور افتاده و با وضعیتی نامناسب به پیشواز مهمانان و گردشگران برود. انتظار می رود در آستانه رویداد تبریز ۲۰۱۸ ، مسئولین شهرداری با همکاری و مشارکت سازمان ها و نهادهای دیگر مانند استانداری، منابع طبیعی، محیط زیست، استانداری، راهنمایی و رانندگی و مسکن و شهرسازی و سایر ارگان ها نسبت به ساماندهی این دروازه اصلی گام های موثر بردارند.

  یادداشت وارده: محمد چاوشی از تبریز

  آذرقلم: ورودی شهر تبریز از محور مرند و صوفیان را باید یکی از ورودی های ترانزیتی آذربایجان و نقطه اتصال تبریز به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا تلقی کرد.

  متاسفانه بی مهری های مستمر مسئولان شهرداری و دولتی در طی ادوار گذشته سبب شده تا این محور از ماهیت اصلی خود دور افتاده و با وضعیتی نامناسب به پیشواز مهمانان و گردشگران برود. انتظار می رود در آستانه رویداد تبریز ۲۰۱۸ ، مسئولین شهرداری با همکاری و مشارکت سازمان ها و نهادهای دیگر مانند استانداری، منابع طبیعی، محیط زیست، استانداری، راهنمایی و رانندگی و مسکن و شهرسازی و سایر ارگان ها نسبت به ساماندهی این دروازه اصلی گام های موثر بردارند.

  بخشی از مشکلات و معضلات مبتلا به این منطقه را به این شرح می توان برشمرد:

  از سمت صوفیان که به طرف تبریز می آیید انگار وارد روستا می شوید!

  ۱)  از شهر صوفیان تا میدان آذربایجان تبریز حتی یک بیمارستان یا مرکز درمانی هم وجود ندارد!

  ۲) دروازه ای در ورودی تبریز ایجاد شود. مثلا دروازه استانبول که قرار بود توسط شهرداری منطقه شش تبریز در ورودی شهر تبریز ساخته شود.

  ۳) شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز به عنوان یکی از شهرک های جدیدالاحداث و فراموش شده شهر تبریز ساماندهی شده و مشکلات آن مرتفع شود.

  ۴) پلیس راه تبریز – صوفیان باید تغییر مکان داده و به بعد از شهرک صیاد شیرازی انتقال یابد. چون اتوبوس های شرکت واحد و تاکسی ها نمی توانند به شهرک شهید صیاد شیرازی مسافر منتقل کنند.

  ۵) قطعات زمین های تجاری خالی موجود در مسیر صوفیان-تبریز باید به افرادی واگذار شود که قصد دارند مجتمع تجاری به روز مثل مجتمع اطلس ولیعصر در این مسیر ایجاد کنند. لازم است با توجه به ورود و خرج مهمانان خارجی از این محور، مراکز تجاری و تفریحی و رفاهی مناسبی در مسیر ایجاد شود.

  ۶) سالن همایش های بین المللی باید در شهرک شهید صیاد شیرازی درست می شد نه در خاوران. تا یک مهمان خارجی وقتی از طریق فرودگاه وارد شهر تبریز می شود به سرعت به این مرکز دست پیدا کند. او اگر بخواهد به خاوران برود دوباره باید یک هواپیمای خصوصی اجاره کند تا از طرق راه هوایی خودش را به خاوران برساند! و یا اینکه باید ترافیک سنگین و سرسام اور تبریز را تحمل کند.

  ۷) آسفالت مسیر صوفیان- تبریز باید ترمیم اساسی شود. سالهاست که به آسفالت این محور توجه نشده و تردد خدوروهای سبک و سنگین، آسفالت جاده را تخریب کرده است.

  انتظار می رود این موارد برطرف شود تا ورودی شهر تبریز زیباتر شده و برای رویداد مهم و جهانی ۲۰۱۸ آماده شود.

  باتشکر

   

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ورودی شمال غرب تبریز نیازمند توجه مسئولان/ صیاد شیرازی، شهرک فراموش شده"
  ۲ نظر برای “ورودی شمال غرب تبریز نیازمند توجه مسئولان/ صیاد شیرازی، شهرک فراموش شده”
  1. پروین ملماسی گفت:

   با هفت مورد ذکر شده در بالا در مورد اقدامات لازم جهت سروسامان دادن به ورودی غرب تبریز کاملا موافق وخواهان تسریع دراین امر تا۲۰۱۸ از سوی مسئولین محترم می باشیم.

  2. اکبر اقدم گفت:

   با هفت مورد ذکر شده در بالا در مورد اقدامات لازم جهت سروسامان دادن به ورودی غرب تبریز کاملا موافق وخواهان تسریع دراین امر تا۲۰۱۸ از سوی مسئولین محترم می باشیم.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.