|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹ | کد خبر : 63833
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اعلام کرد: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تبریز از دوم تا هفتم آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.

  آذرقلم: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اعلام کرد: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تبریز از دوم تا هفتم آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.
  به گزارش آذرقلم، محمد محمدپور در نشست خبری خود با اعلام این خبر، وسعت فضای سرپوشیده نمایشگاه را ۲۲ هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: وسعت نمایشگاه بین المللی و پیش بینی تعداد بازدیدکنندگان و برنامه ریزی که برای حضور بیش از یک هزار ناشر داخلی و ۱۰۰ ناشر خارجی شده؛ این رویداد را نه تنها در کشور بلکه در سطح منطقه برجسته و مهم کرده است.

  محمد پور علت اصلی تغییر زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز را اعتراض کتابفروشان استان عنوان کرد و گفت: همه ساله این نمایشگاه در مهر ماه برگزار می شد که همین امر باعث پایین امدن فروش این عزیزان در مهرماه و در آستانه شروع سالتحصیلی جدید می شد. بنابراین برای حمایت از کتابفروشان زمان برگزاری نمایشگاه از مهر ماه به آبان ماه تغییر یافت.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامیآذربایجان شرقی مهلت ثبت نام ناشران برای شرکت در نمایشگاه را تا ۲۳ مهر ماه اعلام کرد.

  محمدپور همچنین رقم بن حمایتی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد که نسبت به سال گذشته ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
  وی در این باره گفت: افرادی که بن کارت الکترونیکی تهیه می کنند از ۲۰ درصد تخفیف در بن برخوردار می شوند. بعلاوه خریداران از حداقل ۱۰ درصد تخفیف نمایشگاهی تا ۲۰ ، ۳۰ و حتی ۴۰ درصدی که ناشران اعمال می کنند، بهره خواهند برد.
  رقم بن برای احاد مردم تا سطح فوق لیسانس و تحصیلات حوزوی سطح یک و دو، رقم ۱۰۰ هزار تومان و برای دکتری و تحصیلات حوزوی سطح خارج ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. این ارقام نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی تا سطح فوق لیسانس و ۵۰ درصدی در سطح دکتری را نشان می دهد.

  وی تصریح کرد: ناشران و علاقمندان خرید بن کتاب می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات به سایتICFI.ir مراجعه کنند.

  محمدپور در ادامه به حضور مطبوعات در این نمایشگاه اشاره کرد و توضیح داد: امسال از خانه مطبوعات استان دعوت کرده ایم که برگزاری بخش نمایشگاه مطبوعات را بر عهده بگیرند. دوستان در حال برنامه ریزی هستند که مطبوعات مکتوب، رسانه ها و خبرگزاریها در سطح وسیعی حضور پیدا کنند.

  محمدپور محور برنامه های جنبی نمایشگاه را بر اساس فرمایش های رهبری و نامگذاری امسال، تولید ، اشتغال ،کارافرینی، تشویق مصرف محصولات داخلی و رویداد تبریز ۲۰۱۸ دانست و گفت: معرفی اولویتهای استان و تبریز و معرفی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ از اهم برنامه های جنبی نمایشگاه خواهد بود.
  نمایشگاههای هنری، کارگاههای اموزشی متعدد در حوزه های هنری و مطبوعات، نشست های تخصصی در حوزه های کار آفرینی، مطبوعات و رسانه، تولید و اشتغال و معرفی ظرفیتهای اقتصادی در استان و دعوت از شرکتها و سازمانها جزو برنامه های جنبی نمایشگاه خواهند بود.
  همچنین، برگزاری شبهای شعر با حضور شاعران استان و کشور، مسابقات متعدد داستان نویسی و قصه گویی و کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب ،بررسی وضعیت چاپ و نشر استان هم در طول برگزاری نمایشگاه برگزار خواهد شد.
  نشستها و پایگاههایی در حوزه های خانه و خانواده، سبک زندگی ایران اسلامی، حجاب و عفاف، تربیت فرزندان و مهارتهای اجتماعی و زندگی در نظر گرفته شده است.
  اجرای موسیقی های آئینی، برنامه های متناسب با ماه محرم و ایام سوگواری نیز پیش بینی شده است. برگزاری کارگاه رباتیک و نشر الکترونیک نیز حضور فعال و چشم گیری خواهند داشت.
  وی خاطر نشان کرد نمایشگاه کتاب در ۱۴ دوره قبل مورد استقبال مردم قرار گرفته است. تعداد کثیر بازدید کننده ها تا ۸۰۰ هزار نفر و فروش کتاب در سال گذشته با رقم چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان گویای این حضور و استقبال است. این امر باعث استقبال ناشران و توجیه اقتصادی قضیه نیز شده که امیدواریم امسال نیز نمایشگاه باشکوهتر از سال پیش برگزار شود.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "پانزدهمین نمایشگاه کتاب تبریز برگزار می شود/ اعتراض کتابفروشان، علت تاخیردر برگزاری نمایشگاه کتاب"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.