|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴ | کد خبر : 63821
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۴۳۸ نفر در حوادث رانندگی در استان کشته و بیش از۹هزارنفر زخمی شدند.

  آذرقلم: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۴۳۸ نفر در حوادث رانندگی در استان کشته و بیش از۹هزارنفر زخمی شدند.

  به گزارش آذرقلم، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در نیمه نخست امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۴۳۸ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۴۴۷ نفر بوده، حدود دو درصد کاهش داشته است.

  مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۳۴۹ نفر مرد و ۸۹ نفر زن بودند، که فوت شدگان زن در این مدت ۱۱درصد افزایش و فوت شدگان مرد ۵ درصد کاهش داشته است.

  صمدی‌راد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۶۲ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۹۳ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۲ نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم، ۶۱ نفرخارج از حریم جاده و ۱۰ فوت شده با فاصله ۳۰ روزه از تصادف گزارش شده است.

  مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: در شهریور سال‌جاری تعداد ۹۲ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت حدود ۹٫۵ درصدافزایش یافته است.

  صمدی‌راد افزود: در نیمه نخست سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی ۹ هزار و ۲۱ نفر بوده است که از این تعداد دو هزار و ۴۲۸ نفر زن و ۶ هزار و ۵۹۳ نفر مرد بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۸ هزار و ۸۱۳ نفر گزارش شده بود ۲ درصد افزایش داشته است.

  وی گفت: در شهریور سال‌جاری یک هزار و ۷۳۳ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۴٫۳ درصدافزایش نشان می‌دهد.

  صمدی‌راد افزود: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۵ در استان ۶۷۵ نفر بود که از این تعداد ۱۳۳ نفر زن و ۵۴۲ نفر مرد گزارش شده‌اند، مصدومین این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۴۱۵ نفر گزارش شده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "۴۳۸ کشته و ۹ هزار زخمی در تصادفات آذربایجان‌شرقی"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.