|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶ | کد خبر : 63601
 • پرینت

  آذرقلم: معلوم نیست چه اتفاقی برای پادشاه عربستان افتاده است. معلوم نیست قرص هایش را پس و پیش خورده یا کتاب “ما چگونه ما شدیم” صادق زیباکلام را خوانده است! به طوری که امکان دارد تا سه روز آینده عربستان آزادترین کشور جهان شود و با سیل مهاجران و پناهندگان از اروپا و آمریکا مواجه شود.

  طنز: محمدرضا ستوده

  آذرقلم: معلوم نیست چه اتفاقی برای پادشاه عربستان افتاده است. معلوم نیست قرص هایش را پس و پیش خورده یا کتاب “ما چگونه ما شدیم” صادق زیباکلام را خوانده است! اما به هر حال عباس میلانی درون او بیدار و بسیار فعال شده به طوری که امکان دارد تا سه روز آینده عربستان آزادترین کشور جهان شود و با سیل مهاجران و پناهندگان از اروپا و آمریکا مواجه شود.

  اول زنان وارد استادیوم شدند. بعد رانندگی برای زنان آزاد شد. سپس مُفتی های زن حق فتوا پیدا کردند.پس از آن پادشاه دستور داد قانون مبارزه با تعرض جنسی به زنان طی ۶۰ روز تدوین شود. دیروز هم تلویزیون عربستان تصاویری از کنسرت موسیقی خواننده مشهور عربی را پس از سالها ممنوعیت پخش صدا و تصویر خوانندگان زن، پخش کرد.

  احتمالاً در روزهای آینده پادشاه عربستان در میدان انقلاب شهر جده روی یک صندلی می نشیند و مردم صف می کشند تا به نوبت بزنند توی گوش پادشاه شان. بعد از این مراسم هم انتخابات آزاد برگزار می شود و یک خانم با فهم و کمالاتی در حد فدریکا موگرینی رییس جمهور می شود.

  اگر می خواهید متوجه شوید که دقیقاً چه اتفاقی در عربستان افتاده کافیست در ذهن خود تصور کنید یک روز از خواب بیدار می شوید و می بینید شبکه ی اول سیما بعد از برنامه صبح بخیر ایران و اجرای مشترک آقای نظام اسلامی و اقبال واحدی، کنسرت خانم گ.وگ.و.ش را پخش کند! چه حالی به شما دست می دهد؟

  یا اینکه مثلاً روز بازی استقلال و پرسپولیس، گشت ارشاد زن ها را به زور سوار وَن کند و ببرد داخل استادیوم آزادی پیاده کند تا بازی را تماشا کنند بعد هم نیروی انتظامی نهاد ریاست جمهوری را محاصره کند و آقای روحانی را مجبور کند تا سه زن را به عنوان وزیر معرفی کند.

  مایی که تا دیروز به تنها کشوری که می توانستیم فخر بفروشیم عربستان بود، وقت آن فرا رسیده تا آنها را نگاه کنیم، حسرت بخوریم، رشک بورزیم و اشک بریزیم.

  تازه پادشاه شان در یک نطق عمومی گفته: تا می توانید من را نقد کنید.

  تنها چیزی که در این لحظات آرامم می کند این است که عربستان نزدیک است و با قایق موتوری یا نهایتاً شنا کردن می شود خود را به آنجا رساند!

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "طنز: آزادی چیزهای غیرمجاز در حجاز!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.