|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸ | کد خبر : 63428
 • پرینت

  آذرقلم: رکوردار کسب مدال در ورزش کشور گفت: در ۱۸ سالگی و در اوج ورزشی خود به دلیل مصدومیت از رشته ژیمناستیک خداحافظی کردم.

  آذرقلم: رکوردار کسب مدال در ورزش کشور گفت: در ۱۸ سالگی و در اوج ورزشی خود به دلیل مصدومیت از رشته ژیمناستیک خداحافظی کردم.

  به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، حبیب نوظهوری اظهار داشت: در سال ۶۳ و در حالی که تنها ۴ سال داشتم در رشته ژیمناستیک فعالیت ورزشی خود را آغاز کردم و مراحل قهرمانی در استان و کشور را در رده های پایه سپری کردم.

  وی گفت: در سال ۱۳۶۹ اولین مسابقه بین‌المللی خود را در شهر شیراز در مسابقات بین‌المللی دهه فجر انجام دادم و به عنوان خردسال‌ترین ورزشکار مدال‌آور مسابقات لقب بگیرم و شروع قهرمانی‌های بین‌المللی من از آنجا زده شد، به طوری که در سال بعد این مسابقات که در تبریز برگزار شد، توانستم در عین ناباوری همگان ورزشکاران آذربایجان و ارمنستان که از قهرمانان بزرگ اروپا بودند، را شکست داده و تنها طلایی ایران باشم که در این مسابقات توانست مدال طلا را به گردن آویزد.

  وی گفت: همچنین در سال‌های بعد نیز  این قهرمانی‌ها و افتخار آفرینی‌ها ادامه پیدا کرد و در مسابقات بین‌المللی رومانی و مجارستان در سالهای ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ توانستم به عنوان اولین ایرانی که در اروپا به مدال ژیمناستیک برسد، لقب گرفتم و در رومانی به مقام سوم و در مجارستان نائب قهرمان شوم.

   قهرمان پرافتخار ژیمناستیک کشور گفت: با ۱۲۸ مدال کشوری و بین‌المللی رکورددار پرمدال‌ترین ورزشکار ایران در تمامی رشته‌های ورزشی هستم و در دوران ورزشکاری ۱۰ سال عضو تیم های ملی بودم و چندین سال هم به عنوان کاپیتان تیم ملی و نفر اول تیم ملی بودم.

  وی در مورد خداحافظی زودهنگام خود از ژیمناستیک گفت: در اردوی آماده سازی بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ تایلند از ناحیه زانو به شدت آسیب دیدم و در سن ۱۸ سالگی و در اوج آمادگی کامل ، مجبور به خداحافظی از ژیمناستیک شدم.

  وی گفت: خوشبختانه با یاری خداوند متعال و حمایت معنوی پدر و مادرم ‌به سمت مربیگری این رشته رفتم که باعث شد من از ژیمناستیک که عشق ابدی من بود، جدا نشوم و این بار افتخاراتم را در سمت مربیگری برای میهن عزیزم کسب نمایم.

  نوظهور افزود: در سال ۷۷ باشگاه خصوصی ژیمناستیک راه‌اندازی کردم و در ابتدا فکر نمی کردم بعد از ۲۰ سال این تعداد افتخارات برای شهر خود به ارمغان بیاورم و خوشحالم که توانستم خدمتی برای ورزش شهرم کرده باشم.

  وی تاکید کرد: در امر آموزش نیز در حال انتقال آموخته‌های خود به ورزشکاران هستم و به غیر از بعد همگانی که آموزش ژیمناستیک، قهرمانان خوبی را نیز به سطح اول کشور معرفی کردیم.

  ملی پوش سابق کشور گفت: به غیر از ژیمناستیک در رشته شیرجه نیز فعالیت کردیم و توانستیم قهرمانان خوبی را تحویل دهیم  و از سال ۸۶ فعالیت ترامبلین را نیز در باشگاه خود آغاز کرده و در این ۱۰ سال در تمامی رده‌های سنی قهرمان بلامنازع مسابقات کشوری بوده و تمامی مدال‌ها را درو کرده و تلاش کردیم حتی یک مدال برنز را نیز از دست ندهیم.

  نوظهور گفت: از سال ۸۴ به عنوان مربی تیم ژیمناستیک هنری انتخاب و در مسابقات جام جهانی که در تهران برگزار شد، به عنوان مربی کنار تیم ملی بودم.

  وی تصریح کرد: در سال ۱۳۸۶ وارد رشته ترامبلین شدم و جزو دو مربی بودم که به کلاس مربیگری سطح یک آسیا در این رشته به  قطر اعزام شده و و با بالاترین نمره قبول شده و رتبه مربی بین‌المللی را به دست آورده  وسطح دو این رشته را در پرتغال برگزار کرده که تنها ۱۸ نفر قبول شدند که یکی من بود و بالاترین سطح نیز در سویس برگزار شد که خیلی پرمحتوا بود و جزو ۱۱ نفر قبول این دوره شدم که تنها ۱۱ نفره دارای بالاترین مدرک این رشته هستند که تنها ایرانی و آسیایی هستم که این مدرک را کسب کرده‌ام.

  وی افزود: تنها مدرس ایرانی فدراسیون ژیمناستیک هستم که پیش از این هیچ ایرانی به این افتخار دست نیافته بود و انگیزه درونی زیادی به من داد تا تیم ملی قوی در رده جوانان برای مسابقات آسیایی را آماده کنم و در مسابقات آسیایی برای نخستین بار به مقام چهارم آسیا دست یافتیم.

  وی افزود: مهمترین مشکلات رشته ژیمناستیک نداشتن امکانات لازم است و متاسفانه به دلیل اینکه توجه‌ای به این رشته نشد ورزشکاران همان تیمی که در آسیا چهارم شد، جملگی از این رشته کنار رفته و تنها یک نفر الان در تیم ملی است.

  حبیب نوظهوری افزود: من در سال ۸۸ به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شدم و از سال ۸۹ به عنوان سرمربی تیم ملی ژیمناستیک در تمامی رده‌های سنی انتخاب شدم و از سال ۸۹ نیز مسئول کمیته ترامبولین و عضو کمیته فنی فدراسیون ژیمناستیک شدم، اما شغل اصلی من باشگاه‌داری است و تا آخرم عمرم این را ادامه می دهم و خیلی دوست دارم ورزشکارانی در این رشته را تربیت کرده که پرچم ایران را در مسابقات بین‌المللی بالا ببرند و ورزشکاران ما قابلیت کسب مدال حتی در المپیک را دارند که متاسفانه در سایه بی‌توجهی مسئولان این فرصت‌ها از دست می رود.

  مربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: تمامی توجه ورزش کشور به فوتبالی شده که در بسیار از رده‌های سنی حتی قادر نیست از دور مقدماتی بالا ‌رود و اگر یک الی ۲ میلیارد تومان که در سال به یک بازیکن فوتبال داده می شود، در اختیار فدراسیون ژیمناستیک قرار گیرد، در عرض ۴ سال قهرمان المپیک می‌دهیم و وقتی بدون امکانات در آسیا چهارم شده و در جهان دهم می‌شویم، اگر امکانات لازم مهیا شود، می‌توانیم در این رشته تاریخ‌ساز شویم.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نوظهوری: در اوج از ژیمناستیک خداحافظی کردم/ اولین ورزشکار ایرانی هستم که در اروپا مدال کسب کرده است"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.