|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹ | کد خبر : 63244
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۳۰ درصد سارقان برای نخستین بار دستگیر شده‌اند، گفت: ۷۰ درصد سرقت‌های استان مربوط به وسائط نقلیه و ۷۰ درصد آنها خودروی پراید بوده است.

  آذرقلم: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۳۰ درصد سارقان برای نخستین بار دستگیر شده‌اند، گفت: ۷۰ درصد سرقت‌های استان مربوط به وسائط نقلیه و ۷۰ درصد آنها خودروی پراید بوده است.

  به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، صابر عباس‌زاده ظهر امروز در نشست خبری خود با بیان اینکه در حوزه جعل در ۶ ماه نخست امسال۷ درصد کاهش و دو درصد در کلاهبرداری با افزایش مواجه بودیم، افزود: بیشترین کلاهبرداری از نوع کارت به کارت بوده که پرونده های از ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در این زمینه تشکیل شده است.

  عباس‌زاده گفت: کلاهبرداری کارت‌به‌کارت به عنوان رایج‌ترین شیوه برای فریب و خالی کردن حساب عابر بانک و اینترنتی هم‌وطنان است.

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی همچنین در زمینه چک‌های جعلی و مفقودی و خرید و فروش آن به اصناف هشدار داد.

  هشدار نسبت به کلاهبرداری‌ها کارت به کارت

  عباس‌زاده با اشاره به اینکه کلاهبرداری کارت به کارت با ترفندهای گوناگون از جمله سواستفاده از عناوین جایزه‌ها و مسابقات که از صدا و سیما پخش می‌شود، استفاده می‌کنند و کلاهبرداری از قربانیان صورت می‌گیرد، گفت: به طریقی افراد را پای عابربانک‌ها می‌کشانند و حساب آن‌ها را خالی می‌کنند که باید با اطلاع‌رسانی از طریق رسانه اعلام کنیم که نباید جواب تماس هر ناشناسی داده شود.

  وقوع ۲۶ قتل در آذربایجان‌شرقی

  وی اعلام کرد: در نیمه نخست امسال در حوزه قتل حدودا ۱۶ درصد کاهش داشتیم بطوریکه در این مدت ۲۶ فقره قتل رخ داده که همه آنها کشف شده است.

  عباس‌زاده با بیان اینکه در حدود ۲۰ درصد قتل‌های صورت گرفته در استان به خاطر اختلافات خانوادگی، ۱۵ درصد اختلافات ملکی و ۲۰ درصد نزاع و درگیری بوده است، ادامه داد: شاید برای رفع این مشکل بر موضوعات بالابردن آستانه تحمل در مشاجرات تأمل شود و لازم به اطلاع رسانی دارد.

  رئیس پلیس آگاهی به ارائه جرائم اقتصادی پرداخت و گفت: این بخش اداره‌ای است که در ارتشا، اختلاس، زمین‌خواری، ارائه تسهیلات غیرمجاز از طریق بانکی و تبانی در معاملات فعالیت می‌کند و در ۶ ماهه امسال  اگر مقایسه‌ای با سال گذشته انجام گیرد افزایش ۱۱ درصدی در تشکیل پرونده‌ها وجود داشت.

  وی ارزش ریالی جرایم اقتصادی استان را ۱۴۶ میلیارد تومان با ۳۰۶ پرونده اعلام کرد.

  ۵۰ درصد سرقت‌های آذربایجان شرقی را خودرو به خود اختصاص داده است/ ۷۰ درصد کل سرقت‌های خودرو مربوط به پراید است

  وی عملکرد پلیس آگاهی استان در حوزه مبارزه با سرقت را چنین اعلام کرد: در این بخش، دو درصد کاهش وقوع سرقت وجود داشت و می‌توان گفت از سال ۹۲ کاهش در وقوع سرقت در استان وجود داشت.

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی  اظهار داشت: در این مدت سرقت منزل نست به نیمه نخست سال گذشته از کاهش ۲ درصدی برخوردا بوده و ۷۵ درصد سرقت‌های منزل در استان کشف شده است.

  وی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه امسال سرقت مغازه با ۱۰ درصد کاهش مواجه بوده و ۹۲ درصد سرقت‌های مغازه نیز کشف شده است.

  عباس‌زاده با بیان اینکه نخستین سالی است که سرقت خودرو در استان آذربایجان‌شرقی با کاهش مواجه شده است، گفت: در نیمه نخست امسال سرقت خودرو ۱۵ درصد کاهش یافقته است.

  وی تصریح کرد: ۵۰ درصد کل سرقت‌های استان آذربایجان‌شرقی مربوط به سرقت وسائط نقلیه اعم از خودرو، موتور سیکلت و واسیل داخل خودرو مربوط می‌شود.

  عباس‌زاده خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد سرقت‌های خودرو مربوط به خودرو پراید است

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال در زمینه سرقت با دو درصد کاهش مواجه بودیم، گفت: ۸۵ درصد کل سرقت‌های استان در این مدت کشف شده و ۱۶۲ باند سرقت متلاشی و ۴۰۰سارق دستگیر شده است.

  ۳۰ درصد سارقان برای نخستین بار دستگیر شده‌اند

  رئیس پلیس آگاهی تصریح کرد: ۳۰ درصد سارقین اولین بار دستگیر شده و پرونده قبلی نداشته و برای ما نامشخص هستند از این رو مردم گمان نکنند اگر در محلی چندین سال سرقتی وجود نداشته، سارقی آن محله را نمی‌شناسد.

  وی سن سارقان دستگیر شده را بین ۲۰ تا ۲۶ سال اعلام کرد.

  وی یادآور شد: البته استان ما یکی از استان‌های امن محسوب شده و در وقوع جرائم رتبه هشت کشوری و در بحث کشف رتبه هفت را داریم.

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی در نیمه نخست  امسال هیچ سرقت مسلحانه‌ای در استان اتفاق نیفتاده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "وقوع ۲۶ قتل در استان/ افزایش کلاهبرداری‌های مربوط به «کارت های بانکی»"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.