|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴ | کد خبر : 63215
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌‌شرقی از ممنوعیت استفاده از طبل‌های غیرمتعارف در هیات عزاداری خبر داد و گفت: از هیئات مذهبی تقاضا داریم حریم خانواده و ادای شرعی رعایت شود تا مرد و زن قاطی هم نشوند.

  آذرقلم: مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌‌شرقی از ممنوعیت استفاده از طبل‌های غیرمتعارف در هیات عزاداری خبر داد و گفت: از هیئات مذهبی تقاضا داریم حریم خانواده و ادای شرعی رعایت شود تا مرد و زن قاطی هم نشوند.

  Image result for ‫سید شهاب الدین حسینی‬‎

  به گزارش آذرقلم به نقل از  فارس، حجت‌الاسلام سید شهاب الدین حسینی، اظهار داشت: دستجات حسینی نباید با ایجاد ترافیک و راه بندان و ایجاد آلودگی صوتی در نزدیکی بیمارستان‌ها مزاحم شهروندان شوند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌‌شرقی تصریح کرد: برای برگزاری عزاداری ساعتی مشخصی نکرده‌ایم بنابراین هر چقدر عزاداری زود شروع شود زود هم تمام می‌شود. وی همچنین با اشاره به اینکه عزاداری مستحب است اما حفظ حریم مردم و حقوق و آرامش شهروندان واجب و وظیفه ماست، گفت: برای اینکه برای مردم مزاحمت ایجاد نشود باید عزاداری‌های خیابانی سرموقع یعنی بعد از نماز مغرب شروع و به موقع و زود تمام شوند.

  وی از ممنوعیت استفاده از طبل‌های غیرمتعارف در هیات عزاداری خبر داد و گفت: از هیات‌های مذهبی تقاضا داریم حریم خانواده و ادای شرعی رعایت شود تا مرد و زن قاطی هم نشوند.

  Image result for ‫طبل بزرگ‬‎Image result for ‫طبل بزرگ‬‎

  مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌ شرقی ادامه داد: برای جلوگیری از اجرای هرگونه برنامه موهن و دور از ساحت مقدس سیدالشهدا مانند قمه‌زنی، برهنه شدن، حرکات نامتعارف در عزاداری‌ها، علم‌گردانی و ذوالجناح‌گردانی که منشاء تاریخی و روایی ندارند، جلسات توجیهی برگزار کرده‌ایم و  تلاش می‌کنیم در این زمینه تا حد ممکن براساس منشور تدوین شده حرکت کنیم.

  وی با اشاره به برنامه‌های دهه اول ماه محرم گفت: امسال به منظور گرامیداشت عید غدیر از برگزاری عزاداری قبل از شروع ماه محرم جلوگیری شد که در این زمینه هیات‌های عزاداری همکاری خوبی داشتند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه از هیات‌های مذهبی انتظار داریم تا برنامه‌های فاخری برگزار کنند، تاکید کرد: ابلاغ منشور برای هیات‌های مذهبی نه به عنوان بخشنامه بلکه به عنوان یک خواهش است که از عناوین غیرمستند و غیرمرسوم مانند احرام‌بندی و طشت‌گذاری در عزاداری‌ها استفاده نشود.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه از مواردی که موجب وهن دین و سبک شدن عزاداری‌ها می‌شود پرهیز شود، افزود: از مداحان درخواست می‌شود از اشعار و متون حماسی و مستند استفاده کنند و استفاده از مطالب غیرمستند پرهیز شود.

   

 • برچسب ها : , , , , ,
 • نظرات کاربران در "ممنوعیت استفاده از طبل‌های بزرگ در دستجات عزاداری/ عزاداری‌های خیابانی باید به موقع تمام شوند"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.