|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰ | کد خبر : 63179
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  توهین به تراکتوریها، توهین به ساحت ورزش است

  آذرقلم: انتظار ما به عنوان هواداران تراکتور و فوتبالدوستان و رسانه های ورزشی، از فرماندهی انتظامی استان برخورد با عامل این بی آبرویی است. تراکتور و هوادارانش بایستی زیر چتر حمایتی قانون و ضابطین انتظامی آنها باشند. همانطور که کار زشت یک نماینده مجلس با عامل انتظامی راهور، مورد بازخواست قرار گرفته و برخورد قانونی صورت گرفت، در این مورد خاص نیز بایستی فرماندهی انتظامی استان ورود کرده و با فرد خاطی که در لباس نیروی انتظامی اقدام به توهین به تراکتوریها و کلا ورزش استان نموده است، برخورد قانونی صورت بگیرد.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: تراکتور و هوادارانش از زمان حضور دوباره در سطح اول فوتبال کشور، همواره آماج بدترین نوع توهین ها از سوی هواداران دیگر تیم ها و یا عوامل انتظامی دیگر ورزشگاههای کشور قرار گرفته است. کار تا جایی پیش رفت که صدا و سیمای ملی ما، که بدش نمی آید چند دقیقه ای از این توهینها را پخش کند، کلا صدای ورزشگاه را قطع کرد. دلیلش هم تنها توهین هواداران تیم های لیگ برتری و بخصوص تهرانی به نژاد، قومیت و زبان تراکتوریها بود. فدراسیون نشینان علاج کار را در سکوت و بایکوت این امر دیده و گاها حتی خود تراکتوریها را نیز محروم کردند. جدیدترین توهین صورت گرفته، نه در شهرهای دیگر، بلکه در تبریز خودمان و استادیوم یادگار امام تبریز و توسط عوامل انتظامی مستقر در ورزشگاه صورت گرفته است که در فیلمی که از این واقعه در فضای مجازی پخش شده است، به وضوح عمق نفرت از تراکتور را نشان می دهد.
  ماجرا از آنجا آغاز شد که یک روحانی جوان، بنا بر گفته خودش منتظر حضور جوانان در مسجد نشده و خود در میان جوانان حضور یافت تا آن بخش از کار فرهنگی باشگاه و ورزش استان را در استادیوم ها پیاده کند. این روحانی طرفدار دو آتیشه تراکتورسازی بوده و در بازیهای مهم و حساس تراکتور، دوشادوش دیگر طرفداران تیم، به تشویق و حمایت از بازیکنان می پردازد. شاید اولین کسی باشد که در استادیوم های کشور نماز جماعت برگزار کرده است، و شاید هم آخرین نفر!

  Image result for ‫روحانی عباسپور تراکتورسازی‬‎
  این اواخر اما عوامل انتظامی ورزشگاه یادگار امام تبریز مانع از ورود و همراهی حاجی عباسپور به ورزشگاه شده اند و در آخرین بازی تراکتور که روز جمعه در یادگار امام برگزار شد، با الفاظی زشت و به دور از اخلاق نه تنها مانع حضور این روحانی در ورزشگاه شدند، بلکه ساحت ورزشگاه، تیم و هواداران را نیز مورد توهین قرار دادند. بهانه آنها، لباس و جایگاه روحانیت بود که به زعم خودشان در شأن یک روحانی نیست در ورزشگاه حضور یابد. فارغ از جایگاه و سمت فرد قضاوت کننده در مورد جایگاه روحانیت، خود این عوامل انتظامی شأن و وقار نیروی زحمتکش انتظامی را نگه نداشته و با الفاظی زشت و موهن، بیش از همه نیروی انتظامی را هدف قرار دادند. هیچ کس نمی تواند منکر زحمات نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت استادیوم ها و دیگر مکانهای عمومی بشود، ولی برخی از این عوامل هستند که این زحمات و آبروی امین مردم را به باد می دهند!
  شاید برخی از رفتارهای حاجی عباسپور هیجانی و از روی احساسات بوده است، همانند لیدری هواداران، ولی هر چه باشد این روحانی نیز جوان است و هر جوانی می تواند گاها اسیر هیجانات ورزشی بشود. اما همین امر هم دلیلی بر عدم حضور ایشان در ورزشگاه و توهین به تراکتوریهای با لفظ قبیح، …….. خانه نیست!

  Image result for ‫روحانی عباسپور تراکتورسازی‬‎
  انتظار ما به عنوان هواداران تراکتور و فوتبالدوستان و رسانه های ورزشی، از فرماندهی انتظامی استان برخورد با عامل این بی آبرویی است. تراکتور و هوادارانش بایستی زیر چتر حمایتی قانون و ضابطین انتظامی آنها باشند. همانطور که کار زشت یک نماینده مجلس با عامل انتظامی راهور، مورد بازخواست قرار گرفته و برخورد قانونی صورت گرفت، در این مورد خاص نیز بایستی فرماندهی انتظامی استان ورود کرده و با فرد خاطی که در لباس نیروی انتظامی اقدام به توهین به تراکتوریها و کلا ورزش استان نموده است، برخورد قانونی صورت بگیرد.
  در دیگر سو باشگاه تراکتورسازی اگر علاقمند به حضور هوادارانش در استادیوم است، بایستی شاکی حقوقی این جریان بوده و نتیجه پیگیری هایش را از طریق رسانه های جمعی به اطلاع هوادارانش برساند. اگر همچون مدیران گذشته، بخواهند روزه سکوت بگیرند و با پیش کشیدن اعتراضات فوتبالی به داور و فدراسیون، صورت مسئله را پاک کنند، بهترین راهکار برای جلوگیری از ریزش هواداران به دلیل این توهین، استعفای آنها است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "توهین به تراکتوریها، توهین به ساحت ورزش است"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.