|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ | کد خبر : 63058
 • پرینت

  آذرقلم: با حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی و خوشه آجیل و خشکبار استان برند آجیل تبریز در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

  Image result for ‫آجیل‬‎

  آذرقلم: با حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی و خوشه آجیل و خشکبار استان برند آجیل تبریز در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

  به گزارش آذرقلم، سیدمرتضی نیرومند اسکویی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در حاشیه برگزاری مراسم رونمایی از ثبت آجیل تبریز در فهرست آثار ملی کشور، اظهار کرد: قرارداد ثبت برند آجیل تبریز در فهرست آثار معنوی و ملی کشور در سال ۹۵ توسط این شرکت منعقد شده و مجری طرح نسبت به جمع‌آوری اسناد مرتبط اقدام کرد.

  سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: با توجه به بررسی محتویات پرونده در سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهایتا ثبت این برند در فهرست آثار معنوی کشور مصوب شد.

  وی ادامه داد: ثبت آجیل تبریز در فهرست آثار ملی کشور جزو برنامه‌های عملیاتی سال گذشته خوشه آجیل و خشکبار تبریز بود که خوشبختانه به انجام رسید.

  پیگیر ثبت آثار ناملموس بیشتری از استان در فهرست ملی هستیم

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در یک سال و نیم گذشته پنج مورد از آثار ناملموس استان در فهرست ملی به ثبت رسیده است از تداوم این روند در راستای برندسازی خبر داد.

  مرتضی آبدار، در مراسم ثبت ملی آجیل تبریز با تاکید ثمرات اقتصادی ثبت آثار در فهرست ناملموس گفت: برای ایجاد یک برند، معرفی و ارتقا گستره پوشش مولفه‌های مهمی به حساب می‌آیند و ثبت ملی اثر در این راستا نقش بسیار مهمی دارد و مورد ثبت شده را به نوعی انحصاری به یک منطقه خاص جغرافیایی نسبت می‌دهد و با توجه به فراگیر بودن و جنبه عمومی این آثار، معرفی آنها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

  او در ادامه افزود: بیشترین تاکید در عرصه گردشگری روی تبلیغات متمرکز است و برای پیشرفت در عرصه گردشگری باید برای این مقوله اهمیت بیشتری قائل شد. در همین راستا در تلاشیم با ایجاد و تقویت برندهای خاص نام تبریز را در عرصه‌های گوناگون بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیاندازیم.

  مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: زمانی می توان گفت که در گردشگری شاهد پیشرفت هستیم که اثرات اقتصادی آن را در جامعه ببینیم. تبریز ۲۰۱۸ فرصتی طلایی برای گردشگری استان است و می‌خواهیم از این طریق آنچه از آن اهداف عالی اقتصاد مقاومتی یاد می‌شود را جامه عمل بپوشانیم.

  آبدار در ادامه سخنانش با تقدیر از اتحادیه آجیل و خشکبار یادآور شد: اگر همت صاحبان این صنف در راستای ثبت آجیل نبود این مهم محقق نمی‌شد. تمام مجموعه‌های دیگر نیز که شاخصه‌ای در عرصه ملی دارند باید در این زمینه پیشقدم شوند و سیاست اداره کل استان نیز، حمایت از این برنامه‌ها است.

  وی با تاکید بر لزوم حمایت صاحبان صنایع و صنف‌ها از صنایع‌دستی گفت: اگر بتوانیم در بسته‌بندی‌های آجیل و … از صنایع‌دستی استفاده کنیم هم در معرفی صنایع‌دستی موفق خواهیم شد هم با ترویج  فروش آن از هنرمندان حمایت خواهد شد.

  مراسم رونمایی از ثبت آجیل تبریز در فهرست آثار ملی کشور با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و مسؤولان سازمان میراث فرهنگی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد و از سیدمرتضی نیرومنداسکویی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، مجید یاریگر معاون صنایع کوچک و ستاره رضایی رئیس گروه توسعه بنگاه‌ها و کارآفرینی این شرکت به خاطر تلاش‌هایشان جهت ثبت این برند قدردانی شد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "آجیل تبریز در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.