|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸ | کد خبر : 62973
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: ساوالان/اردبیل آذرقلم: درحالی که تیم محبوب فوتبال آذربایجان باتحمل بی پولی و دو فصل متوالی محرومیت ازجذب بازیکن و نیز ازدست دادن بازیکنان مطرح و ستاره اش و در حالیکه خیلی ها و حتی هواداران این تیم، احتمال سقوط آنرا به لیگ دسته یک، انتظارداشتند باحمایت آگاهانه هواداران و درایت و کفایت مثال […]

  یادداشت ورزشی: ساوالان/اردبیل

  آذرقلم: درحالی که تیم محبوب فوتبال آذربایجان باتحمل بی پولی و دو فصل متوالی محرومیت ازجذب بازیکن و نیز ازدست دادن بازیکنان مطرح و ستاره اش و در حالیکه خیلی ها و حتی هواداران این تیم، احتمال سقوط آنرا به لیگ دسته یک، انتظارداشتند باحمایت آگاهانه هواداران و درایت و کفایت مثال زدنی کادرفنی، می رود تا با خودباوری و تکیه بر بازیکنان وفادار و متعصب باتجربه وجوانان بی ریا وباغیرت ،خودرا یکی ازمدعیان لیگ معرفی کند،اخیرا حاشیه هائی برای بازیکنان ستاره این تیم و کلیت تیم ایجادشده است که عاملان آن خواسته یا ناخواسته ، سهوا یا عمدا قدم درراهی گذاشته اندکه موجب تضعیف روحیه بازیکنان این تیم مردمی می شود.

  تیم مردمی و پرهوادارتراختورکه میلیونها هوادار عاشق درسرتاسرایران وحتی خارج دارد با قبول سه شکست که حاصل بدشانسی محض و اشتباهات داوری بود، چندیست که باپیروزیهای چشم گیر بخصوص درمقابل تیم قدرتمند سایپاو نیز پدیده که گربه سیاه تراختور لقب گرفته بود، موجبات دلخوشی ومباهات هوادارانش رافراهم ساخته وازطرفی دیگر، رویای خوش رقبا و بدخواهان این تیم را مبنی بر زوال قدرت و شوکت آن که یکی ازمدعیان مسلم قهرمانی درفصول گذشته بود به کابوسی هراسناک تبدیل کرده است.

  ایجادحاشیه وتشویش برای تیم ویا اعضای آن، باانجام مصاحبه ها و نشراکاذیب و محملات معمولی ترین شگرد برای برهم زدن افکار بازیکنان و اعضای تیم است تا ذهن آنان را مکدر و مغشوش کنندو آنان رابه واکنش وادار نمایند تا آنان انرژی خودراجهت دفاع از خودو رد محملات بکارگیرند. بدیهی است که این امر شیطنت آمیز غالبا از روی آگاهی است اما ممکن است که فردی ناآگانه هم در این مسیر قرار گیرد و  بهرحال چه عمدی و چه سهوی، موجب تضعیف و تخریب روحیه اعضاء تیم می شود که نتیجه آن هم مشخص است.

  امروزه تیم تراختور همانند بیماریست که دوران نقاهت را سپری می کند و می خواهد روی پاهای خودبایستد و هرضربه ای می تواند آنرا دوباره برزمین بکوبد، علی الخصوص که این ضربه ازطرف آدم متمولی باشدکه اطرافیان زیادی هم دارد!

  تیم محروم ازجذب بازیکن تراختور، بی شک با جوانان کم تجربه وحتی میدان ندیده، بر پایه سه رکن و ستون استواراست و هریک از آنان نباشند، کار تراختور زار است!

  بدخواهان تراختور، ستونهای تراختور را نشانه رفته اند،حتی یکی ازاین ستونها فرو ریزد، دوستون دیگرمحال است که تراختور را سرپا نگه دارند.

  نیازی به تفسیر وتفصیل کارشناسان فوتبال نیست وجزء بدیهیات است که اگرنبودند هریک از سه بازیکن باتعصب و باغیرت و باتجربه تراختور یعنی کیانی، ایرانپوریان و محمدابراهیمی، امروزه تیم تراختور نه تنها مدعی نبود بلکه چسبیده به قعرجدول و حذف شده از جام حذفی، موجبات سرافکندگی هوادارانش را فراهم آورده بود!

  این سه بازیکن نه تنها درمیدان جنگیدند، بلکه بزرگوارانه جوانان کم تجربه را زیر بال وپرخود گرفتند و اخلاق مدارانه وبه شیوه پهلوانی، موجب شکوفائی وپا گرفتن«آزادی»ها شدند!

  بعضی ها که پول دارندو بنابه مسائلی (ازجمله مالیات) تیم داری می کنند، بهتراست بدانندکه همین محمدابراهیمی اگرنبود،گسترش از لیگ برتر به لیگ یک اسباب کشی کرده بود!

  هواداران میلیونی تراختور، ایجادحاشیه و تخریب شخصیت و تضعیف روحیه بازیکنان را برنمی تابند و انتظاردارندکه بعضی ها از موضع «پول»و«ثروت» علیه بازیکنان محبوب، نشراکاذیب و توهین نکنندکه این کار آنها آب ریختن درآسیاب بدخواهان تراختورو در نتیجه آذربایجان بوده و توقع ما عذرخواهی از بازیکنان است.

  در عین حال کسی که ظاهرا مدعی طرفداری از تراختوراست، بهتراست که بدهی خود را به ابراهیمی وگودرزی بدهدتا فشار مالی آنها در زندگی کم شود و با روحیه بهتر بازیهای بهتری برای تراختور انجام دهند!

  هرچندکه این حرف برای عوام فریبی است و هنوزیادمان نرفته به خواهشهای مدیر عامل تراختور برای نگه داشتن سعیدآقائی چه جوابهایی دادند و بنیان دیزل را در اختیار تراختور نگذاشتند و…

  البته بر آگاهان ورزشی آشکار و روشن است که عدم پرداخت حقوق و مطالبات دوسال قبل بازیکنان فعلی تراختور درتیم قبلیشان، باعث مشکلاتی برای این بازیکنان می شودکه از تاثیر همان مشکلات، این بازیکنان از عملکرد بهتر در بازیهای تراختور برخوردار نخواهند بود و این همان کار رقبا و بدخواهان است!

  ناگفته پیداست که خود تیم تراختور، آه در بساط ندارد و باکلی بدهی به خارجیهای شاکی و بازیکنان داخلی از جمله به ابراهیمی مواجه است و اگرشما مزد او را ندهید، اثرات منفی این عملتان متوجه تیم مردمی و محبوب آذربایجان خواهدشد!

  درخاتمه یک بار دیگر یاد اورمی شویم که:

  تراختوری ائل ایستر

  شرفـلی ملت ایستر

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "حاشیه سازی تازه برای تیم اول فوتبال آذربایجان توسط خودی ها"
  ۲۶ نظر برای “حاشیه سازی تازه برای تیم اول فوتبال آذربایجان توسط خودی ها”
  1. farzad.ap گفت:

   این مقاله با کمال بی انصافی و خود به تنهایی باعث حاشیه و ایجاد تفرقه است. واقعا سطح تجزیه و تحلیل برخی از دوستان در حد بسیار نازلی است. و جالب است فردا خود همین طیف از افراد عدم پیشرفت آذربایجان رو گردن توطئه سیاسیون میدانند.

  2. farzad.ap گفت:

   ما ترکها آدم های قدر نشناسی هستیم و دیروز خود را زود فراموش میکنیم بهتر است فرهنگ قدردانی در ما بیشتر نهادینه شود و خوب-بد یک فرد را یکجا ببینیم نه با یک اتفاق فرد را به فرش ببریم و نه به فرش.
   اگر فردی مثل …. سرمایه خود را به خارج از ایران میبرد یا در منطقه دیگری سرمایه گذاری میکرد برچسب ساتقین به او میزدیم ولی در این شرایط با این نظرات سرمایه های خودمان را فراری میدهیم. احتمالا برای همین است کسی که از آذربایجان خارج میشود هوای برگشتن نمیکند.
   تایید یا عدم تایید کامنت بنده نشانگر میزان انتقاد پذیری یک رسانه است که رسالتش نقد کردن دیگران است و میزان مورد اعتماد پذیری آن است.

   • editor گفت:

    دوست عزیز! ممنون از نظر شما..
    بدون تائید یا تکذیب نظر شما، باید به اطلاع برسانیم که شما دیدگاهی غیرمنطقی و غیرمعمول و غیراخلاقی نداده اید که ما از انتشار آن ابا داشته باشیم. از قضا با بخش هایی از نظر شما موافقیم.
    آذرقلم، همه نظرات موافق و مخالف را در صورتی که حاوی مطالب توهین آمیز و غیراخلاقی نبوده و از چارچوب های قانونی خارج نباشد منتشر می کند و به آزادی بیان و دیدگاه مخاطبان ارزش قائل است و به انتشار آنها افتخار می کند.
    موفق باشید

   • امید تی تی گفت:

    دوست عزیز هر مسائله ای با هم قاطی نکنیم.
    گودرزی و ابراهیمی حقشونو خواستند. چی دلیل داشت مالک گسترش فولاد به این تندی بیاد مصاحبه کنه؟
    البته معلوم هست که اطلاعات غلط دادند و مالک گسترش فولاد تحریک شده از طرف کسانی که الان در کادرفنی همان تیمی که ایشون چند وقت پیش خریدنش! و همون مربی رویای حضور در نیمکت تراختور و داره!

   • ساوالان/اردبیل گفت:

    عزیزدل برادر!
    هواداران تراختور،قدردان تمامی آنهائی بوده وهستندکه ازتیم تراختورحمایت کرده ومی کنند.
    کمترین حمایت آنهاحضوردرمسابقات حساس گسترش پول آد بوده که موجب بقای این تیم بی هواداردرلیگ شده!(مطالب اینجانب رادرسایتهامبنی حضوروتشویق این تیم میتوانید بخوانید)

    بااینحال همانگونه که قدردان حامیان تیم هستیم با آنانکه برسر راه تراختور شیشه خرده میریزند،سر سازش ویا کرنش نداریم !

    بقول آقای رییس جمهور،تراختوربرای مردم آذربایجان،بیش ازیک تیم است.

    بعضی ها که به دلارها ودریک هایشان میبالند بایدبدانندکه هرکه باتراختوردرافتاد،برافتاد!

    -لطفا بفرمائیدکه بعضی هاسرمایه شان را ازکجا آورده اند؟واصلا درمقابل سرمایه شان چقدربه بانکهابدهکارندتا سرمایه خودرابه خارج ببرند؟ضمنا جهت مزیداطلاع بایدعرض کنم که ازخیلی وقت پیش سرمایه آن شخص ازاین دیار به دیگرجاهامیرودودیری نمی پایدکه ته بکشد.بطور مثال درچندسال گذشته بنابه اظهاراستاندارسابق آذربایجان شرقی ونماینده فعلی مردم درمجلس(بیگی)تعدادکارگران گسترش فولادبناب۹۰۰نفرکاهش یافته(عوض افزایش)

  3. تراختورچی گفت:

   بدترین حالت ممکن برای یک مرد اینه که … یا …. باشد. حتی این حالت هم باعث نمیشه حق و حقوق قانونی کسی از بین بره. حالا …… چی می خواد از بازیکنای تراختور بگه که باعث بشه حق قانونیشان از بین بره؟؟!
   واقعیت اینه که اکثر پولدارا از این راهها پول جمع می کنند البته در مقیاسهای متفاوت

  4. احمدیان گفت:

   مشکلات مالی باشگاههای دیگر، با بازیکنان تیم، ایجاد حاشیه است؟
   من کاری به مناقشه آقای زنوزی با بازیکنان تراکتور ندارم، ولی بی انصافی است هواداران تراکتور را در برابر کسی قرار بدهید که سرمایه اش را در اختیار ورزش و فوتبال آذربایجان قرار داده است.
   سوالی که مطرح می شود این است که : چرا زمانی که هواپیمایی آتا، پروازهای چارتر خود را در اختیار تراکتور قرار می داد، و یا بدون کوچکترین چشم داشتی بازیکنانش را در اختیار تراکتور قرار می داد، کسی صحبت از حاشیه برای تراکتور نمی کرد؟
   اینکه بازیکنان مطروحه در این نوشته، بخواهند به این واسطه از زیر بار مسئولیتهای تیمی فرار بکنند که تمرکز نداریم، کار اشتباهی کرده اند. شما چند سال پیش یک جایی استخدام بودید و حق و حقوق نگرفته اید، دلیل نمی شود، امسال و در مجموعه ای جدید دست روی دست بگذارید و بگویید تمرکز ندارم. مگر وکیل ندارید؟ مدیر برنامه ندارید؟ پیگیر کارهایتان باشند!
   من فکر می کنم این جنگ زرگری برای دور کردن اذهان عموم از ضعف فنی این بازیکنان است!!

   • میلاد گفت:

    آقای احمدیان. اصلا این مسئله بدهی این بازیکنان بکنار چون اکثر بازیکنان از باشگاههای سابقشان طلبکار هستند. و اینکه این حرفها توجیه برای عملکرد ضعیف بازیکن نمیتونه باشه درست هست بالاخره بازیکن حرفه ای هست و پول حرفه ای میگیره نباید این جور مسائل روش تاثیر بزاره.
    خدمات زنوزی قابل تقدیر هست مخصوصا ایجاد امکانات سخت افزاری اش.
    ولی شما این صحبتهای تند مالک گسترش فولاد و تائید میکنید؟ چه لزومی داشت ایشون بیاد اینجوری مصاحبه کنه یا اصلا چه دلیل داشت مصاحبه ایشون؟
    غیر از این است که شخص خطیبی در پی حاشیه برای تراختور هست؟ غیر از این هست که این حرفهای خود زنوزی نیست و خطیبی گوش ایشون و پر کرده؟

    • احمدیان گفت:

     آقا میلاد، دوست عزیز آن را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟
     مرجع قضایی داریم، قانون داریم، می توانند در مورد همین حرفها شکایت کنند!
     دوم اینکه، چرا مصاحبه کرده اند، امری عادی است. زنوزی فرد کوچکی در این کشور نیست!
     یک خبرگزاری درخواست مصاحبه داده، اگر نمی پذیرفتند من نوعی ، به عنوان خبرنگار این شهر شاکی می شدم که چرا زنوزی و امثال ایشان از مصاحبه طفره می روند!
     شاید شیطنت خبرنگار تسنیم بوده است که چنین سوالی بپرسد! از آن شیطنتهای رسانه ای !
     اما این سطر آخر نوشته تان، فکر کنم بهتر از بنده بدانید که ایراد اتهام و تهمت است! رسول خطیبی در این میان چه کاره است؟! دست از توهم توطئه بردارید برادر جان.
     چرا رسول ؟ چرا قلعه نوئی نه ؟ رابطه خوبی هم با زنوزی دارد. با آن همه فوق ستاره هم نتوانست یک جام کوچیک برای تراکتور بیاورد، حال چشم دیدن موفقیتهای یحیی را با بازیکنان کم نام و نشان ندارد!
     بگذارید یک چیزی را یادتان بندازم. زمانی که رسول با چند جوان گمنام یک نیم فصل بر فوتبال ایران آقایی کرد، عین همین مواقع که یحیی با چند جوان گمنام بر این فوتبال آقایی می کند، تخریبها، حاشیه ها و.. شروع شد!
     فأعتبروا یا اولی الابصار!

   • ساوالان/اردبیل گفت:

    باتشکر ازمسولان سایت آذرقلم که نظریک هوادارتیم اول آذربایجان رامنتشرکردندوملاحظه کاری ننمودند.خدا اجرشان بدهد،واما بعد:

    -مشکلات مالی بازیکنان ستاره تراختوربا سایرباشگاهها،ذاتا هیچ حاشیه ای برای تراختورنیست،هرچندکه اگر طلب دوسال قبلشان رابگیرند،باآرامش خاطربیشتری برای تیم مردمی وپرهوادارتراختوربازی خواهندکرد،لاکن توهین وایجادشبهه فردی که میگوید:اگر زبان بازکنم این دوبازیکن تراختوربایدازفوتبال کناربروند،محتوای بسیاربدی داردوتهمتی است بزرگ وپوشیده که حداقل تاثیرآن دردرجامعه،ایجادشبهه وسوال برای خانواده این دوبازیکن است که اینهاچه کارهای زشتی کرده اندکه مابیخبریم!!!!!!!
    بنده خودم چنین تصورکردم که نکند آن فردی که دراختلاف خانوادگی بین دو زوج جوان،بعنوان مصلح انتخاب میشودتا تابرای سازش آنهاپادرمیانی کندو او آتش اختلاف راشعله ورترمیکندوبعدازجدائی آن دو زوج جوان،آن زن مظلقه راکه جای دخترش هست،به زنی میگیرد،یکی ازاین دونفر(ابراهیمی-گودرزی)می باشد؟؟؟؟

    -آتا پروازچارتردراختیارتراختورگذاشت،درعوض هواداران تراختور هم تیم بی هوادارگسترش راموردحمایت قراردادندکه بارهاسرمربی تیم به تاثیر این تراختوریهادرپیروزیهای گسترش صحه گذاشت.نمونه بارزش حضوروحمایت هواداران تراختورازگسترش درمقابل سایپادرتبریز بودکه باپیروزی گسترش،ازسقوط حتمی رهائی یافت!!!

    آقایئ که درشرکت ایدم یک کارگرمحض بود،امروز براحتی بااحساسات میلیونهاآذربایجانی بازی میکند!

    ازکدام بازیکن حرف میزنید؟سعیدآقائی رابرای یک نیم فصل دراختیارتراختورقراردادندودوباره گرفته ودرازای یک ونیم میلیاردبه سپاهان دادند!آنهم ازروی اجبارکه اگرآقائی به گسترش برگردد،مثل جباری وخلعتبری وسامان برای آن تیم بازی نکند.

    -ابراهیمی وگودرزی باجان ودل وباتمرکز-بکوری چشم بدخواهان خودی وغیرخودی_ برای تراختوربازی میکنندوآنهاهیچ نقصی درتراختورندارندتاکمکاریشان راتوجیه کنند!

    -آقای محترم!

    مثل اینکه شماهم مثل ارباب،چیزی ازفوتبال نمیدانیدکه هیچ حتی خبرهاراهم گوش نمیدهید!

    محمد اف ۱۴ازارکان تیم تراختوراست ،همچنانکه اگراونبود،اکنون گسترش پول آد،درلیگ یک توپ میزد!

    ضمنابعضی ها اگردهان بازنکنندبهتراست،چون بوی تعفن همه رافراری میدهد.

    • احمدیان گفت:

     اول از همه توصیه می کنم، مؤدب باشید! چون شرط هر گفتگویی است!
     آرامش خاطر در گرو پول؟ مثل همون شرطهای اول فصل که پولمو بدین تمدید کنم؟ یعنی پول آرامش می آورد. البته که حق با شماست و فوتبال حرفه ای چنین ایجاب می کند. ولی همین فوتبال حرفه ای اجازه نمی دهد از تعصب هواداران یک تیم سوء استفاده شود! هواداران تیم را سپر مشکلات مالی خود با دیگر باشگاهها و نهادها بکند!
     نکته دوم این است که، همانطور که در بالا عرض کردم، مملکت قانون دارد، مرجع قضایی دارد، و این قانون زنوزی و ابراهیمی و خطیبی و … نمی شناسد. می توانند خودشان یا وکیلشان اعاده حیثیت بکنند.
     مورد بعدی، تصورات اشتباه و به تبع آن تفکرات غیر اخلاقی شماست. شما در چه مقامی قضاوت غیر اخلاقی از این مناقشه می کنید؟ شاید فکر و ذکر شما طلاق و صیغه زنان متأهل باشد، که کار معقولی نیست. حداقل برای یک ورزشی نگار!
     شما متناقض هستید، در نوشته هایتان از فوتبال آذربایجان و فرق ائله مز رنگ لری حرف می زنید، اینجا تفکیک هوادار می کنید ؟ هوادار تراکتور به جای هواپیمای چارتر آمده و گسترش را تشویق کرده است؟
     چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است . ابراهیمی دیگر آن ابراهیمی سالهای قبل نیست. نمی خواهم واردمسائل فنی بشوم که حرف برای گفتن زیاد است.
     نریمان جهان، آقایی ، کامدار، و… اگر شما فوتبالی باشید، یکی دو فصل با خواست و اراده باشگاه گسترش فولاد و پس از اتمام سربازیشان، در تراکتور ماندند.
     این سطر آخرتان هم یک ( اه اه ) کم داشت
     موفق باشید ولی ……

     • جواب گفت:

      پاسخ ساوالان نویسنده مقاله:
      آقای احمدیان!
      میبخشیدکه بنده شما را بایک کاربرسایت اشتباه گرفتم واسائه ادب شد.
      البته حق اشتباه را به بنده بدهیدکه نظرشمابقدری نامعقول بوده وحاکی ازطرفداری محض وبی قیدوشرط شما از آن مصاحبه گر پولدار تهمت زن است که خیال کردم شمانیز ازعوامل ایشان هستیدکه درسایتهامی لولندوعندالزوم با انواع عناوین«تورک اصیل-تراختوری-تراختوری اصیل-عاشق آذربایجان و……)ازافرادمساله دارحمایت میکنند.
      حرمت شما اهل قلم لازم است ومحترمانه به عرض میرسانم که:.
      نوشته بنده راکه لطف نموده چاپ کردید،دراصل خیلی تندتروواضح تربودکه خودم انراتعویض کردم تاامکان انتشارپیداکندوحقایق بیشتری بطورروشن ومستدل بیان شده بود.
      درهرحال بنده میدانستم که ازچه کسی انتقادمیکنم!از کسی که با زبان پول حرف میزندوصدها «آدم»دربین رسانه ها داردکه بنام مشاوروغیره مشغول خدمت به ایشان هستندوسایتهای حاضرنیزازوجودآدم های ایشان خالی نیست وبلافاصله بدوبیراه نوشتن هابرعلیه راقم سطورشروع خواهدشد:ازدشمنی با تبریزبگیرید تادشمنی با آذربایجان!شکرخداکه شما انگ دشمنی باتبریزواذربایجان رابه حقیر روانداشتیدوما رابه صیقه گری متهم فرمودید!محض اطلاع عرض کنم که ازماگذشته(خیلی وقت پیش)!درعین حال توصیه میکنم که درمورد ازدواج مجددفردمیانجی بازن مطلقه جوان قدری کنکاش کنیدکه معلومست بی اطلاع هستید.

      فرموده ایدکه مملکت محکمه داردوابراهیمی شکایت کند!چراهمین حرف را به آن هتاک وافتراگرنمیگوئیدتازبانش رادرمحکمه بازکند؟درثانی معمول است که بازیکنان طلبکارباتنویرافکارعمومی این قبیل موضوعات رارسانه ای میکنندواگرگسترش پولی بدهکارنبود،درجواب اعلام میکردوتمام میشدونیازی نبودکه آن شخص پولداربامصاحبه توهین آمیز،نوچه هایش رابرعلیه بازیکنان تراختور بسیج کند.

      اما خداوکیلی ،جانبداری از یک شخص آنهم توسط اهل قلم،حدواندازه ای دارد؟
      چقدراصرارداریدکه بگوئید ابراهیمی برای تراختوربازی نمیکندوبی انگیزه است بخاطرپول؟؟

      درحالی که همه شاهد بازی بی عیب ونقص ابراهیمی هستند شمااصرارداریدکه اورابکوبید؟
      مودبانه سوال میکنم که علت اینکه شما برخلاف همه فکرویا تبلیغ میکنید چیست؟آیا غیر ازاین است که مثل زنوزی وآدم هایش بفکر بدنام کردن بازیکن محبوب مردم آذربایجان هستید؟

      مخلص کلام :
      حق وحقوق بازیکن رابدهیدوتهمت نزنیدودرمقابل مردم قرارنگیرید!

      • احمدیان گفت:

       سلام. ممنون از لطفتان.
       ببینید برادر من، همون بالا عرض کردم که کاری به مناقشه زنوزی و بازیکنان تراکتور ندارم! عرضم فقط این بود که از هوادار هزینه نکنید! دلیلی برای تحریک هوادار بر علیه زنوزی چه از سوی بازیکنان و چه نویسندگان نمی بینم.
       یک مشکل حقوقی است، عرض کردم قانون و مرجع قضایی صلاحیت رسیدگی به این موضوع را دارند. کاش این موضوعات که پولمو نمی دن، می گویند ببخش، اگر حرف بزنم فوتبال را باید کنار بگذارید و… اینها نباید رسانه ای می شد. ممد ابراهیمی و دیگر بازیکنان می توانند ابتدا مشکل خود را از طریق فدراسیون و اگر نتیجه نگرفتند، از طریق فیفا پیگیری کنند. مطمئنا نتیجه بهتری از اینی که هست می گرفتند.
       تحریک هوادار از سوی این بازیکنان، کار منطقی نبود!
       بنده اطلاعی از دستگاه عریض و طویل رسانه ای زنوزی که شما فرمودید ندارم، که اگر چنین باشد و حقیقت داشته باشد، وای به حال رسانه های ما!!
       ببینید کنکاش در مورد زندگی خصوصی دیگران از سوی هر کسی که باشد، محکوم است. افشاگری در این مورد نیز از سوی رسانه، مدیر باشگاه، ورزشی نگار و.. نیز محکوم است. ما را چه به صیغه های مردم؟ حریم خصوصی افراد در ظرف رسانه ای ما نمی گنجد که بخواهیم کنکاش کنیم.
       ممد ابراهیمی فارغ از این مسئله، این فصل افت فاحش دارد. بازیهای اول فصل را نگاه کنید، چندین تک به تک را از دست داده است، سرعت و قدرت همیشگی را ندارد، همین بازی با پدیده، یک استپ ساده را نتوانست انجام دهد تا موقعیت تک به تک به وجود آمده از دست برود. (( و صد البته که این مسائل ربطی به مناقشه اخیرشان با زنوزی و گسترش ندارد ))
       جناب ساوالان :
       اهل قلم یعنی کسی که با احدالناسی تعارف ندارد. نه با بازیکن، نه سرمربی، نه مدیریت و نه سرمایه دار تبریزی! اهل قلم بایستی توان تشخیص واقعیت از سیاه نمایی را داشته باشد!
       اهل قلم نبایستی اسیر موج سواری و جو سازی عده ای بشود.!
       بنده نسبت به عملکرد زنوزی در قبال گسترش و مصاحبه اش، انتقاداتی دارم و در این مورد نوشته ام، شاید آنها را نخوانده اید که این طور بنده را محکوم به حمایت از زنوزی می کنید.
       برای بنده نوعی، تنها فوتبال آذربایجان است که اولویت دارد. نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.! در نگاه من هواداری از گسترش به معنی معامله با پرواز چارتر نیست!!
       در نگاه من زنوزی وظیفه اش است به عنوان فوتبالدوست و یک تبریزی، هر آنچه در توان دارد در اختیار تیم های استان من جمله تیراختور بگذارد!
       به فکر فوتبال آذربایجان باشیم، نه بازیکن، سرمربی و مدیرعامل!

      • احمدیان گفت:

       http://azargalam.ir/?p=62903
       سقوط آزاد لاجوردی پوشان تبریز؛ گسترش فولاد را دریابید

  5. علی تراختوری گفت:

   ممد و شهرام خیلی محترمانه پولشونو خواستن،دیگه اداواطوارلازم نیس وبهتره که…. بجای تهمت پول این بنده خداهارو بده.

   تازه شکایت هم کردن !خداکنه باپول کمیته اخلاقو نخره…..

  6. کمال گفت:

   گسترش فولاد انشالله این فصل سقوط میکنه دسته یک.
   هم این تیم هم اون یکی تیم که سال قبل در لیگ بود به جز ضرر هیچی برای ما ندارند.
   در مقابل تراختور شیر میشن و در مقابل تیمهای تهران سه تا سه تا میخورن

  7. پاشا تبریزلی گفت:

   واقعا از زنوزی توقع این صحبتهارو نداشتیم. با احترامی که برای زنوزی قائلم ولی به هیچ وجه صحبتهایش منطقی نبود. بازیکن وقتی میاد از حق خودش صحبت میکنه اینطوری باید جوابشو داد؟ مهمتر اینکه این دو بازیکن الان در تراختور هستند و تراختور این روزها نیاز داره آرامش اش حفط بشه و یه فردی که خودشو دلسوز میدونه چطور میاد با این حرفهای سطحی تمرکز و آرامش این دو بازیکن و ازشون میگیره و برای تراختور کبیر حاشیه بیجا درست میکنه؟
   البته ابراهیمی و گودرزی بازیکنان حرفه ای هستند و میدادنند که این صحبتها اهمیتی نداره و همواره باید تمرکزشان رو بازیشان باشد.
   ولی این اقدام غیر منطقی زنوزی اصلا جای توجیه نداره.

  8. Tabrizim گفت:

   ازربایجان و تبریز وقتی به خاک سیاه نشست که قلم های بزرگانش همچون شهریاران و نصب و جایگاه بزرگ مردانه تاریخ سازش افتاد دست یه سری افراد از جنس گردانندگان و قلم به دستان این سایت… چرا که با خواندن چند خط از این مقاله , حالت بد میشود از این همه کوتاه بینی و سطح پایینه نویسنده ای که قرار است با قلمش حافظ منافع و ویترین ریشه و فرهنگ غنی ازربایجان باشد .. تریبون ها و بلندگوها و قلم هایی که میبایست عامل ارتقای فرهنگی و مدافع و محافظ منافع و منابع و سرمایه های این دیار میبود امروز ویترین سرافکندگی این خاک شده و سکانش بر دستان بی کفایته افرادیست که نه اندازه و نه شایستگی و نه صلاحیته این مهم را ندارن …. اقای نویسنده شاید ادراک و تشخیصه این موضوع که اگه امثال زنوزی ها نبودن نه ابراهیمی بود که سالها تو تیمهامون بازی کنه و امروز یک میلیاردر باشن …و نه خبری از تیم ها و امکانات و بازیکنانه ریز و درشتی بود که امثال شما راجع بدان ها مطلب بنویسن و افکار که نه یه سری جملات و کلمات بی ارزش و نفرت انگیز رو سر هم کنن که نه تنها کمکی به حال فوتبال و ارتقا و رشد ورزشمون نمی کنه بلکه عواقب و جمع این کوتاه اندیشی ها و رفتارهای بی خردانه از جنس همین مطلب بالا و گاها در ابعاده بزرگتر , متاسفانه علارغم خواست و میل باطنی سرمایه های ارزشمنده این دیار چون مهندس زنوزی منجر خواهد شد به توقف سرمایه گذاری و سقوط فوتبال و امال و ارزوهای فرزندان و جوان های این دیار و محدودیت فرصتهای ورزشی و اقتصادی و…. اونموقع لازم نخواهد بود از ابراهیمی و غیره دفاع کنین و به زنوزی فحش بدین چون قبل از اینکه به خود بیاین اونا چمدونششون رو بستن و رفتن به یه تیم دیگه ….. این فرصتهایی که امثال زنوزی ساخته اند , عامل و سببی هست که این بازیکنان …. امروز اینجان وگرنه ….

  9. میانالی گفت:

   خجالت نمیکشند برای تراختور کبیر که روند صعودی در پیش گرفته حاشیه درست میکنند؟
   متاسفم برای گسترش فولاد و مسئولانش که بلده از اسدقلال و پیروزی ببازه و بیاد جلو تراختور با تمام توان بازی کنه و همینطور بیرون زمین حاشیه درست کنند.

  10. 12 گفت:

   ابراهیمی فصل قبل خوب بود ولی این فصل زیاد موقعیت خراب میکنه و افت کرده.اول فصل هم که سر تمدید قراردادش رو اعصاب هواداران راه میرفت. ایرانپوریان و کیانی عالی بودند ولی ابراهیمی این فصل افت کرده و باید تمرکز و تمریناتشو بیشتر و بهتر کنه.البته ساوالان بارها خودش گفته از نظر فنی ادعایی نداره ولی میدونم الان میاد ایراد میگیره چون فکر میکنه بخاطر چیزهای دیگه اینو نوشتم. ولی نه واقعا ابراهیمی نسبت به فصل قبل افت کرده. دلیلشو هم الان میگم. خراب کردن تک به تک مقابل تیم صفرپولیس- کوبیدن توپ در مقابل دروازه خالی بازی استقلال به تیر دروازه- بازم خراب کردن یه تک به تک مقابل نفت- مقابل سایپا هم در دقیقه اخر بازم یه تک به تک خراب کرد- مقابل پدیده هم باز در یه فرصت مناسب توپ زیرپاش گیر کرد! اینارو نوشتم تا فکر نکنید احساسی دارم حرف میزنم. در طول بازی هم کمتر ابراهیمی و در جریان بازی میبینم و تاثیرش در بازی کمتر شده. برای همین ابراهیمی باید تمرکزش و بیشتر کنه و همینطور تمریناتشو. بحث و جدل در رسانه ها سر طلبهای قبلی هم باعث میشه بیشتر تمرکزش از بین بره.

   • ساوالان/اردبیل گفت:

    هم کشوری عزیز !

    با تاخت وتازی که برعلیه اهل قلم فرموده اید،بنده هم موافقم.البته بنده خودراجزء اهل قلم نمیدانم وبنابراین بهترمیتوانم بگویم که:

    شهریارنویسنده نبودبلکه شاعربود.شعر راازکلمه شعورمشتق میدانندوآن کلامیست که برشعورانسان غالب شود!پس باشعرشهریاروحتی بااشعاراجتماعی پروین نمیتوان مملکت داری وزندگی کردودرعرض یک دهه ازیک کارگرساده شرکت ایدم به ثروتی رسیدکه افرادی ماجورمثل شما تمام قددرمقابل ملتی بایستدوهمه آنهاوحتی خبرگان وفرهیختگان آنهاراکودن و…معرفی کند!
    بایدعلم اقتصاددانست وراههای رانت خواری راآموخت که هیچ یک ازاینهاودیگرموارد درکتاب حیدربابای شهریارویا دیوان صائب وصابرونظامی وخاقانی وغیرهم نیست!
    کجای دیوان پروین اعتصامی تبریزی ویادیوان شهریارنوشته شده که برای ایجادوتوسعه صنعتی درحوزه استان آذریبان شرقی وحتی منطقه اذربایجان وام وتسهیلات کم بهره بانگی بگیری وبعدآنرادرجاهای خدماتی وغیرصنعتی وحتی درخارج ازآذربایجان خرج کنی وکیفراین عمل مجرمانه قصر دربروی؟

    نه جانم !

    شعرشهریارراهگشای اقتصادمانیست خصوصا آنهائیکه تسهیلات کلان دولتی وبانکی رابنام آذربایجان اخذمیکنندودرخارج ازآذربایجان سرمایه گذاری میکنند! درشعرشهریارمیخوانیم که :حیدربابا مرد اوغول لار دوغ گینان،نامردلرین بورونلارین اوغ گینان……..مسلما این اشعاربدردرانت خواری وبعدمنت گذاشتن برسرمردم آذربایجان نمیخورد!

    باتحقیرشما ازنویسندگان مردم آذربایجان موافقم ولی این راهم عرض میکنم که همینقدرکه این نویسندگان فرق «عالی نسب»ها و «توکلی»ها و«خویلو»ها را از «زنوزی»ها تشخیص میدهند،جای شکردارد!

    خود بنده درزمانی که رسانه ها گزارشاتی ازدستگیری جناب کارگردیروزوسرمایه دارامروزمنتشرنمودند دردفاع وتمجیداز این فرزندخلف آذربایجان وکارآفرین بی بدیل غیرتمند،چه مطالبی که ننوشتم!!!!! وهواداران تراختوررا برعلیه این اقدام نشوراندم!
    خدا ازتقصیراتمان بگذردکه خداوندتوبه کنندگان پشیمان راعفومیکند!
    بله…..درآن زمان عده ای بقول شما«کودن»و«کوتاه بین»و…..گفتندکه باباجان !اینطورنیست که فکرمیکنیدبعضی هامیخواهندجلوی کارخانه داری یاسرمایه گذاری اورا درآذربایجان بگیرند،بلکه موضوع برعکس این است ومتاسفانه ماقبول نکردیم که تهرانی هامیخواهندجلوی پیشرفت صنعت آذربایجان رابگیرند!!!!!!

    شکی نیست که حمایت ناآگاهانه امثال من تراختوری ،در حال ایشان تاثیربسیارمثبتی داشته است!

    القصه ….

    بعدها دیدیم که بنیان دیزل تعطیل شد ودرعوض آن هواپیمائی آتادرتهران تاسیس شدو……و…..

  11. وحید گفت:

   با سلام … با توجه به شناختی که از ساوالان عزیز داشتم و مطالب تحلیل گرانه ایشان را نسبت به ورزش آذربایجان رابا علاقه ای خاص دنبال می کردم و حتی یکی دوبار نیز از طریق نظرات باهم مکاتبه نیز کرده بودیم در این مقاله نسبت به ارائه توضیحاتی برآمدم.. دوستان ما اگر با این روش دنبال تخریب سرمایه های ورزشی آذربایجان باشیم راه به جایی نخواهیم برد و مهمتراز همه ما غیر خودمان دوستی در این کشور پهناور نداریم و اگر اینگونه به همدیگر تاخت و تاز نماییم فقط دشمن شادکن خواهیم بود.بسیاری از افراد و فوتبالی ها ی غیر بومی و غریب آمدند و در این شهر آدم شدند و رفتند وحالاهم به ریش ما می خندند..کمالوندها – قلعه نوعی ها – کریمی ها وووو ابراهیمی ها هم روزی خواهند رفت ولی ما نباید به خاطر یک بازیکنی که خودش در مصاحبه با آناج گفت که مرا کمالوند خواست و من به گسترش رفتم!پس کجارفت غیرت ابراهیمی و کمالوند که تراکتور را تضعیف کردند؟شما اگر به بازیهای امسال ابراهیمی نگاه کنید یک موج منفی در بازیهای وی به چشم می خورد که آنهم از طرف همان ف.کاف معروف ناشی می شود و مصاحبه های ناشیانه اخیر وی نیز زیر سرهمان نامربی است که می خواهد زمینه چینی کند تا نیم فصل دوباره در تبریز حضور یابد.ساوالان عزیز نباید گول دو بازیکن بیگانه را خورد اگر زنوزی استقلالی است و بنا به ادعای ابراهیمی رنگ پیراهن تیمش را آبی انتخاب کرده پس چرا در این دوسال برای تیمش بازی کرد؟ آیا کسی از ابراهیمی پرسیده چرا در لیگ گذشته حتی یک پاس درست و حسابی به ادینهو نداده بود؟چرا امسال آقا یحیی در هر بازی تعویضش می کند؟ و چراهای دیگر.. بازیکن جای خودش را دارد و مربی و مدیر عامل هم جای خود.بهتر است ماهم که اصحاب قلم و رسانه هستیم منصفانه مساله را تحلیل نماییم… پول قرارداد ابراهیمی ها و گودرزی ها در ترازوی باشگاه گسترش فولاد وزنی ندارد و بیاد بیاریم چارترهایی را که همین زنوزی در اختیار باشگاه تراکتورسازی گذاشت را.. و مساله سعیدآقایی هم مساله زیاد پیچیده ای نیست درسال جام جهانی بازیکنانی که زیرنظر مربی خارجی کار نمیکنند کیروش به تیم ملی دعوت نمی کند و آقایی به خاطر کرانچار و تیم ملی به سپاهان رفته و خیانتی در این مورد وجود نیست .پس بیایم قدر داشته هایمان را غنیمت شماریم و قلم و یادداشتهایمان را بیهوده هدر ندهیم…یا حق

  12. ساوالان/اردبیل گفت:

   آقای احمدیان ممنونم ازشما.موفق باشید


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.