|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰ | کد خبر : 62925
 • پرینت

  آذرقلم: در نشریات محلی استان کرمانشاه اخیرا خبری منتشر شده که بر مبنای آن سارقانی با هوابرش اقدام به بریدن خطوط ریل راه‌آهن کرمانشاه کرده‌اند.

  آذرقلم: در نشریات محلی استان کرمانشاه اخیرا خبری منتشر شده که بر مبنای آن سارقانی با هوابرش اقدام به بریدن خطوط ریل راه‌آهن کرمانشاه کرده‌اند.

  به گزارش آذرقلم به نقل از اعتماد، اواخر اردیبهشت ماه بود و در هیاهوهای انتخابات ریاست‌جمهوری دولت دوازدهم که خبرها از رسیدن ریل به کرمانشاه حکایت داشت؛ اعلام شد که بالاخره کرمانشاهی‌ها قرار است به آرزوی دیرینه خود با طنین انداختن سوت قطار برسند. همزمان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقلی هم اعلام کرد که ریل‌گذاری کریدور غرب ایران در روزهای پایانی به سر می‌برد و کم کم قطار به استان کرمانشاه می‌رسد تا در گام بعدی راه‌آهن ایران به عراق متصل شود.

  گزارش‌ها نشان می‌دهد که هیچ کدام از ایستگاه‌های قطار در این مسیر آماده بهره‌برداری نیست.

  در نشریات محلی استان کرمانشاه اخیرا خبری منتشر شده که بر مبنای آن سارقانی با هوابرش اقدام به بریدن خطوط ریل راه‌آهن کرمانشاه کرده‌اند. مسوولان ریلی کشور هم‌اکنون پرونده‌ای را برای دزدی ریل قطار کرمانشاه در دادگاه این استان باز کرده‌اند که نشان می‌دهد پس از اتمام ریل‌گذاری کریدور غرب با دزدی ریل‌های حد فاصل بیستون به کرمانشاه بخشی از کار تکمیل این خط‌آهن را معطل کرده‌اند. البته روایت‌های دیگری هم شنیده شده که حکایت از کمبود منابع مالی برای تکمیل این پروژه دارد.

  سابقه ریل دزدی البته فقط منحصر به خط‌آهن غرب نیست. پس از دزدی کابل‌های مسی مخابرات پدیده، ریل دزدی در سایر خطوط کشور هم طی سال‌های گذشته اتفاق افتاده است.

  ماجرای ریل دزدی از خطوط راه‌آهن ایران، قدمتی چند ساله دارد؛ ماجراهایی که اگر پای خط ریلی جدیدی در میان نبوده قطعا برای خطوط قدیمی می‌توانسته است ایجاد‌کننده حادثه‌ای مهیب باشد. همانند اتفاقی که ٢۶ اردیبهشت‌ماه سال گذشته روی داد و ماموران انتظامی پلیس راه‌آهن شمال‌شرق با دستگیری سارقان دو تُن «بالاست» از وقوع حادثه‌ای هولناک برای قطارهای راه‌آهن تهران- مشهد جلوگیری کردند. اتفاقی که شاید می‌توانست حادثه‌ای به بزرگی حادثه قطار تبریز را رقم بزند.

  ماموران انتظامی ایستگاه «یاتری» به سمت ایستگاه گرمسار هنگام گشتزنی بودند که در تاریکی شب متوجه تردد یک تراکتور درحوالی راه‌آهن شدند.

  ماموران در بررسی دقیق موضوع، پس از توقف تراکتور و دو سرنشین آن، بالغ بر دو تن «بالاست» در تریلی آنها کشف کردند. بعد از دستگیری سارقان و رسانه‌ای شدن این اتفاق بود که ماجرای دزدی ریل که چند سالی است مسوولان ریلی را آزار می‌داد کمی رسانه‌ای شد و مسوولان مجبور شدند روزه سکوت‌شان را بشکنند. در آن روزها بود که مشخص شد پرونده‌های متعددی در دادگاه‌های کشور برای ریل‌دزدی مفتوح است.

  از پرونده‌های ریل دزدی و پیچ و مهره گرفته تا خاک و بالاست که شاید عقل شیطان هم به آن نمی‌رسد. دزدانی که پول بادآورده خود را از جیب دولت و مردم می‌دزدند و با این کار خود نه تنها به دولت ضرر می‌زنند که مردم بی‌گناه را به کام مرگ می‌کشانند. در این نوع دزدی؛ سارقان درآمدهای خود را در میان آهن‌های فولادین ریل‌ها جست‌وجو می‌کنند.

  سنگ می‌دزدند، پیچ و مهره سرقت می‌کنند و گاهی هم به سراغ خود ریل‌ها می‌روند و آنها را بار می‌زنند و با خود می‌برند. پول بیشتری هم گیرشان می‌آید، ولی هرچه پول آنها بیشتر می‌شود، امنیت از بین می‌رود.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "اتفاقی عجیب در صنعت ریلی ایران: سارقان، خطوط راه آهن کرمانشاه را دزدیدند"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.