|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰ | کد خبر : 62710
 • پرینت

  آذرقلم: پیکر شهید «حسن جنگجو» در آستانه سالگرد دفاع مقدس، ۳۴سال بعد از آن که این شهید بزرگوار به شهید فهیمده آذربایجان معروف است، به زادگاهش بازمی‌گردد.

  آذرقلم: پیکر شهید «حسن جنگجو» در آستانه سالگرد دفاع مقدس، ۳۴سال بعد از آن که این شهید بزرگوار به شهید فهیمده آذربایجان معروف است، به زادگاهش بازمی‌گردد.

  به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، پسر نوجوانی که محاسنش نرسته بود، تفنگ M1 اش هم قد او بود با قدرت آن را به دست گرفت. تفنگ مماس با سینه‌اش در آب گل‌آلود پیش می‌رود. پوتین پسر از پایش بزرگتر است. می‌توان فضای خالی میان ساق و پشت پوتین را دید ولی پسر مصمم است. خستگی در صورتش دیده نمی‌شود، او تصمیمش را گرفته است.

  به حق این اثر از بهترین و ماندگارترین عکس‌های دفاع مقدس است که برای هر نسلی تداعی‌‌کننده‌ دفاعی جانانه با کمترین امکانات و سخت‌ترین وضعیت محیطی است.

  شاید شما نیز به کرات عکس بسیجی نوجوانی را دیده باشید که اسلحه به دست میان گل و لای در حال سینه‌خیز است، با چهره‌ای صبور و گل‌آلود که در خیلی جاها به عنوان نمادی از مقاومت جوانان ایران و شهیدان کم سن و سال به کار می‌ رود و به تصور خیلی‌ها مربوط به شهید حسین فهمیده است. او شهید حسن جنگجو است. شهیدی از فهمیدگان شهر تبریز که به راستی نمادی از سلحشوری و دلاوری نوجوانان و دانش‌آموزان غیور ایران است.

  این عکس در سال ۵۹ و روزهای نخست جنگ ایران و عراق توسط «آلفرد یعقوب‌زاده» گرفته شده است.

   کلبه‌ احزان مادر گلستان می‌شود وقتی خبر از بازگشت یوسف گمگشته‌اش را پس از ۳۴ سال چشم انتظاری می‌شنود. “حسن جنگجو” همان نوجوان کم سن و سالی است که خیلی زود ردای مردانگی بر تن کرد و در ایامی که همسالانش با زوزه‌ خمپاره به پناهگاه‌ها هجوم می‌بردند، مردانه به معرکه‌ بلا رفت و رشادت‌های ماندگاری آفرید، همچون قاسم ابن‌الحسن در نوجوانی بزرگ شد، قد کشید و تا خدا رسید.

  واکنش اینستاگرامی سردار کریمیان به بازگشت پیکر شهید فهمیده آذربایجان
  به دنبال خبر بازگشت پیکر شهید «حسن جنگجو» معروف به فهمیده آذربایجان پس از ۳۴ سال، سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا در صفحه اینستاگرا م خود به این خبر واکنش نشان داد.

  کلبه احزان مادر گلستان شد…فهمیده آذربایجان بعد از ۳۴ سال عزم وطن کرده.باید برای این شهید عزیز تدارک استقبال دید.برای این تکه گسسته از آسمان. برای شهید حسن جنگجو ایستاده احترام می‌کنیم. چه تقارن خوبی است رجعت پیکر این شهید سعید با محسن حججی.یک خط سرخ ۳۴ ساله از ایستادگی یک ملت…

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "شهید فهمیده آذربایجان بعد از ۳۴ سال به وطن بازمی گردد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.