|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸ | کد خبر : 62362
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه «تبریز ۲۰۱۸» مدعی زیاد دارد گفت: واقفعیت این است که تبریز ۲۰۱۸ مبتکرش، شهرداری تبریز نبود!

  آذرقلم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه «تبریز ۲۰۱۸» مدعی زیاد دارد گفت: واقفعیت این است که تبریز ۲۰۱۸ مبتکرش، شهرداری تبریز نبود!

  به گزارش آذرقلم، دکتر بهبودی در مصاحبه مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار آذرقلم در مورد وضعیت برنامه ریزی های مسئولین در مورد تبریز ۲۰۱۸ به کنایه گفت: نه من و نه آقای استاندار تا حالا هم نگفتیم که که این طرح از کجا منشا گرفت و چه کسی این کار را کرد اما تا این حد می توانم بگویم که تنها نقش شهرداری نبود!

  بهبودی با بیان اینکه تبریز ۲۰۱۸ تنها یک نقطه در تاریخ این شهر است تصریح کرد: این بدان معنی است که این برنامه، نه آغاز است و نه پایان! اما می تواند نقطه عطفی در توسعه و ترقی تبریز باشد.

  بهبودی با بیان اینکه نباید از «تبریز ۲۰۱۸» انتظار معجزه داشته باشیم افزود: باید بررسی شود که در طی سال های گذشته چه کارهایی می توانستیم بکنیم و نکردیم و چه کارهایی که می توانیم در ادامه کار بکنیم. باید به این قضیه به عنوان یک فرآیند نگاه کنیم.

  بهبودی در عین حال تاکید کرد: البته زیاد جای نگرانی نیست!

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید در قبال این برنامه ادبیات بین المللی به سمت ظرفیت های تبریز معطوف شود گفت: نقطه کلیدی تر و نقش اصلی این است که مردم تک به تک در این باره نقشی بر عهده بگیرند و تبریز ۲۰۱۸ بیشتر از آنکه دولتی باشد به یک طرح مردمی تبدیل شود و همه مردم از دانشگاهی گرفته تا صنوف و راننده و معلم و … در این باره مسئولیت قبول کنند.

  بهبودی با انتقاد از اینکه برخی تبریز ۲۰۱۸ را با اجرای خیابان کشی ها و برج سازی ها و هتل سازی ها مترادف می دانند گفت: با هتل ساختن و خیابان کشی کردن اتفاق خاصی در شهر نمی افتد. هتل و برج در همه دنیا وجود دارد. توریست ها بیشتر به خاطر شاخصه های فرهنگی و تفریحی مسافرت می کنند. بنابراین عمده کار ما باید فرهنگی و آموزشی باشد و شاید لازم باشد بسیاری از رفتارهای نامناسب گذشته را به همین بهانه تبریز ۲۰۱۸ اصلاح کنیم! باید سرمایه نمادین شهر تبریز را در اذهان مردم جهان بالا ببریم. موضوعی که به نظرم کمتر به آن پرداخته شده است.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، در مورد اقدامات دولت و کابینه روحانی برای نکوداشت این طرح هم گفت: آنچه که دولت تصویب کرده این است که همه دستگاه های مختلف و دست اندرکار، با هم هماهنگی کرده و از لحاظ تامین منابع اعتباری هم مجوز استفاده از ۱۰ درصدی ردیف های متمرکزی  است که می توانند به این امر اختصاص دهند. البته یک ردیف بودجه ویژه هم در سال ۹۷ به عنوان ردیف بودجه تکلیفی تصویب خواهد کرد.

  بهبودی در مورد ردیف بودجه یاد شده توضیح داد: به عنوان نمونه وزارت ورزش می تواند برخی از مسابقات بین المللی را در تبریز برگزار کند تا هم شاهد رونق اقتصادی و صنعت توریسم در این شهر باشیم و هم اینکه تمرینی باشد برای صنعت هتل داری، بازار و سایر نهادها. و بدین ترتیب با گردش اقتصادی، رونق اقتصادی و تبادلات فرهنگی نیز پدیدار خواهد شد.

   

   

   

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "«تبریز ۲۰۱۸» مدعی زیاد دارد!/ نباید از «تبریز ۲۰۱۸» انتظار معجزه داشته باشیم"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.