|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱ | کد خبر : 62186
 • پرینت

  آذرقلم: مرحله نخست انتخاب شهردار تبریز که روزهای دوشنبه و سه شنبه پیگیری می شود وارد فاز حساس خود شده و اتفاقات جالبی را شاهد هستیم.

  یادداشت روز: محمد امین خوش نیت

  آذرقلم: مرحله نخست انتخاب شهردار تبریز که روزهای دوشنبه و سه شنبه پیگیری می شود وارد فاز حساس خود شده و اتفاقات جالبی را شاهد هستیم.

  به گزارش آذرقلم، از شنیده های داخل جلسه ۱۳ + ۱ نفره در باغ صبا ، چنین برمی آید که در روز نخست شهرتی فر، فرماندار تبریز که قرار بود در روز دوشنبه برنامه خود را ارائه دهد در جلسه حاضر نشده و علت این امر را حضور در جلسه ای دیگر دانسته است. البته از این غیبت و عدم حضور می توان برداشت دیگری هم داشت و آن انصراف شهرتی فر از کاندیداتوری شهرداری تبریز است. برای اینکه این سوال پیش می آید که چه جلسه ای مهم تر و حساس تر از انتخاب شهردار تبریز!؟ هر چند که سخنگوی شورای شهر خبر انصراف شهرتی فر را رد کرده و ابراز امیدواری کرده است که او امروز بتواند برنامه های خود را ارائه دهد.

  صبح روز سه شنبه هم دو اتفاق جالب دیگر روی داد: در همان ساعات اولیه روز، علیرضا رحیمی از مدیران خود مجموعه شهرداری تبریز، نامه انصراف نوشت و از رقابت با بقیه کاندیداها کنار کشید. بدین ترتیب باید بر روی شش کاندیدای دیگر باید متمرکز شد.

  ساعاتی قبل اما، اتفاق جالب دیگری روی دا. صادق نجفی، شهردار فعلی تبریز با ارسال نامه ای به اجودان زاده، رئیس سنی شورای شهر تبریز، از حضور در جلسه ارائه برنامه ها خودداری کرد و علت این امر را حضور در جلسه ای دیگر در تهران اعلام کرد. نجفی در عین حال به تلویح اعلام کرده که حضور در پست شهرداری تبریز را به هر پست عالی تر دیگر( مانند معاونت وزیر) ترجیح می دهد.

  اما کاندیداهای باقیمانده هم امروز برای ارائه برنامه های خود در جلسه باغ صبا حاضر شده اند. شهین باهر،عبادالله فتح اللهی و مصطفی مولوی به ترتیب برنامه های خود را برای شورای شهر تبریز ارائه دادند.

  کشیش ها و بزرگان کاتولیک برای انتخاب «پاپ» دور هم نشسته و ساعت ها و روزها مذاکره می کنند . میلیون ها نفر هم در پشت درهای بسته منتظر اعلام خبر انتخاب پاپ می مانند. اما کشیش ها، رسم ویژه ای برای اعلام خبر انتخاب پاپ بزرگ دارند. مردم منتظر، چشم به دودکش محل جلسه و کلیسا می دوزند تا شاهد دود سفید باشند. دود سفید نشانه خبر خوبی است از انتخاب یک پاپ قدرتمند!

  در شرایط کنونی نیز، همه مردم تبریز و به ویژه خبرنگاران رسانه ها منتظر خروج دود سفید از دودکش باغ صبا هستند. اما صادق زاده، سخنگوی شورای شهر ، انتخاب شهردار تبریز تا پایان وقت امروز را کمی دور از ذهن خوانده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ماراتن انتخاب شهردار تبریز: شهروندان در انتظار خروج دود سفید از دودکش باغ صبا"
  نظرات در مورد » “ماراتن انتخاب شهردار تبریز: شهروندان در انتظار خروج دود سفید از دودکش باغ صبا”
  1. خداویردی نصیرپور(گیربازار) گفت:

   البته اگر لابی بیرون از باغ صبا اجازه دهند! اعضای شورا خودشان شهردار انتخاب کنند،بهتر است.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.