|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸ | کد خبر : 62093
 • پرینت

  آذرقلم: اقدام یک کارگاه تولید چسب در تبریز در مورد اجباری کردن نماز جماعت در محل کارخانه و نیز بخشنامه مقرراتی رفتار کارگران این روزها به یکی از سوژه های داغ محافل خبری و فضای مجازی تبدیل شده است.

  آذرقلم: اقدام یک کارگاه تولید چسب در تبریز در مورد اجباری کردن نماز جماعت در محل کارخانه و نیز بخشنامه مقرراتی رفتار کارگران این روزها به یکی از سوژه های داغ محافل خبری و فضای مجازی تبدیل شده است.

  نماز اجباری است و جریمه ۱۲۰ هزار تومانی یا اخراج در پی دارد!

  به گزارش آذرقلم، ماجرا از جریان تبلیغاتی گسترده بر روی بیلبوردها و پیشانی پل های عابر پیاده تبریز شروع شد. جایی که گردانندگان این موج تبلیغاتی، در یک اقدام عجیب، همه پیشانی پل های تبریز را به تبلیغ یک نوع چسب اختصاص دادند. و به تبع ان، این سوال در ذهن شهروندان تبریزی مطرح بود که به راستی یک کارخانه چسب چقدر درامد دارد که این همه هزینه تبلیغات می کند؟ و کلا مگر یک چسب چقدر مصرف روزانه دارد که این همه نیاز به تبلیغ دارد؟

  اما دیری نپایید که موج دیگری در شبکه های اجتماعی به راه افتاد در مورد مقررات سفت و سخت کار در این شرکت. از زمان کنترل شده استفاده از سرویس بهداشتی تا نماز جماعت اجباری، ورزش اجباری، ممنوعیت صحبت در حین وضو گرفتن، آداب وضو گرفتن و ناهار و صبحانه ، و ….
  حتی یکی از روزنامه های سراسری پایتخت هم یکی از ستون های طنز روز خود را به مقررات سخت و ناعادلانه این کارخانه اختصاص داد:

   قوانین عجیب یک کارخانه چسب / روزنامه شهروند 

  در ادامه برخی از مقررات جاری شده در کارخانه منتشر شد. مقرراتی که برخی از کاربران شبکه های اجتماعی آن را با مقررات کشور کره شمالی مقایسه کرده بودند.

  به هر حال، صرفنظر از صحت و سقم این مقررات، واقعا جای تاسف است که برای یک واحد تولیدی موفق آذربایجانی چنین حاشیه هایی ایجاد شده است.

  موضوع به همین جا ختم نشد. برای اینکه فایل صوتی مدیرعامل و نوشته وی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که گویا قصد پاسخگویی داشت و به این ترتیب مساله را پیچیده تر کرد. برای اینکه او اعلام کرده بود که بخش خصوصی است و صاحب اختیار است!

  حتی عکسی از جشن تولد او منتشر شد که کارگران در اطراف او سرپا ایستاده اند و او دارد کیک تولد می برد و شمع فوت می کند!

  واکنش ستاد اقامه نماز به اقدام یک کارخانه تبریزی در خصوص نماز اجباری!

  اما موضوع به همین جا ختم نشد . برای اینکه این کار، واکنش ستاد اقامه نماز کشور را در پی داشت.

  محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با توجه به خبر منتشره مبنی بر اعمال جریمه نقدی و یا اخراج کارکنان یک کارخانه که به نماز جماعت نمی‌روند، گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم متأسفانه این اقدام ناصواب واقعیت دارد؛ لذا طی تماسی که با مدیر کارخانه داشتیم، با وجود نیتی خیری که داشتند، به کج سلیقگی در این خصوص اذعان کرد و مقرر شد سریعاً این روند اصلاح شود.

  به وضعیت کارگران کارخانه رسیدگی کنید:

  مسئول یکی از نهادهای صنفی کارگری استان آذربایجان شرقی هم خواستار رسیدگی بازرسان اداره کار به وضعیت کارگران کارخانه چسب سازی شد.

  ناصر چمنی (مسئول کانون انجمن‌های صنفی کارگری استان آذربایجان شرقی) در واکنش اخباری که در روزهای گذشته در مورد شرایط کاری کارگران کارخانه چسب سازی … منتشر شده است، به خبرنگار ایلنا گفت: از بازرسی اداره کار می‌خواهیم با ورود به این واحد صنعتی به وضعیت کارگران شاغل در آن رسیدگی کند.

  وی ادامه داد: برابر اخبار منتشر شده، شرایط کاری کارگران این واحد تولیدی با حداقل استانداردهای قانون کار مغایرت دارد و از این بابت جا دارد اداره کار استان آذربایجان شرقی؛ بازرسان خود را روانه این واحد صنعتی کند.

  این فعال صنفی کارگری با بیان اینکه باید مشخص شود که در این کارخانه چه تعداد کارگر و با چه شرایطی مشغول کارند، گفت: اگر وضعیت شغلی این کارگران با استانداردهای قانونی مغایر باشد؛ باید برابر مقررات به آن رسیدگی شود.

  برای دیدن تصاویر در اندازه بزرگتر بر روی تصاویر کلیک کنید:

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "جنجال مقررات اجباری یک کارخانه چسب سازی در تبریز!/ واکنش ستاد اقامه نماز+ تصاویر"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.