|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶ | کد خبر : 60131
 • پرینت

  آذرقلم: روابط عمومی فرمانداری آذرشهر نوشته: اظهار نظر شتابزده و سوءاستفاده از خبر تحریف شده برای کوبیدن مسوولان دولت ، در شان یک نماینده مجلس قانونگذاری نیست . و همچنین مانع از ان نیست که قصور و کوتاهی نماینده دولت سابق در امدادرسانی بموقع به زلزله زدگان ورزقان را توجیه کند

  آذرقلم: روابط عمومی فرمانداری آذرشهر در خصوص خبری با عنوان «وقتی که منتقدان سیل آذرشهر، ضد انقلاب خطاب می شوند!» که دیروز در سایت خبری آذرقلمن منتشر شد توضیحاتی ارائه کرد.

  به گزارش آذرقلم، در این جوابیه نسبتا طولانی و خارج از چارچوب های قانون مطبوعاتی (اندازه جوابیه بیش از دوبرابر اصل مطلب بوده است)، موضوعه خبر دیروز کلاا تحریف شده ارزیابی شده است. در این جوابیه آمده است:

  جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اذرشهر در ۲۱ خرداد برگزار گردید در این جلسه اظهارات کوتاه فرماندار محترم در خصوص حادثه سیل در شهرستان اذرشهر و برخورد خبری رسانه های بیگانه و دشمنان ملت و نظام با بد فهمی و تعبیر نادرست از سوی خبرنگار حاضر در جلسه دستمایه خبری رسانه های منتقد و بعضا مخالف دولت قرار گرفت و اخبار کذبی در فضای مجازی به نقل از فرماندار محترم شهرستان اذرشهر در برخی کانالها و سایت های خبری منتشر شد . لذا برای اطلاع افکار عمومی بویژه اطلاع شهروندان عزیز شهرستان آذرشهر در ارتباط با اخبار کذب منتشره توضیحات ذیل تقدیم می گردد :
  ۱- این جمله در تیتر خبر که «منتقدان سیل آذرشهر و خدمات دولت،افراد بی دین و ضد انقلاب هستند» تحریف شده و به هیچ عنوان در سخنان فرماندار محترم واژه منتقدان سیل وجود ندارد در صورت بررسی نوار صوتی و ترجمه دقیق اظهارات فرماندار محترم مغرضانه بودن این تعبیر و ترجمه ناشیانه آشکار می شود.
  ۲- فرماندار محترم شهرستان در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره کوتاه به این موضوع که تمامی خسارات جان باختگان سیل اخیر آذرشهر با پیگیری مقام محترم ریاست جمهوری،وزیر محترم کشور و استاندار محترم استان از طرف بیمه ایران و بیمه دانا پرداخت گردید ، از کسانی که زحمات و خدمات مجموعه ادارات دولتی و نهادهای انقلابی در امداد رسانی و جستجوی اجساد قربانیان حادثه سیل به طور تمام وقت ایفای خدمت کردند را نادیده گرفته و دربحبوحه بحران یاد شده ، تشویش اذهان عمومی کرده و سعی داشتند همسو با رسانه های معاند و بیگانگان خدمات و زحمات خادمان و خدمتگزاران نظام را مخدوش جلوه دهند گفتند کسانی که که سعی در تخریب دولت و نظام اسلامی دارند افراد بیدین،ضد انقلاب و میکروب هستند و تلاش و خدمات خالصانه خدمتگزاران نظام به مثابه آفتاب تمامی این میکروبها را از بین می برد . براستی اگر تخریب کنندگان دولت در نظام اسلامی ضد انقلاب نیستند چه هستند ؟ مگر کسی که دل در گرو نظام اسلامی دارد به خود حق میدهد که دستاوردهای نظام اسلامی و دولت برامده از این نظام را تخریب کند ؟ بنابراین فرماندارمحترم منتقدان منصف و دلسوز را مورد خطاب قرار نداده است و همانگونه که ملاحظه می شود خطاب فرماندار محترم کسانی بودند که در جریان بحران سیل همسو با جریان ضد انقلاب و رادیو های بیگانه سعی در تخریب اقدامات انجام شده و جلوگیری از انتشار زحمات شبانه روزی و ناامید کردن مردم داشتند بدیهی است هر جریانی که برای نا امید ی مردم از نظام اسلامی تلاش کند هوادار نظام و انقلاب نیست بلکه ضد انقلاب و ضد نظام اسلامی است
  ۳- نکته مهم دیگر اینکه متأسفانه برخی رسانه های خبری بدون بررسی صحت و سقم خبر به انتشار خبر تحریف شده مذکور اقدام کردند که انتظار می رود با اخذ مستندات خبر از مرجع انتشار آن و نشر این توضیحات از سوی روابط عمومی فرمانداری شهرستان اذرشهر در راستای وظیفه خطیر خود با دقت و امانت داری اطلاع رسانی نمایند.
  ۴- اظهارات و مواضع شتاب آلود یکی ازنمایندگان مخالف دولت در کنار رسانه هایی که شبانه روز تلاش برای تخریب دولت دارند و به ویژه بعد از انتخابات حماسی مردم در۲۹ اردیبهشت ، از هر فرصتی برای تخریب دولتمردان استفاده می کنند، جای تأمل دارد. کسانی که مدعی هستند سالیان سال در مسند اجرایی خدمت کرده اند به جای اینکه به یک خبر جعلی استناد و به تخریب مسوولان شهرستان اقدام نمایند ، می بایست ابتدا از صحت و سقم خبر اطلاع دقیق پیدا می کردند . لذا اظهار نظر شتابزده و سوءاستفاده از خبر تحریف شده برای کوبیدن مسوولان دولت ، در شان یک نماینده مجلس قانونگذاری نیست . و همچنین مانع از ان نیست که قصور و کوتاهی نماینده دولت سابق در امدادرسانی بموقع به زلزله زدگان ورزقان را توجیه کند ضمنا پیش بینی سیل با این وسعت با امکانات موجود در سازمان هواشناسی مقدور نیست و اگر ایشان علم غیب دارند و از قبل از وقوع سیل خبردار بوده و به مسئولان استان و شهرستان خبر نداده اند مقصر هستند و باید پاسخگو باشند .

  فرماندار محترم شهرستان در اکثر جلسات و محافل ضمن تشریح اقدامات مجموعه ادارات شهرستان در حادثه سیل ، با ارایه ی اسناد و صورتجلسات ثابت کردند عامل اصلی فاجعه نه مسوولان کنونی که اتفاقا همان مسوولان کار نا بلد دولت قبل بودند که بدون اتخاذ تدابیر لازم حفاظتی ، ایجاد سیل بند و اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح تصمیمات نادرست اتخاذ کرده و مقصر اصلی خسارات جانی و مالی سیل در شهرستان آذرشهر هستند و اگر لازم باشد فرمانداری شهرستان مستندات و صورتجلسات را برای قضاوت افکار عمومی منتشر خواهد کرد. در پایان از همه کسانی که به هر دلیل همسو با اراده ملت نبوده و دنبال انتقام از حضور حماسی مردم مومن و ولایتمداردر انتخابات ۲۹ اردیبهت هستند انتظار میرود به جای تخریب دولت برامده از رای ملت با نقد منصفانه از عملکرددولتمردان برای حل مشکلات کشور با اراده عمومی همراه شوند این دولت منتقد را برای خود فرصتی برای رفع ایرادات و ارائه خدمت بیشتر تلقی میکند اما حساب تخریب کنندگان از منتقدان جداست چرا که تخریب کنندگان دولت در نظام اسلامی نتیجه کارشان به نفع معاندان و بیگانگان است.

  روابط عمومی فرمانداری شهرستا ن آذرشهر-۲۴/۰۳/۹۶

  مطالب مرتبط:

  وقتی که منتقدان سیل آذرشهر، ضد انقلاب خطاب می شوند!

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "جوابیه فرمانداری آذرشهر: واکنش نماینده تبریز به خبر تحریف شده شتاب زده بود"
  نظرات در مورد » “جوابیه فرمانداری آذرشهر: واکنش نماینده تبریز به خبر تحریف شده شتاب زده بود”

  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.