|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲ | کد خبر : 60061
 • پرینت

  آذرقلم: رهبر ارکستر سمفونیک تهران در واکنش به انتشار خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی در نامه‌ای به وزیر ارشاد و ریاست‌جمهوری، خواستار ابقای «علی‌اکبر صفی‌پور» در سمت مدیرعاملی بنیاد رودکی شد. صفی پور قبلا در سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی فعالیت می کرد. به گزارش آذرقلم، شهرداد روحانی در بخشی از این نامه […]

  آذرقلم: رهبر ارکستر سمفونیک تهران در واکنش به انتشار خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی در نامه‌ای به وزیر ارشاد و ریاست‌جمهوری، خواستار ابقای «علی‌اکبر صفی‌پور» در سمت مدیرعاملی بنیاد رودکی شد. صفی پور قبلا در سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی فعالیت می کرد.

  به گزارش آذرقلم، شهرداد روحانی در بخشی از این نامه درباره شروع مجدد دوران فعالیت ارکستر سمفونیک تهران با روی کار آمدن علی‌اکبر صفی‌پور در بنیاد رودکی، نوشت:

  «فعالیت من بعنوان مدیر هنرى و رهبر ارکستر سمفونى تهران تقریبا همزمان شد با شروع مدیریت جناب آقاى صفى پور در مقام مدیر عامل بنیاد رودکى که ارکستر سمفونى تهران زیر مجموعه این بنیاد هست . جا دارد که  اشاره کنم ما براى بهبود شرایط نوازندگان جلسات متعدد و طولانى با ایشان داشتیم حتى در ساعات غیر ادارى و دیروقت. در این جلسات دنبال راهکارهایی بودیم از جمله بالا بردن سطح کیفى،  حقوق و بیمه نوازندگان.  براى کمک به بالا بردن سطح کیفى نوازندگان در  سال ٩۵ با دعوت از اساتیدى از کشور ایتالیا ماستر کلاس‌هایی تشکیل شد براى سازهاى بادى چوبى و همینطور ساز ویلن البته برنامه ریزى شده که این ماستر کلاسها ادامه  داشته باشد و اساتید دیگرى هم براى سازهاى بادى برنجى و سازهاى ضربى دعوت شدند که امسال به ایران خواهند آمد. از اقدامات دیگر که در سال گذشته با همت بنیاد رودکى و شخص آقاى صفى پور اتفاق افتاد فرستادن چندین نوازنده ارکستر سمفونى به خارج از ایران براى همکارى با ارکستر سمفونى‌هاى اروپایی و آسیایی بود از جمله همکارى چندین نوازنده ارکستر سمفونى تهران با نوازندگان ارکستر سمفونى جوانان اروپا در ایتالیا و همینطور همکارى چند نوازنده با ارکستر چین. در ضمن سال گذشته ارکستر سمفونى فستیوال پوچینى از کشور ایتالیا برنامه مشترکى با ارکستر سمفونیک تهران  در تالار وحدت اجرا کرد که با استقبال خوب مردم و جراید و تلویزیون ایتالیا مواجه شد بطوریکه مدیران فستیوال از ارکستر سمفونى تهران براى اجراى برنامه در شهر هاى مختلف ایتالیا دعوت کردند.»

  شهرداد روحانی افزود: «اتفاق جالب دیگرى که به همت آقاى صفى‌پور افتاد این بود که ارکستر سمفونى تهران براى اولین بار به مناطق دور افتاده کشور رفت و براى هموطنان برنامه اجرا کرد. اینبار ما به جنوب کشور سفر کردیم از جمله عسلویه، منطقه آزاد اروند رود، بوشهر و اهواز( در منطقه آزاد اروند رود نزدیک به ۴٠٠٠ نفر به دیدن برنامه آمده بودند). البته برنامه ریزی‌هایی شده بود که این اجرا ها در دیگر مناطق دور افتاده کشور نیز ادامه داشته باشد. در خاتمه مطمئن هستم که درایت و حمایت شخص آقاى صفى‌پور به پیشرفت و روند رو به رشد ارکستر سمفونى تهران  بسیار مؤثر و مفید بوده و امیدوارم که ایشان را مانند سابق در کنار ارکستر سمفونى تهران داشته باشیم و شرایط ابقای آقای صفی‌پور در بنیاد رودکی مهیا شود.»

  گفتنی‌ است در روزهای گذشته علی‌اکبر صفی‌پور به دلیل آنچه «اتمام زمان مجاز ماموریت از کتابخانه ملی» خوانده، استعفای خود را به وزیر ارشاد تقدیم کرده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نامه شهرداد روحانی به رییس‌جمهور در مورد مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.