- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

از طلب حلالیت تا انتقاد از تائید صلاحیت فله‌ای کاندیداهای شورای شهر تبریز

 

[1]

آذرقلم: امام جمعه تبریز در آخرین خطبه نماز جمعه خود در این شهر از مردم این استان طلب حلالیت کرد.

به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز اظهار کرد: بعد از انتخابات ۲۹ اردیبهشت، بنده از حضور شرکت‌کنندگان خطه آذربایجان تشکر کردم که سبب تثبیت نظام انقلاب اسلامی شده و لبیک به فرامین مقام معظم رهبری گفتند.

خطیب جمعه تبریز با تشکر از زحمات مردم، مسؤولان و رسانه‌ها همچنین صداو سیما در تشویق مردم به حضور پررنگ در انتخابات گفت: از طرف شورای نگهبان انتخابات تائید شده و اصل انتخابات قبول است ولی مقداری تخلفات خصوصاَ در شورای شهر ایجاد شده که ناشی از خلاء قانونی است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: نباید تائید صلاحیت فله‌ای شود و به هرکسی صلاحیت بدهند .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به شکایات نامزدها به انتخابات اخیر شورای شهر گفت: با رسیدگی‌های لازم می‌توان مشکلات ایجاد شده را حل کرد.

وی به تقاضای مکرر خود از مقام معظم رهبری در خصوص کناره‌گیری از مسؤولیت خود به دلیل کهولت سن و توصیه پزشکان گفت: اصلاً موضوع ناراحتی از مردم نیست بلکه مردم تبریز همیشه باشکوه در همه مراسم شرکت کرده و صفوف نماز را پرشورتر برگزار کرده‌اند، عذر من برای کناره‌گیری بنا به درخو است پزشکی است زیرا باید نماز را روی صندلی بخوانم که برخلاف شأن یک امام جمعه است.

آیت‌الله مجتهد شبستری با طلب حلالیت از مردم گفت: علاقه‌مند به آشنایی با تمام خانواده شهدا بودم و در عرض ۲۲ سال حضور در این مسئولیت در خطه آذربایجان خرسند بودم و افتخار بزرگی برای من است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید به اینکه در هر پست و مقامی که باشیم باید عملمان برای خداوند باشد تا نصرت و عنایت خداوند شامل حالمان  شود، افزود: نامزد شدن در انتخابات و یا چگونگی رای آوردن همگی باید برای خداوند باشد و یک نامزد برای خدا در انتخابات شرکت کند نه برای به دست و آوردن مال و روزی فراوان و با چشم طمع به فکر مسؤولیت باشد.

گفتنی است، نماز جمعه این هفته آخرین نماز جمعه به امام جماعت آیت الله محسن شبستری بود که بعد از وی نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه تبریز بر عهده آیت الله محمدعلی آل هاشم خواهد بود.