|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳ | کد خبر : 56050
 • پرینت

  آذرقلم: هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان آذربایجان شرقی از ورود چهره‌هایی که به دنبال فعالیت‌های سیاسی هستند و افراد مسئله دار جلوگیری خواهد کرد.

  آذرقلم: هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان آذربایجان شرقی از ورود چهره‌هایی که به دنبال فعالیت‌های سیاسی هستند و افراد مسئله دار جلوگیری خواهد کرد.

  سلمان خدادای

  به گزارش آذرقلم به نقل از تسنیم، سلمان خدادادی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان آذربایجان شرقی با اشاره به روند پنجمین دوره انتخابات شوراها، اظهار داشت: شوراها، پارلمان  محلی تلقی می‌شوند که وظیفه آنها پیگیری مسائل محل، شهر، شهرستان و روستاها است. لذا بر این اساس جهت‌گیری اصلی شوراها نباید سیاسی باشد، این همان اصلی است که هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراها باید در نظر داشته باشند.

  وی افزود: چهره‌های برجسته کاردان، فنی، کسانی که با خدمات شهری و مدیریت شهری آشنایی دارند و به مشکلات شهر واقف هستند باید کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شوند و چهره‌هایی که به دنبال فعالیت‌های سیاسی هستند از حضور در شوراها امتناع کنند.

  خدادادی با بیان اینکه بهتر است افرادی که انگیزه خدمت به مردم را دارند کاندیدای انتخابات شوراهای شهر و روستاها شوند، تاکید کرد: باید افراد متدین، متعهد و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران، قانون اساسی و ولایت فقیه وارد شوراها شوند.

  وی با تاکید بر اینکه هیئت نظارت بر انتخابات شوراها از نظرات، منابع و مستندات مراجع چهارگانه برای تایید صلاحیت کاندیداها استفاده می‌کند، گفت: علاوه بر استفاده از نظرات مراجع چهار‌گانه، هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت در صورتی که گزارشی در مورد یک کاندید به هیئتهای نظارت ارجاع شود به آن رسیدگی می‌کنند.

  خدادادی گفت: قطعا هیئت‌های نظارت بر انتخابات‌ها شوراهای شهر و روستا از ورود افراد مسئله‌دار به شوراها جلوگیری می‌کنند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "هشدار هیات نظارت بر انتخابات: ورود«افراد مسئله‌دار» به شوراها ممنوع!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.