|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵ | کد خبر : 55979
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی از رانندگان و مسافران خواست از سفرهای غیر ضرور به علت کولاک در جاده های استان پرهیز کنند.

  برف

  آذرقلم: رئیس پلیس راه  آذربایجان شرقی از رانندگان و مسافران خواست از سفرهای غیر ضرور به علت کولاک در جاده های استان پرهیز کنند.

  به گزارش آذرقلم، سرهنگ جواد ناموران با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی و نیز هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف و کولاک در چند روز آینده، گفت: گزارش های رسیده از جاده های مواصلاتی استان نشان می دهد کولاک تردد در این محورها را با مشکل مواجه ساخته است و هموطنان از سفر غیز ضروری اجتناب کنند.

  وی از هموطنان خواست از سفرهای غیر ضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کرده و در صورت الزام به سفر، تجهیزات زمستانی، زنجیر چرخ، پوشاک گرم و آذوقه را به همراه داشته باشند.

  رئیس پلیس راه  آذربایجان شرقی افزود: به منظور حفظ سلامت شهروندان، پلیس بنا به وظایف ذاتی خود از تردد رانندگان فاقد زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی در محورهای برف گیر و یخ زده جلوگیری می کند.

  سرهنگ جواد ناموران با تاکید بر رانندگی با سرعت مطمئنه در شرایط برفی و یخبندان گفت: رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نیز فاصله طولی مناسب با وسیله جلویی در چنین شرایطی، سلامت سفر خود و سرنشینان را تضمین می کنند.

  اطمینان از سلامت فنی خودرو، کنترل سیستم های گرمایشی و روشنایی، برف پاک کن، مخزن شیشه شور و نیز پربودن باک بنزین، دیگر توصیه های رئیس پلیس راه استان به رانندگان بود.

  وی، مهارت استفاده از زنجیر چرخ را یکی از ملزومات سفر در شرایط برفی و یخ زدگی عنوان کرد و افزود: یادگیری نحوه استفاده از زنجیر چرخ برای رانندگان امری ضروری است.

  سرهنگ جواد ناموران افزود: توصیه اکید ما به هموطنان این است که در صورت امکان از تردد در شرایط برفی و لغزندگی به ویژه در محورهای کوهستانی خودداری کنند.

  رئیس پلیس راه استان ازشهروندان خواست برای اطلاع از وضعیت جاده های کشور با شماره تلفن های ۱۴۱و ۱۱۰ تماس گرفته و یا به سایت راهور ۱۲۰ مراجعه کنند.

  وی گفت: در شرایط برفی و یخبندان که عبور ایمن برای خودروها فراهم نباشد، پلیس راه انسداد مسیر را اعلام می کند لذا از شهروندان در خواست می کنیم توصیه های پلیس راه را جدی گرفته و اصرار به ادامه مسیر نداشته باشد.

  رئیس پلیس راه استان از مردم همچنین خواست هرگونه انتقاد ، پیشنهاد و قدردانی خود را از پلیس از طریق شماره تلفن ۱۹۷ اعلام نمایند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "رانندگان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.