|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱ | کد خبر : 55645
 • پرینت

  آذرقلم: با توجه اعتراف شخص شخیصتان به لابی گری با فدراسیون در سال ۷۳ و در جهت قهرمانی پرسپولیس و با عنایت به برنامه بازیهای لیگ که باز طبق اظهارنظر عابدینی در مصاحبه با روزنامه نود، دیگر شکی برای فوتبالی های شهرستانی باقی نمی ماند که این جهت گیریها به نفع پرسپولیس و قهرمانی این تیم درلیگ برتر بوده است.

  جهانبخش احمدیانیادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: امیر عابدینی چهره نام آشنایی در عرصه سیاست و ورزش کشور، بخصوص فوتبال است. از مهمترین مسولیتهای اجرایی وی در این عرصه ها، می توان به استانداری آذربایجان شرقی و لرستان و خراسان و معاونت وزارت صنعت و معدن و عضو اصلی و علی البدل شورای شهر تهران، مدیر عامل شرکت سهامی کل معادن ایران و ریاست فدراسیون فوتبال کشور و مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس و… اشاره کرد. در حال حاضر ایشان یکی از مسولان بلند مرتبه فدراسیون فوتبال کشور هستند و سرپرستی سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال را بر عهده دارند.

  آن چیزی که باعث شده این روزها نام امیر عابدینی بیش از همیشه و غیر مرتبط با مسولیتش بر سر زبانها بیافتد، اظهارات غیرمسولانه ایشان در قهرمان دانستن پرسپولیس است. ایشان طی مصاحبه ای اعلام کردند که ” با بهانه یا بی بهانه، پرسپولیس قهرمان خواهد شد. و تراکتور بهانه نیاورد.” این اظهار نظر ایشان موجی از اعتراضات را نیز به همراه داشت و شائبه فوتبال ناپاک و قهرمانی های پوشالی سرخ های تهران را در اذهان فوتبالدوستان کشور و قطب های جدید فوتبال ایجاد کرد.

  Image result for ‫امیر عابدینی‬‎

  پس از اعتراضات به این اظهارات و پیگیری آن توسط مدیرعامل تراکتور، ایشان دوباره در مصاحبه ای اعلام کردند که ” نه تنها من، بلکه ۵۰ میلیون پرسپولیسی قهرمانی این تیم را پیس بینی کرده اند، آقای آجورلو فرافکنی نکند و  اگر سندی در رابطه با برنامه ریزی برای قهرمانی پرسپولیس دارید، به کمیته اخلاق ارائه بدهید.”

  در جواب ایشان باید گفت که با توجه اعتراف شخص شخیصتان به لابی گری با فدراسیون در سال ۷۳ و در جهت قهرمانی پرسپولیس و با عنایت به برنامه بازیهای لیگ که باز طبق فرمایش شما در مصاحبه تان با روزنامه نود، دیگر شکی برای فوتبالی های شهرستانی باقی نمی ماند که این جهت گیریها به نفع پرسپولیس و قهرمانی این تیم درلیگ برتر است.

  اینکه چرا تراکتور اوایل فصل اعتراضی به این امر نداشته و امروز اعتراض کرده ، دلیلش حساسیت بازیها و معلوم شدن مدعیان جدی قهرمانی برای لیگ برتر است. امروز برای رفع هر گونه شائبه برنامه ریزی و فوتبال ناپاک، سازمان لیگ و فدراسیون این بهانه را از دست تراکتور بگیرند و برنامه  هفته های باقیمانده لیگ را اصلاح کرده و بازیها تراکتور را به بعد از بازی پرسپولیس منتقل کنند.

  در این راستا فدراسیون فوتبال و تمامی ارکان آن ( اعم از کمیته های اخلاق  و انظباطی مسول رسیدگی عاجل به این اظهارات جانبدارانه یک مقام مسول فدراسیون در رابطه با تعیین قهرمان لیگ برتر هستند. هر چند دیر، ولی پس از ۱۸ سال می توانند پرونده بازیهای پرسپولیس در لیگ را باز کرده و چگونگی قهرمانی این تیم را مشخص کرده و کسانی را که موجب تشویش اذهان عموم  و ایجاد حس بی اعتمادی نسبت به فدراسیون  فوتبال شده اند را محکوم و محروم از هر گونه فعالیت فوتبالی بکنند. ایشان به صراحت می گویند که بنده با فدراسیون وقت آن زمان لابی کرده ام تا پرسپولیس قهرمان شده و بهمن کرج  محو شود. وقتی یک مربی و سرمربی از وجود چنین برنامه هایی خبر می دهند، فی الفور آنها را کمیته اخلاق دعوت می کنید، چه شده است که در برابر ایشان سکوت کرده اید؟ حداقل کاری که می توان برای جبران مافات این اعمال انجام داد، گرفتن عنوان قهرمانی پرسپولیس در آن سال، و اعطای آن به یکی از تیمهای کرجی است!

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "چرا کمیته اخلاق نسبت به اظهارات امیر عابدینی واکنش نشان نمی دهد؟!"
  ۸ نظر برای “چرا کمیته اخلاق نسبت به اظهارات امیر عابدینی واکنش نشان نمی دهد؟!”
  1. عابديني به دادگاه معرفي بشه گفت:

   حرف ما دقیقا همین است. احسنت به سایت وزین آذرقلم و آقای جهانبخش .
   آقای عابدینی نه تنها باید به کمیته اخلاق بره بلکه باید توسط فدراسیون به دادگاه معرفی بشه.
   فدراسیون امروز و فردا می کنه تا این مسئله یواش یواش از یادها بره مگه تو ایتالیایونتوس به اون بزرگی به خاطر لابی کردن با داوران به دسته ۲نفرستادن و لابی گر به زندان نرف حالا این میگه با فدراسیون لابی می کرده

  2. اراز گفت:

   این بی … عرضه ندارن فوتبال پاک داشته باشن و فقط به فکر تیمهای تهرانی و اصفهانی هستن مرگ بر ….

  3. تراختور یاردیمی گفت:

   بله منم دقیقا یادمه یونتوس ایتالیا که قهرمان کشورش شده بود بدلیل لابی کردنش به لیگ پایین سقوط کرد و افراد لابیگر رو از پستهای فدراسیون بیرون انداختند. حتی در کشور خودمون اگه یادتون بیاد شهرداری تبریز دو سال پیش با کمالوند قهرمان دسته اول شد و داشت میومد به لیگ برتر اما تیمهای دیگر شکایت کردند که تبانی شده و به همون خاطر شهرداری رو بجای لیگ برتر به دسته ی دو فرستادند و کمالوند رو یکسال از تیمداری در لیگ برتر محروم. اکنون سوال اینجاست این آقا با وقاحت تمام می گوید در آن سالی که پرسپولیسو قهرمان کرده لابی کرده بود و امسالم به لطف همین لابیگری پرسپولیس بی بهانه و با بهانه قهرمانه! اما هیچ کسی توان مواخذه ایشون و به کمیته اخلاق کشاندشو نداره؟!؟!!

  4. حمید گفت:

   اگر فردی در مورد تراختور کبیر این حرفها رو میزد چه برخوردی باهاش میشد؟؟
   خود عابدینی به فساد اعتراف میکنه پس چرا برخوردی باهاش نمیشه؟

  5. تراختورچیام گفت:

   عدالت چیزی که متاسفانه در این ممکلت یافت نمیشه

  6. فرزاد گفت:

   طرف با زبون خودش داره اعتراف میکنه به همه چی ولی همه وایسادن و تماشا میکنند
   تراختور باید قدرت رسانه اش رو افزایش بده که در انصورت میتونه جلوی خیلی مسائل و بگیره
   یک روزنامه اینترنتی باید تراختور داشته باشه هزینه آنچنانی هم نداره ولی خیلی مفید میتونه باشه برای تراختور

  7. تبریزلی گفت:

   سلام به آذرقلم و جناب جهانبخش
   دوست عزیز با این مافیاهای قدرت ما نمیتوانیم کاری بکنیم صدای ما بگوش کدام مسئول باغیرت و بی تعصب برسد اینها یا اهل بخور بخورن یا مال این اب و خاک نیستند هر جا احساس خطر کنند تمدن اریایی و ایرانی را بر سر دارند یا خیلی به بعضیا بر بخوره تمدن فرهنگ اسلامی سر دارند یه جورایی هر هری مذهب ما باید هوشیارانه در انتخاب مدیران و هیئتها عمل کنیم دشمن مهم ما مدیران بی کیفیت از جمله امثال ش…ها که فوتبال اذربایجان خانه بدپدریشان شده است به امثال عابدینی فحش دادن و انتقاد کردن کاری از پیش نخواهیم برد.یک مسئول نیست بگیم داخل همین استانمان کو سیستم هیترینگ چمن استادیوم سهند؟ شما یقه عابدینی رو گرفتید؟اب در هاون کوبیدن است مشکل و درد ما اینجا در آذربایجان با آن صدا وسیمای…ی و مدیران … جایی نمیرسیم اخرش مثل چندسال پیش سرمان را ….خسته نباشی قهرمان

  8. ناشناس گفت:

   کمیته اخلاق را باید به کمیته اخلاق واقعی معرفی کرد


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.