|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۹ | کد خبر : 556
 • پرینت

  تماشاگران تبریزی پذیرفته اند که هر روز هفته در این مجموعه نمایشی اجرا می شود، و این به این معناست که همان آشتی بین تماشاگر و سالن تئاتر که سالها دنبالش بودیم، امروز اتفاق افتاده است.

  rasti

  تماشاگران تبریزی پذیرفته اند که هر روز هفته در این مجموعه نمایشی اجرا می شود، و این به این معناست که همان آشتی بین تماشاگر و سالن تئاتر که سالها دنبالش بودیم، امروز اتفاق افتاده است.

  مدیر تئاتر شهر تبریز گفت: طی دو هفته آینده سه نمایش توسط گروههای مختلف تئاتری شهر به طور همزمان در تبریز اجرا می شود.

  رامین راستی اظهار داشت: با توجه به استقبال بالای تماشاگران از نمایش “روبینسون و کروزو” به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی با درخواست گروه آینا از ۱۲ تا ۲۰ بهمن ماه مجددا در سالن اصلی تئاتر شهر به اجرا درآمد.

  وی اضافه کرد: همچنین نمایش “در یک لحظه اتفاق افتاد” به کارگردانی میثم حبیبی به مناسبت ایام الله دهه فجر و دفاع مقدس توسط گروه منار از ۱۲ تا ۱۸ بهمن در تالار استاد صادقی به اجرا درآمده است.

  راستی ادامه داد: یک نمایش کودک نیز با نام “لاله” به کارگردانی محمد ملکی اصل در آستانه اجرا قرار دارد که از ۱۸ بهمن در سالن اقبال آذر مجتمع فرهنگی هنری تبریز اجرا خواهد شد.

  مدیر تئاتر شهر تبریز اذعان داشت: در حال حاضر ۷ گروه نمایشی در حال تمرین در سالنها و اتاقهای مجموعه تئاتر شهر هستند و طبق برنامه ریزی های انجام شده، تا ۲۵ اسفند ماه تداوم اجراهای صحنه ای شاهد خواهیم بود.

  وی ادامه داد: به شهروندان هنردوست تبریز وعده داده بودیم که سالن در اختیار ایشان خواهد بود، به وعده خود وفا کرده ایم و تا چند روز پیش از نوروز ۹۳ در هر سه سالن تئاتر شهر اجرای نمایش خواهیم داشت.

  راستی تصریح کرد: بلافاصله بعد از تمام شدن تعطیلات نوروز نیز مجددا آغاز به کار خواهیم کرد و برخلاف سالهای گذشته که فروردین، ماه رکود تئاتر در تبریز بود تا پایان فروردین ماه ۲ نمایش در این مجموعه اجرا خواهد شد.

  رامین راستی با بیان اینکه از ۲۰ بهمن به بعد ۲ اجرای جدید وارد سالنهای تئاتر شهر خواهد شد، خاطر نشان کرد: دو نمایش “خط سرخ” به کارگردانی سعیده حامد و “خط سرخ” به کارگردانی عباس زارع سرشت، نمایشهای منتخب جشنوراه یک متن، چند نگاه در حوزه دفاع مقدس اجرا خواهند شد.

  مدیر تئاتر شهر تبریز، ادامه داد: پس از آن اجرای نمایش “با دهانی پر از سیب” کاری از هنرمندان تئاتر مراغه به روی صحنه خواهد رفت.

  راستی استقبال تماشاگران تئاتر را نسبت به سالهای قبل بالا ارزیابی کرد و گفت: تماشاگران تبریزی پذیرفته اند که هر روز هفته در این مجموعه نمایشی اجرا می شود، و این به این معناست که همان آشتی بین تماشاگر و سالن تئاتر که سالها دنبالش بودیم، امروز اتفاق افتاده است.

  مدیر تئاتر شهر تبریز در ادامه اظهار داشت: رسیدن به این موفقیت حاصل تلاش فرد فرد هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر، اصحاب رسانه و مطبوعات و همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که دست به دست هم داده و با تلاش بی دریغ و به دور از ناامیدی، اطلاع رسانی صریح و شفاف و فراهم آوردن امکانات و شرایط مناسب فضا را برای بازگشت دوباره مخاطبان فهیم و هنر دوست تبریزی به سالنهای تئاتر فراهم آورده اند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "اجرای همزمان سه نمایش در خانه تئاتر تبریز"