- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

مشکلات توزیع سبد کالا ناشی از بی تدبیری های دولت دهم است

[1]

به گزارش آذرقلم، استاندار آذربایجان شرقی مشکلات توزیع سبد کالا را ناشی از بی تدبیری های دولت دهم دانست.

 جبارزاده گفت: وضعیت به وجود آمده در توزیع سبد کالا حاصل بی تدبیری های دولت دهم در فقدان توانایی در درج صحیح اطلاعات افراد است؛ انتقاداتی که در مورد دربرگیری سبد کالا به افراد مطرح می شود، ناشی از فقدان اطلاعات افراد در سامانه مربوط به یارانه هاست؛ اگر اطلاعات افراد در سامانه صحیح وارد می شد، تعلق یا تعلق نگرفتن سبد کالا به افراد صحیح و عقلانی تر بود.

 جبارزاده در نشست مسوولان تشکل های کارگری و کارفرمایی با وی، افزود: متاسفانه در دولت قبل وعده هایی به مردم داده اند که در انجام آن ها عاجز بودند و اکنون من و همکارانم در استانداری موظف هستیم این وعده ها را عملیاتی کنیم.

وی گفت: متاسفانه در موردی تصمیم گرفته شده که یکی از بخش ها به شهرستان تبدیل شود و قول آن را به مردم داده اند، اکنون که پیگیر ایجاد این فرمانداری هستیم می بینیم که چنین مصوبه ای در دولت وجود ندارد و اکنون مردم انتظار دارند تا من فرماندار شهرستان را منصوب کنم.

وی افزود: باز خداوند بزرگ را شاکریم که این روند در کشور ادامه پیدا نکرده و در ۲۴ خرداد آن تفکر و گفتمان رای نیاورد و مردم به فردی انقلابی و دلسوز رای دادند که امیدواریم بتواند مشکلات فعلی جامعه را سامان دهد.

جبارزاده گفت: از زمان انتصاب خود تاکنون به دنبال شناخت وضعیت موجود هستم تا راه حل و مسیر مناسب را برای حل مشکلات و برون رفت از وضعیت موجود انتخاب کنیم، اما لازم است بگویم که وضعیت بسیار تاسف برانگیز و آمار و ارقام بسیار تکان دهنده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعتقادی به گزارش های رسمی موجود پیدا نکرده است، ابراز کرد: بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، میانگین بیکاری کشور در سال گذشته ۱۲٫۲ درصد بوده ولی این میزان در آذربایجان شرقی ۱۲٫۵ درصد بوده است.

وی ادامه داد: میانگین تولید سرانه بدون نفت به قیمت ثابت سال ۷۶، هفت میلیون و ۷۹۹ هزار ریال و آذربایجان شرقی شش میلیون و ۴۶۹ هزار ریال بوده است.

جبارزاده گفت: میانگین ارزش افزوده صنعت به قیمت ثابت سال ۷۶ ، ۱۳۴ هزار و ۴۵۱ ریال بوده که متاسفانه این میزان در آذربایجان شرقی با کاهش فاحشی شش هزار و ۱۲۵ ریال بوده است.

وی افزود: چنین آمارهایی در بخش های مختلف وجود دارد که به هیچ وجه در خور شان استان آذربایجان شرقی نیست و این ناشی از بی تدبیری مسوولان در هشت سال گذشته بوده است.