|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۳ | کد خبر : 54706
 • پرینت

  آذرقلم: در حال حاضر ۱۲ هزار فعال مطبوعاتی بیمه هستند که این مهم در دولت یازدهم و به بهای پرداخت یارانه بیمه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق افتاده؛ اتفاقی که سالیانه مبلغی حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان برایش هزینه می‌شود.

  آذرقلم: در حال حاضر ۱۲ هزار فعال مطبوعاتی بیمه هستند که این مهم در دولت یازدهم و به بهای پرداخت یارانه بیمه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق افتاده؛ اتفاقی که سالیانه مبلغی حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان برایش هزینه می‌شود.

  به گزارش آذرقلم به نقل از عصر ایران، بر اساس لیست منتشر شده در سایت معاونت مطبوعاتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر در مطبوعات کشور بیمه هستند.

  مطابق این لیست اگرچه نام برخی رسانه ها ازجمله رسانه هایی که نصاب مدنظر در بسته حمایتی معاونت مطبوعاتی را لحاظ نکرده اند و برخی خبرگزاری ها و روزنامه‌ها دیده نمی‌شود که احتمالا در لیست های بعدی اضافه خواهند شد، لیکن در حال حاضر ۱۲ هزار فعال مطبوعاتی بیمه هستند که این مهم در دولت یازدهم و به بهای پرداخت یارانه بیمه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق افتاده؛ اتفاقی که سالیانه مبلغی حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان برایش هزینه می‌شود.

  معاونت مطبوعاتی چندی پیش فهرست دریافت کنندگان یارانه بیمه نوبت اول سال ۹۵ را روی خروجی سایت خود قرار داد که بر اساس آن مبلغی نزدیک به ۷ میلیارد و دویست میلیون تومان در قالب طرح یارانه بیمه به ۴۶۴ رسانه و ۱۲ هزار نفر برای نیمه اول سال پرداخت شده بود.

  این معاونت همچنین در این دوره به وعده خود که قرار بود از ابتدای سال ۹۵ برای همکاران تحریریه ای که با عناوین مرتبط (خبرنگار، روزنامه نگار، سردبیر، دبیر گروه، عکاس، مترجم و سایر عناوین مشابه) بیمه می‌شوند، ٢ برابر مبلغ واریزی به حساب تامین اجتماعی و برای سایر عناوین نصف مبلغ واریزی پرداخت شود، جامه عمل پوشاند.

  شایان ذکر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم جهت با سیاست‌های دولت در حمایت ویژه از خبرنگاران و پوشش بیمه‌ای آن ها، برای نخستین بار، یارانه بیمه برای رسانه هایی که همکاران خود را بیمه می‌کنند در نظر گرفته که از نیمه دوم سال ۹۲ در هشت نوبت ۶ ماه دوم سال ۹۲، شش ماهه اول سال ۹۳، فصل پاییز و زمستان ۹۳، بهار، تابستان و پاییز ۹۴ و ۶ ماهه اول ۹۵ را پرداخت و فهرست آن نیز جهت شفاف سازی، در سایت معاونت منتشر کرده است.

  در ابتدای این طرح که با هدف تامین امنیت شغلی خبرنگاران و اعتبار بخشی به بیمه رسانه ها در جهت حفظ استقلال آنها انجام گرفت، تعداد افرادی که زیر چتر حمایتی یارانه بیمه قرار گرفتند، حدود ۳ هزار نفر بود که با اجرای درست و پرداخت یارانه در نوبت‌های مختلف، با رشد چهار برابری به عدد ۱۲ هزار نفر رسیده است.

  این در حالی است که بیمه افراد دارای کارت حرفه‌ای از طریق صندوق اعتباری هنر نیز از اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دائر است

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "چند نفر در مطبوعات ایران بیمه هستند؟"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.