|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳ | کد خبر : 54682
 • پرینت

  آذرقلم: حسین عسگری، رئیس اسبق دپارتمان داوری در گفتگویی از آخرین بازی فصل قبل در تبریز سخن گفته و برخی از ابعاد ناگفته آن را موشکافی می کند.

   

  آذرقلم: حسین عسگری، رئیس اسبق دپارتمان داوری در گفتگویی از آخرین بازی فصل قبل در تبریز سخن گفته و برخی از ابعاد ناگفته آن را موشکافی می کند.

  به گزارش آذرقلم، حسین عسگری در گفتگویی که با خبرآنلاین داشته یک بار دیگر پرونده آن بازی را روی میز گذاشته و از ناگفته ها می گوید؛ او بی‌شک گنجینه‌ای از ناگفته‌های داوری ایران است. مردی که سال‌ها نفر اول اجرایی داوری کشور بود و در نهایت قربانی شد تا برای اتفاقات بازی معروف تراکتورسازی و نفت، قربانی مهمتری نگیرند! او یک بار دیگر پرونده مربوط به بازی جنجالی تراکتورسازی – نفت در دو فصل گذشته را باز می کند.

  *درباره اتفاقات تبریز می خواهیم بپرسیم.

  من از اواخر سال ۹۱ به دلیل مشکلاتی استعفا داده بودم که برای آن هیچ اقدامی نکردند. منتها آن اتفاق که افتاد، شرایط خاصی به وجود آمد. درهمان هفته رئیس جمهور می خواست  به تبریز برود. یک جو سنگینی ممکن بود به وجود بیاید. جلسه گذاشتند. سه چهار نفر حتی زودتر رفتند و بعد که برگشتند به این نتیجه رسیدند تنها کاری که می توانند برای آرام شدن جو بکنند، این است که اقلا یک مسکن تزریق کنند. یک چهارشنبه عصر ساعت ۵ بعدازظهر بود که آقای کفاشیان من را صدا کرد و استعفایی که من داده بودم را آورد و گفت دپارتمان و کمیته باهم راه نمی آیید. اینطوری داوری ضربه می خورد. این است که اگر ناراحت نمی شوید، من می خواهم با استعفای شما موافقت کنم. گفتم برای چی ناراحت شوم. ما یک روز آمدیم و یک روز هم می رویم. این که من خودم نوشتم و پیشنهاد دادم. همانجا هم گفتم که اینها داستان و ساختگی است. موضوع این است که توافق کردید که این اتفاق بیفتد. گفت اینطور نیست. گفتم همین است. مگر شما نمی گویید ما با دپارتمان اختلاف داریم؟ بگویید آقای اصفهانیان بیاید صحبت کنیم. شما وظایف را مشخص کنید.

   

  *شما آن روز تبریز بودید؟

  بله. در جایگاه مسوولین بودم.

   

  *بازی چند چند بود؟

  بازی سه یک بود.

   

  *تلفن ها وصل بود؟

  از ابتدای بازی تلفن ها قطع بود. ده دقیقه آخر نتیجه بازی همزمان را هم دیگر نمی دانستیم و خدا را شکر که کسی نتیجه بازی را نمی دانست.

  *به خاطر آقای فغانی می گویید؟

  به خاطر همه کسانی که آنجا حضور داشتند. شما فکر کنید آنها به عنوان قهرمان ریختند داخل زمین. اگر می فهمیدند که قهرمان نیستند خیلی وضع خراب می شد.

  *داور شما چقدر اشتباه داشت؟

  قویا بگویم که اشتباهش خیلی کمتر از کادر فنی تراکتورسازی بود. یک چیزهایی را پایه و دلیل قرار می دهند که هیچ مبنای علمی ندارد و عکسش هم ثابت شده. مثلا می گویند چون آندو اخراج شد این اتفاق افتاد. در چند بازی اتفاق افتاده که یکی دو بازیکن اخراج شده، بعد همان تیم نه یا ده نفره، بازی باخته را برده؟ دربی پرسپولیس و استقلال یک نمونه اش. این نیست که همه چیز را بیندازی گردن اشتباه داور و اخراج آندو. اینها همه اش فرضیات است. من نمی خواهم دفاع کنم. آقای فغانی آن روز فغانی همیشگی نبود. من هم بالاخره سال ها در فوتبال بودم ویک چیزهایی از مسائل فنی می دانم. تا زمانی که ادینهو در زمین بود، سه بازیکن نفت دور او بودند. به محض اینکه او را بیرون کشید این سه نفر آزاد شدند و اینها به حمله اضافه شدند. هیچ کس این چیزها را نمی گوید. هیچ کس نمی گوید سه سانتر شده هر سه گل شده، دروازه بان شاید مقصر باشد. همین بازی نفت و سپاهان سه روز پیش پنالتی را گل نکردند. بهترین پنالتی زن تیم هم بود. فشار بازی طوری است که از نظر روحی روانی استرس وارد می شود. این نیست که شما فکر کنید تمام بازی ها بازیکن ها همان کیفیت همیشگی را داشته باشد.

   

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "افشاگری رئیس اسبق دپارتمان داوری از آخرین بازی فصل قبل در تبریز: دیدار جنجالی تراکتور – نفت، قربانی می‌خواست!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.