|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۳ | کد خبر : 54634
 • پرینت

  مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی شهرداری تبریز:

  ۲۰ دستگاه اتوبوس‌برقی و ۳۳ دستگاه اتوبوس دو‌کابین وارد ناوگان تبریز می‌شود

  آذرقلم: مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی شهرداری تبریز، از خرید ۳۰ دستگاه اتوبوس‌برقی و ۳۳ دستگاه اتوبوس دو‌کابین خبر داد.

  آذرقلم: مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی شهرداری تبریز، از خرید ۳۰ دستگاه اتوبوس‌برقی و ۳۳ دستگاه اتوبوس دو‌کابین خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، فرخ جلالی در جریان بازدید فرماندار تبریز از خدمات شرکت واحد اتوبوس‌رانی اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته در خصوص منابع مالی حمل‌و‌نقل عمومی، قرارداد خرید ۳۳ دستگاه اتوبوس دوکابین با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان نهایی‌شده و به‌زودی به ناوگان عمومی شهر اضافه می‌شود.

  وی از خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس‌برقی خبر داد و افزود: این تعداد اتوبوس در دو ایستگاه میدان شهدا و میدان فهمیده، شارژ خواهد شد و فعالیت آن‌ نقش موثر در تسهیل ترافیک و وضعیت آلودگی هود در مرکز شهر خواهد داشت.

  مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی تبریز به ثبت‌نام بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ راننده تاکسی برای شرکت در طرح نوسازی این ناوگان خبر داد و افزود: رسیدگی به مراحل نوسازی و اجرای آن، تا پایان سال‌جاری ادامه خواهد داشت.

  وی متذکر شد: با وجود عدم تخصیص اعتبارات دولتی و قطع یارانه خرید اتوبوس، قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد شده و در مراحل اجرایی است.

  زیر سؤوال‌ بردن خدمات گسترده حمل‌ونقل‌ عمومی صحیح نیست

  فرماندار تبریز با بیان این‌که مجموعه‌ای‌ از عوامل صنعتی، خودرویی و زیست‌محیطی موجب آلودگی هوای شهر تبریز شده است، گفت: در چنین شرایطی، متهم کردن یک دستگاه اجرایی و زیر سؤوال‌بردن خدمات گسترده حمل‌ونقل‌ عمومی صحیح نیست.

  رحیم شهرتی‌فر خاطرنشان کرد: سطح شهر محل ترددهای عمومی است و سوخت‌های متصاعد در خودروهای شخصی، عمومی و دولتی، قطعاً قابل‌ اندازه‌گیری است.

  وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر، علی‌رغم امکانات محدود، برنامه‌های نوسازی و تجهیزاتی مناسبی برای توسعه حمل‌و‌نقل عمومی صورت گرفته و طی آن، خروج اتوبوس‌های فرسوده از رده خدمتی و خرید اتوبوس‌های جدید، یک روند ثابت در برنامه‌های اتوبوس‌رانی شهر بوده است.

  فرماندار تبریز متذکر شد: قدردان تلاش‌های صورت‌گرفته هستیم و امیدواریم روند تجیهز ناوگان عمومی، به سمتی برود که شاهد کمترین تاثیر آلاینده باشیم.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "۲۰ دستگاه اتوبوس‌برقی و ۳۳ دستگاه اتوبوس دو‌کابین وارد ناوگان تبریز می‌شود"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.