|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳ | کد خبر : 54355
 • پرینت

  آذرقلم: یکی از ظرفیت های بسیار عظیم فرهنگی، اجتماعی در کلانشهر تبریز که این شهر را از دیگر شهر های جهان متمایز می کند و می تواند به عنوان برند در جهان مطرح کند «اصلی و کرم» دو معشوقه تاریخی، افسانه ای می باشد که در بین ملل قفقاز به عنوان ظرفیت خاموش و بلااستفاده مانده است.

  اصلی و کرم

  آذرقلم: جوامع شهری قدیمی، تاریخی در زمان های شکل گیری بر اساس یک یا چند ایده و آرمان تولد یافته اند و هر یک از این شهر ها طبق بافتی که می توان آنرا به یک فرش بزرگ تشبیه کرد، رنگ و هویت و صدای متمایزی پیدا کرده اند و توانمندی های ارگانیک هر یک از این مناطق مجموعه این شهر را بوجود آورده اند. این توانمندیها برای هر شهری برند محسوب می شود.

  به گزارش آذرقلم، مسأله نشان سازی یا برندینگ برای یک شهر به عبارتی (خارج کردن یک شهر از یک وضعیت نکره و ناشناس به وضعیت معرفه و شناس تعبیر می شود ) پروسه ای است که از دل طبیعت گرفته شده، بنابراین مسأله برندینگ یعنی در گام اول مسأله تمایز می باشد.

  یکی از ظرفیت های بسیار عظیم فرهنگی، اجتماعی در کلانشهر تبریز که این شهر را از دیگر شهر های جهان متمایز می کند و می تواند به عنوان برند در جهان مطرح کند «اصلی و کرم» دو معشوقه تاریخی، افسانه ای می باشد که در بین ملل قفقاز به عنوان ظرفیت خاموش و بلااستفاده مانده است و قراملک تبریز (قاراملیک) خاستگاه اصلی این افسانه در تبریز ظرفیتی بسیار عظیم را در خود جای داده است که می توان با پرده برداری و معرفی آن در همایش بزرگ تبریز ۲۰۱۸ بخصوص به کشورهای اسلامی هم جوار مانند ترکیه، آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و …که این میراث فرهنگی در بین این ملل بیشتر از کشورمان معروف شده است با یک تیر چند هدف را نشان کرد:

  Image result for ‫اصلی و کرم‬‎

  اول: با ترسیم نقشه راه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری، گردشگری اسلامی و بین المللی برای شهر تبریز متصور شد.

  دوم: این میراث فرهنگی که قبلا توسط سازمان میراث فرهنگی آذربایجان شرقی به ثبت رسیده قابلیت ثبت جهانی شدن دارد

  و سوم اینکه: تبریز این گنج چند صد ساله را از دل خاک بیرون کشیده و گرد و غبار آنرا زدوده و با ایجاد یک نماد آنرا برند فرهنگی اجتماعی خود بنماید.

  مسئولین شهرداری تبریز و میراث فرهنگی می تواند با احیای باغ منتسب به اصلی و کرم در منطقه قراملک تبریز از این گنج بالقوه صیانت کنند.

  نگارنده: سعید علیزاده

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "شاهکار ادبی «اصلی و کرم» و برند فرهنگی تبریز ۲۰۱۸"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.