- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

میزان تحقق مصوبات سفرهای استانی دولت دهم ۱۲ درصد است نه بیشتر

jabarzadeh [1]

استاندار آذربایجان شرقی گفت: میزان تحقق مصوبات سفرهای استانی دولت دهم ۱۲ درصد است نه بیشتر.

به گزارش آذرقلم به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده در نشست مسوولان تشکل های کارگری و کارفرمایی با وی، افزود: متاسفانه در دولت قبل آمده و جلسه گذاشته و وعده هایی به مردم داده اند که در انجام آن ها عاجز بودند و اکنون من و همکارانم در استانداری موظف هستیم این وعده ها را عملیاتی کنیم.

وی گفت: متاسفانه در موردی تصمیم گرفته شده که یکی از بخش ها به شهرستان تبدیل شود و قول آن را به مردم داده اند، اکنون که پیگیر ایجاد این فرمانداری هستیم می بینیم که چنین مصوبه ای در دولت وجود ندارد و اکنون مردم انتظار دارند تا من فرماندار شهرستان را منصوب کنم.

وی افزود: باز خداوند بزرگ را شاکریم که این روند در کشور ادامه پیدا نکرده و در ۲۴ خرداد آن تفکر و گفتمان رای نیاورد و مردم به فردی انقلابی و دلسوز رای دادند که امیدواریم بتواند مشکلات فعلی جامعه را سامان دهد.

جبارزاده گفت: از زمان انتصاب خود تاکنون به دنبال شناخت وضعیت موجود هستم تا راه حل و مسیر مناسب را برای حل مشکلات و برون رفت از وضعیت موجود انتخاب کنیم، اما لازم است بگویم که وضعیت بسیار تاسف برانگیز و آمار و ارقام بسیار تکان دهنده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعتقادی به گزارش های رسمی موجود پیدا نکرده است، ابراز کرد: بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، میانگین بیکاری کشور در سال گذشته ۱۲.۲ درصد بوده ولی این میزان در آذربایجان شرقی ۱۲.۵ درصد بوده است.

وی ادامه داد: میانگین تولید سرانه بدون نفت به قیمت ثابت سال ۷۶، هفت میلیون و ۷۹۹ هزار ریال و آذربایجان شرقی شش میلیون و ۴۶۹ هزار ریال بوده است.

جبارزاده گفت: میانگین ارزش افزوده صنعت به قیمت ثابت سال ۷۶ ، ۱۳۴ هزار و ۴۵۱ ریال بوده که متاسفانه این میزان در آذربایجان شرقی با کاهش فاحشی شش هزار و ۱۲۵ ریال بوده است.

وی افزود: چنین آمارهایی در بخش های مختلف وجود دارد که به هیچ وجه در خور شان استان آذربایجان شرقی نیست و این ناشی از بی تدبیری مسوولان در هشت سال گذشته بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات پیش روی جامعه کارگری، اظهار کرد: به صورت روزانه پیگیر مشکلات کارگران و واحدهای تولیدی هستیم و اگر مطالبه ای نیز کارگران داشته باشند باید کمک کنیم تا قبل از پایان سال پرداخت شود.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: ضمن اعتقادی که به بخش خصوصی داریم ولی معتقدیم در چارچوب قانونی باید کارشان انجام شود و راه برای هر گونه سوء استفاده بسته باشد، دولت موظف است به وضعیت کارخانه های بخش خصوصی نیز نظارت کند و در این خصوص علاوه بر ارگان های معلوم، بازرسان نامحسوسی نیز از طرف بنده بر کار آن ها نظارت خواهند کرد.