- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

دو سال خدمت سربازی به عنوان سابقه کار حساب می شود

sarbaz [1]

معاون وظیفه عمومی آذربایجان شرقی با بیان این که دو سال از خدمت سربازی افراد به عنوان سابقه بیمه‌شان احتساب می‌شود درباره روند بیمه شدن افراد غائب نیز گفت: در این خصوص رایزنی‌هایی با سازمان تامین اجتماعی انجام شده است.

به گزارش آذرقلم سرهنگ ابراهیم آژدن با تاکید بر این که حقوق سربازان نسبت به سال قبل قطعا باید افزایش یابد، افزود: البته میزان این افزایش بستگی به بودجه دولت دارد.

وی درباره افزایش زمان خدمت سربازی نیز تصریح کرد: همان طور که پیشتر نیز به آن اشاره شده است تصمیم گیری در این زمینه هنوز نهایی نشده است.

سرهنگ آژدن همچنین درباره پروسه تعویض کارت‌های معافیت و پایان خدمت خاطرنشان کرد: از زمان اجرای طرح تعویض تاکنون حدود ۵ میلیون نفر برای تعویض کارت خود مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان این که مهلت اجرای طرح تعویض کارت‌ها تا پایان سال جاریست افزود: هزینه تعویض کارت‌های پایان خدمت ( ۲۶ هزار تومان ) رقمی است که برای تعویض کارت‌های پایان خدمت و معافیت دریافت می‌گردد. برای کارت‌های معافیت حداکثر ۲۰ روز و به برای کارت‌های پایان خدمت به دلیل این که نیازمند استعلام است کمی بیشتر از این زمان لازم است.

معاون وظیفه عمومی از افرادی که تاکنون نسبت به تعویض کارت‌های خود اقدام نکرده‌اند خواست با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام کنند.