|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰ | کد خبر : 53223
 • پرینت

  معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی:

  آذربایجان شرقی، قربانی اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه است

  آذرقلم: معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۹۰ درصد تاثیرات زیست محیطی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی خشکی دریاچه متوجه آذربایجان‌شرقی است اگر چه ۹۰ درصد آب دریاچه باید توسط آذربایجان‌غربی تامین شود.

  پورمهدی

  آذرقلم: معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۹۰ درصد تاثیرات زیست محیطی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی خشکی دریاچه متوجه آذربایجان‌شرقی است اگر چه ۹۰ درصد آب دریاچه باید توسط آذربایجان‌غربی تامین شود.

  دریاچه ارومیه

  به گزارش آذرقلم، محمدصادق پورمهدی در کنفرانس بین‌المللی پیامدهای جغرافیایی و زیست محیطی وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی در کنار سایر نهادها ۱۰۰ درصد تکالیف خود را در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه انجام دادند تا بتوانیم به دوره تثبیت برسیم.

  وی افزود: ما باور داریم ۹۰ درصد تاثیرات زیست محیطی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی خشکی دریاچه متوجه آذربایجان‌شرقی است اگرچه ۹۰ درصد آب دریاچه باید توسط آذربایجان‌غربی تامین شود.

  پورمهدی تصریح کرد: دولت تاکنون اعتبارات خوبی برای احیای دریاچه تخصیص داده و امیدواریم بعد از این نیز به عهد خود وفا کرده و نسبت به احیای دریاچه مثل گذشته جدی باشد.

  معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سال گذشته ۸۰ کیلومتر از مسیر رودخانه آجی‌چای را لایروبی کردیم، افزود: در کنار این لازم است تصفیه‌خانه تمام شود تا تعهد سالانه انتقال ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه را عملی کنیم.

  این مسئول تصریح کرد: تقریبا به میزان آبی که از زرینه‌رود به تبریز می‌آید باید پساب تصفیه شده را به دریاچه برگردانیم که امور خوب پیش می‌رود و از شهرداری انتطار داریم در بودجه ۹۶ شهرداری ردیفی برای دریاچه ارومیه اختصاص دهند.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: بحث آب در کشور ما بسیار بغرنج است و بارندگی‌ها سال به سال کاهش می‌باید و خشکی دریاچه ارومیه بر بحث کمبود آب مضاعف شده و لازم است همه مردم به صحنه بیایند.

  معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه درصد مصرف آب ما در بخش‌های مختلف خیلی بالاتر از استانداردهای جهانی است، گفت: بخش خصوصی باید برای تامین و صرفه‌جویی در مصرف آب وارد صحنه شود.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "آذربایجان شرقی، قربانی اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه است"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.