|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲ | کد خبر : 50345
 • پرینت

  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خبر داد

  جنگل‌های ارسباران ثبت جهانی می شود

  آذرقلم: شهر تاریخی یزد، مجموعه ساسانی فارس و جنگل‌های ارسباران در فهرست آثار جهانی به ثبت می‌رسد.

  ارسباران

  آذرقلم: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: برای ثبت سه اثر تاریخی و طبیعی کشور در فهرست آثار جهانی پرونده تشکیل شده است.

  به گزارش آذرقلم، محمدحسن طالبیان اظهار داشت: شهر تاریخی یزد، مجموعه ساسانی فارس و جنگل‌های ارسباران در فهرست آثار جهانی به ثبت می‌رسد.

  وی با بیان اینکه پرونده شهر تاریخی یزد تیرماه سال آینده در یونسکو بررسی می‌شود، افزود: پرونده دو اثر دیگر نیز در حال نهایی شدن برای ثبت جهانی است.

  طالبیان اضافه کرد: ۵۰ اثر تاریخی کشور برای ثبت جهانی در فهرست موقت قرار گرفته که به مرور زمان و با تکمیل پرونده برای ثبت جهانی آماده می‌شود.

  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه گفت: تاکنون ۲۱ اثر تاریخی ملموس و ۱۰ اثر نامملوس ایران ثبت جهانی شده است.

  طالبیان، تعداد آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی را ۳۲ هزار اثر تاریخی اعلام کرد و افزود: حفاظت از آثار تاریخی، اختصاص اعتبار برای مرمت و حفاظت در پناه قانون را از اهداف ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی اعلام کرد.

  وی وسعت عرصه جنگل‌های ارسباران را ۴۰ هزار هکتار و حریم آن را ۱۶۰ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: این جنگل‌های از نظر جهانی مهم و در اولویت ثبت جهانی است.

  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خواستار مدیریت و برنامه ریزی و تدوین برنامه برای حفاظت و نگهداری جنگل‌ها برای ثبت جهانی شد.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "جنگل‌های ارسباران ثبت جهانی می شود"