- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

مردم برای دریافت سبد کالا حوصله کنند / محدودیت ۱۵ روزه وجود ندارد

sabad [1]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه محدودیت ۱۵ روزه برای دریافت سبد کالا وجود ندارد، از مردم خواست در این مورد عجله نکنند.

به گزارش آذرقلم محمد جعفر عظمایی گفت: تا زمانی که مطمئن نشویم آخرین فرد مشمول سبد کالای خود را دریافت کرده است به توزیع محصولات ادامه خواهیم داد.

وی مشکلات پیش آمده را ناشی از عدم تجربه سیستم بانکی و فروشگاه در توزیع این حجم از کالا دانست و گفت : در بعضی از موارد تراکنش های بانکی با مشکل مواجه می شود و همین کار توزیع را کند می کند. به همین دلیل مردم باید حوصله کنند تا مشکلات ظرف چند روز حل شود. در صورت بروز مشکل بهتر است مراجعه کننده ها روزهای آتی را برای دریافت سبد کالا در نظر بگیرند.

عظمایی اظهار کرد : بر اثر ازدحام مردم برخی از کالاها امکان تخلیه در فروشگاه ها را پیدا نمی کنند اما این دلیل عدم وجود آن کالا نیست. این در حالیست که تمام کالای تخصیص داده شده برای استان در انبارها موجود است و نگرانی از این بابت وجود ندارد. هم اکنون در کشور ۱۰ میلیون نفر برای دریافت سبد کالا در نظر گرفته شده است اما برای ۱۵ میلیون نفر کالا تهیه شده و آماده است.

وی تاکید کرد : حتی اگر یک فروشگاه یک یا چند مورد از کالاها موجود نباشد، مردم می توانند کالاهای موجود را تهیه کرده و برای تهیه کالاهای باقی مانده بعدا به فروشگاه های تعیین شده مراجعه کنند. کالاهای دریافت شده در کارت بانکی ثبت شده و کالاهای باقی مانده برای هر شخص کاملا مشخص است. به همین دلیل مردم اصراری به دریافت تمام کالاها به صورت همزمان نداشته باشند.

عظمایی با اشاره به اینکه ظرف چند روز آینده تعداد افراد مشمول دریافت سبد کالا بیشتر خواهد شد، عنوان کرد : لیست فعلی کامل نیست و تنها یک لیست اولیه است. به همین دلیل ممکن است اسامی افرادی از قلم افتاده باشد. در این مورد نیز مردم خویشتندار باشند و ممکن است ظرف چند روز آینده این لیست تکمیل تر شود. همچنین در چند روز آینده تمهیداتی برای اینکه این افراد خود را به سیستم معرفی کنند اندیشیده شده و در این مورد اطلاعیه هایی صادر خواهد شد.

این مقام مسئول از مردم خواست که به شایعاتی که در این مورد وجود دارد توجه نکنند و تاکید کرد : شایعاتی مانند اینکه سقف درآمدی ۵۰۰ هزار تومانی برای اینکار در نظر گرفته شده است و یا ارتباط کم یا زیاد شدن یارانه با سبد کالا صحت ندارد و داده شدن سبد کالا ربطی به حذف و یا جایگزینی با یارانه ندارد. همچنین از کارت بانکی تنها برای شناسایی استفاده می شود و هیچ گونه وجهی از کارت کم نمی شود.