- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

نماینده قلابی مجلس که از بازاریان اخاذی می کرد دستگیر شد

majles [1]

به گزارش آذرقلم صابر عباس‌زاده اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر کلاهبرداری از اصناف و بازاریان با عنوان جعلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبریز، به این صورت که شخص کلاهبردار با اصناف ارتباط تلفنی برقرار کرده و خودش را از نمایندگان مجلس معرفی کرده و وجوه و اجناس را با نام آنها و شیوه‌های مختلف کلاهبرداری می‌کرد، گزارش شد.

وی ادامه داد: در آخرین بار نیز با باتری فروشی در شهرستان آذرشهر تماس گرفته و خودش را با عنوان جعلی یکی از نمایندگان شهرستان تبریز معرفی کرده و یک دستگاه باتری خودرو درخواست کرد که به انبار ترمینال تبریز تحویل شود و عنوان داشته که فردی به نام (الف) آن را تحویل خواهد گرفت.

این مقام انتظامی افزود: ماموران اداره آگاهی با هماهنگی رئیس پلیس آگاهی در محل اعلامی ترمینال مسافربری حاضر شده و پس از چند ساعت مراقبت‌های ویژه نهایتاً فردی که باتری را تحویل می‌گرفت، دستگیر کردند که خودش را (د – الف) معرفی کرده که در تحقیقات انجام گرفته به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.

عباس‌زاده تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی دستور بازرسی منزل نامبرده اخذ شد که وی ابتدا منزل خودش را نشان نداده و منزل مادرش که فوت کرده و خالی از سکنه است به ماموران معرفی کرد که اموالی کشف نشد.

وی افزود: مجدداً با شیوه‌های پلیسی و به بن‌بست کشاندن متهم با استفاده از فنون خاص تحقیقات، متهم به ناچار منزل مجردی خودش را نشان داده و با دستور قضایی و راهنمایی متهم منزل وی بازرسی شد و یک عدد باتری خودرو به همراه دو دستگاه ضبط و پخش خودرو  کشف شد.

عباس‌زاده گفت: متهم در اعترافات خود نیز اظهار داشت دو روز قبل نیز یک دستگاه باتری به این نحو اخذ کرده و مدتی قبل نیز به نام یکی از نمایندگان مجلس چند مورد از اشخاص مختلف به صورت واریز به حساب خود پول دریافت داشته است.

وی تصریح کرد: متهم چند پرونده در اداره جعل و کلاهبرداری این اداره پلیس داشته و از طرف شعبه دو اجرای احکام کیفری تبریز تحت تعقیب قضایی بوده است که در نهایت پرونده به همراه متهم به نظر مقام قضایی ارسال شده و با قرار مناسب روانه زندان شد.

عباس‌زاده همچنین از کشف یک فقره پیش‌دستانه کلاهبرداری دیگر خبر داد و گفت: به استناد اعلام پلیس آگاهی شهرستان کلیبر در پی گزارش واصله از منابع مبنی بر اینکه شخصی به هویت (ح-الف) با اعمال کلاهبردارانه و جعل عنوان از افراد ساده‌لوح و کم‌سواد سوءاستفاده کرده و با وعده اینکه فرزندان آنان را به استخدام دولتی درخواهد آورد و یا اینکه در امر صادرات و واردات با مساعدت ایشان اقدام به معاملات تجاری بین‌المللی خواهد کرد، آنان را اغفال و مبالغ هنگفتی از اهالی گرفته است.

وی ادامه داد: نسبت به بررسی صحت و سقم موضوع اقدام شد که در نهایت با توجه به سابقه‌دار بودن متهم و تحقیقات انجام شده، مشخص شد که خبر صحت داشته است.

عباس‌زاده تاکید کرد: در ادامه با اخذ دستور قضایی نامبرده دستگیر شده و با تحقیقات معموله به اعمال مجرمانه خود اقرار و اعتراف کرد.