|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۶ | کد خبر : 487
 • پرینت

  برنامه اصلی بخش عمران سازمان ملل متحد (UNDP) در ایران در سال میلادی جدید نجات دریاچه ارومیه است.

  240px-Lake_urmia

  برنامه اصلی بخش عمران سازمان ملل متحد (UNDP) در ایران در سال میلادی جدید نجات دریاچه ارومیه است.

  به گزارش سایت آذرقلم  به نقل از واحد مرکزی خبر؛ معاون نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد UNDP در ایران گفت: سازمان ملل متحد طرح حفاظت از دریاچه های ارومیه و شادگان در ایران را در دستور کار دارد و مایل است با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست ایران این طرح ها را انجام دهد.

  مانیام مورالی افزود : سازمان ملل متحد برای اجرای این طرح های بزرگ حفاظت منابع آبی در ایران تاکنون در ۲ مرحله ۲ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

  همچنین با حضور معاون نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد UNDP در ایران تفاهم نامه سه جانبه حفاظت و مدریت منابع آب و خاک رودخانه «حبله رود» در گرمسار امضا شد.

  این تفاهم نامه بین سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور و استانداری های سمنان و تهران منعقد شده و به موجب آن نحوه بهره برداری از منابع آب و خاک حوزه حبله رود به مدت پنج سال مدیریت و حفاظت می شود.

  رئیس سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه اجرای طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک در حوزه آبخیز حبله رود را موجب زنده نگه داشتن این رودخانه دانست و افزود: با اجرای این طرح های جامع و آینده نگر ، تجربه تلخ خشک شدن زاینده رود و مخاطرات دریاچه ارومیه تکرار نشود.

  مانیام مورالی معاون نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد UNDPدر ایران هم مشارکت مردم گرمسار را مهمترین عامل اجرای موفق طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک در حوزه  آبخیز حبله رود برشمرد و گفت : این تجربه موفق میتواند به سایر طرح ها از جمله نجات دریاچه ارومیه انتقال یابد.

  مورالی افزود : برای اجرای طرح حمایت از حوزه آبخیز حبله رود و ۲۰ طرح مشابه دیگر در ایران سازمان ملل متحد ۶۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کرده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نجات دریاچه ارومیه در دستور کار سازمان ملل قرار گرفت"