|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۳ | کد خبر : 480
 • پرینت

  ماه هاست که یکی از آثار دیدنی و نماد فرهنگ و شعر و ادب آذربایجان با بی مهری برخی مسئولان مواجه شده و گردشگران هم چندان رغبتی برای بازدید از این نماد زیبای تبریز از خود نشان نمی دهند.

  7943cba6de45fc7a16caa1bcc2ecbc7a

  ماه هاست که یکی از آثار دیدنی و نماد فرهنگ و شعر و ادب آذربایجان با بی مهری برخی مسئولان مواجه شده و گردشگران هم چندان رغبتی برای بازدید از  این نماد زیبای تبریز از خود نشان نمی دهند.

  بارانهای سیل آسا از یک سو و رکود در تکمیل طرح ساماندهی آن به دلیل محدودیت اعتبارات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبب شده تا مشتاقان شعر شهریار و شیفتگان حوزه ادب و فرهنگ چندان از وضعیت پیش آمده راضی نباشند. تا آنجا که مدتهاست که وضعیت نابسامان این اثر توریستی به یکی از مهمترین سوژه های خبری رسانه های گروهی استان مبدل شده است. اما در طی روزهای اخیر اخبار امیدوار کننده ای از این منطقه به گوش می رسد. این بار شهرداری احساس مسئولیت کرده و وارد میدان شده است.

  شهردار تبریز از تحویل قطعی مجموعه تاریخی فرهنگی مقبره‌الشعراء به شهرداری و دستور أکید وی به شهرداری منطقه یک جهت آغاز مطالعات اجرایی و عملی طرح بهسازی و ساماندهی این مجموعه خبر داد.

  صادق نجفی در بازدید از وضعیت مجموعه تاریخی مقبرهالشعرا با اعلام این خبر اظهار داشت: با واگذاری مجموعه فرهنگی، ادبی و تاریخی مقبره‌الشعراء به شهرداری، روند بهسازی، مناسب‌سازی و زیباسازی این مجموعه بی‌نظیر که در سال‌های اخیر به دلایلی متوقف شده و یا با کندی پیش می‌رفت توسط مدیریت شهری و به شکلی ضربتی و با اولویت تداوم خواهد یافت و شخصا دستورات لازم در خصوص آغاز سریع مراحل مطالعه و اجرای طرح بهسازی و ساماندهی را به شهرداری منطقه یک صادر کرده‌ام.

  شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه برای تسریع در روند احیاء و بازسازی مقبره‌الشعراء اعتبارات ویژه و قابل توجهی از سوی شهرداری تبریز تخصیص خواهد یافت گفت: تمام تلاش مدیریت شهری تبریز بر این خواهد بود که این پروژه بزرگ و مهم فرهنگی و تاریخی را که به یکی از دغدغه‌ها و مطالبات جدی شهروندان تبریزی تبدیل شده است در مدت زمان یک سال بازسازی و جهت استفاده عموم شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی آماده‌سازی کند.

  وی در ادامه افزود: مدیریت شهری تبریز به نیابت از شهروندان و خواست و مطالبه مردم، مشارکت مستقیم در تعیین تکلیف طرح ساماندهی و بهسازی مقبره‌الشعراء را وظیفه خود دانسته و به دنبال آن است تا ادای دینی به جامعه فرهنگی، ادبی، هنری و بالاتر از آن توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهری کند.

  مقبره‌الشعرای تبریز به عنوان یکی از گنجینه‌های بی‌نظیر تاریخی، فرهنگی و میراثی تبریز و ایران اسلامی است. مقبره‌الشعراء مدفن و آرامگاه بیش از ۴۰۰ شاعر، ادیب، عارف و هنرمند نامی و مشهور ایران و آذربایجان همچون استاد محمدحسین شهریار، همام تبریزی، قطران تبریزی، ثقه الاسلام، اسدی طوسی، خاقانی شروانی، ظهیر فاریابی، مجیر بیلقانی، میرزا طاهر خوشنویس و صدها عارف و ادیب نامی است اما متأسفانه در اثر برخی بی‌توجهی‌ها و بی‌تدبیری‌ها در شرایط اسفباری قرار گرفته است.

  نجفی از آغاز مراحل عمرانی، اجرایی، بهسازی و زیباسازی مقبره‌الشعراء توسط شهرداری تبریز خبر داد و ابراز امیدواری کرد این پروژه در مدت یک سال به بهره‌برداری کامل برسد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "شهرداری تبریز، ساماندهی «مقبره‌الشعرا» تبریز، را بر عهده گرفت"