|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۴ | کد خبر : 41138
 • پرینت

  آذرقلم: تشخیص غلط بیماری یک دختر نوجوان در شهرستان بستان آباد او را زمینگیر کرد.

  photo_2016-02-12_02-14-56
  آذرقلم: تشخیص غلط بیماری یک دختر نوجوان در شهرستان بستان آباد او را زمینگیر کرد.
  به گزارش آذرقلم، «مبینا» دختر ۱۱ ساله ی بستان آبادی آبان ماه گذشته بر اثر تزریق بدون تست و کنترل آمپول پنی سیلین در یکی از بیمارستان های بستان آباد از ۱۷ آبان امسال فلج شده است.
  مبینا در مقطع ششم ابتدایی تحصیل می کند و شاگرد اول کلاسشان است اما او حالا باید تاوان بی توجهی و عدم مسئولیت پذیری پزشک معالج یا پرستاری را بدهد که یکی نسخه اشتباهی نوشت و دیگری سهل انگارانه نشتر افلیجی بر تن رنجورش فرو برد و حکم زمین گیری اش را صادر کرد تا آینده شغلی و زندگی پرشور و شوق کودکی و نوجوانی اش را بر باد دهد.
  حالا او باید هم درد فلج بودن را تحمل کند و هم اینکه سنگینی هزینه های درمان را بر شانه های پدر مظلوم و دلسوزش شاهد و ناظر باشد.
  خانواده مبینا او را به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل کردند اما پزشکان اعلام کردند که کار از کار گذشته است. اکنون مبینا زیر نظر بیمارستان کودکان تبریز تحت درمان های دوره ای قرار دارد اما مجبور است هم درد و رنج بیماری را تحمل کند و هم درد و مشقت دوری راه و رفت و آمد را.
  اکنون باگذشت ۴ ماه از آن رویداد تلخ، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز پاسخ قانع کننده ای به این خانواده نداده اند.

  photo_2016-02-12_02-15-05

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "تزریق اشتباه پنی سیلین، «دختر بستان آبادی» را فلج کرد + عکس"
  ۴ نظر برای “تزریق اشتباه پنی سیلین، «دختر بستان آبادی» را فلج کرد + عکس”
  1. editor گفت:

   مریم خدابخش در این باره گفته::
   خوش بحال میبنا که بانی خیر شد تا گره سکوت ها رقم خورده و بازشوند…این درد تازگی ندارد…بسیار بوده اند از این موارد که تنها باسکوت گرد فراموشی بر روی شان نشست…سال هشتاد و دو من نیز به علت تشخیص دیرهنگام و پول دوستی یک خانم دکتری…فرزند پسر خود را از دستم دادم…این دکتر بی انصاف حتی اجازه نداد طفل معصوم حتی چشمانش رو بیش ازبیست وچهارساعت باز کند و به این دنیای بی رحم سلام کند…اما درعوض این بی رحمی…پزشکان وارسته و خدا دوستی پیدا شدند که چندین بار طعم زندگی مجدد را هدیه این حقیر ساختند…زندگی است…خوشی ها و ناخوشی ها,مهارت ها و ناشی گیری ها وبی تجربگی هاو همه ضد و نقیض ها باهم همراه شده اند…حالا کاری ایست که شده…راهی برای علاجش پیدا کنید…دیگر علاج واقعه بعد از وقوع عادت مان شده…کاش این شعار زجر آور دیرینه مبتنی برعلاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد…تحقق می یافت و طعم شیرین زندگی مبینا و ده ها کودک معصوم دیگر,چند صد پیر و جوان این گونه تلخ نمی شد

  2. فرمان گفت:

   خداوند به خود مبینا و خانواده اش صبر بدهد

   • مبینا یوسفی گفت:

    انشاالله که خدا خودش صبر میده
    و
    انشاالله که هرچه زود تر مبینا خانم گل شفا بیابه
    وحرف پایانی: من دو ندارم که دوستانم مثل مبینا خانم فلج شود و از همه میخوام که برای شفا یافتن مبینا خانم دعا کنند.
    ***التماس دعا***

  3. غلامرضا سالم شیروانه ده گفت:

   با سلام خسته نباشید آقای خوش نیت ممنون که به فکر فقیر فقرا هستید که دوباره خبر مبینا ی ۱۱ساله رافراموش نکردی وبی توجهی مسولان بستان آباد فراموش نشدنی نیست با تشکر شاگرد شما سالم


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.