|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷ | کد خبر : 3591
 • پرینت

  آذرقلم؛ مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت بیمه های درمانی کشور، خواستار ایجاد تغییرات ساختاری در این زمینه شد.

  pezeshkian

  به گزارش آذرقلم به نقل از شبکه خبر؛ نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، در همایش پوشش بیمه همگانی، که در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد، به شدت از وضعیت فعلی نظام بیمه درمانی کشور انتقاد کرد.

  پزشکیان در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: من نمی دانم چطور پولی که از فروش خانه و یا ماشین برای یک عمل جراحی گرفته می شود از گلویمان پایین می رود. روش ما غلط است و با این روش به جایی نمی رسیم.

  این نماینده مجلس که زمانی به عنوان وزیر بهداشت و درمان، مسئولیت اجرایی نیز بر عهده داشت، اضافه کرد: در مکانیزم پرداختی که ما نوشتیم، پزشکی که علم ندارد، مهارت ندارد و هرچه برای بیمار عکس و آزمایش بنویسد و تازه بعد از آن هم تشخیص ندهد، پول بیشتری می گیرد. این پول بی عرضگی است که ما به پزشک می دهیم. از آن طرف اگر پزشکی درست تشخیص دهد، به او پول نمی دهیم. این مکانیزم پرداخت غلط است.

  پزشکیان با انتقاد از دفترچه های بیمه درمانی گروه های خاص گفت: کدام عاقلی یک دفترچه می دهد دست افراد مثل چک سفید و می گوید هرجا رفتی برو و هرچه نوشتند بیا ما پولش را می دهیم؟ خداوکیلی دیوانه این کار را می کند؟ کدام کشور پیشرفته در دنیا می شناسید که چنین کاری را بکنند؟

  وی با انتقاد از بیمه های تکمیلی، گفت: کسی به من بگوید معنای بیمه تکمیلی چیست؟ کسی که قانون را قبول ندارد و قانون جمهوری اسلامی را هم زیر پا می گذارد و می داند قیمت فلان خدمت ده تومان است ولی می گوید من صد تومان می گیرم، بعد همان دولت، همان قوه قضاییه و همان قانون گذار می آید با کسی که قانون را قبول ندارد قرارداد می بندد و می گوید اشکالی ندارد! به این می گویند؛ “بیمه تکمیلی!” آیا این مدیریت است؟

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "روش بیمه درمانی ما غلط است"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.