|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۳ | کد خبر : 3585
 • پرینت

  به گزارش آذرقلم، بیش از نیمی از افرادی که به تازگی به این لیست اضافه شده اند، از مسئولان دولت سابق هستند؛ در این لیست نام رییس دادگستری آذربایجان شرقی نیز به چشم می خورد.

  80985203-5403712

  آذرقلم: وزارت دارایی انگلستان طی بیانیه ای فهرست افراد تحریمی خود را به روز کرد.

  به گزارش آذرقلم به نقل از تبریز بیدار، بیش از نیمی از افرادی که تازگی به این لیست اضافه شده اند، از مسئولان دولت سابق هستند؛ بسیاری دیگر هم افرادی هستند که سابقه فعالیت در قوه قضاییه دارند.  در این لیست نام رییس دادگستری آذربایجان شرقی نیز به چشم می خورد.

  حجت الاسلام مالک اشتر شریفی، کسی که نام او با پرونده “سکینه محمدی آشتیانی” به رسانه های دنیا راه یافت.

   سکینه محمدی‌آشتیانی در سال ۱۳۸۵ به اتهام زنای محصنه و قتل از سوی دادگاه کیفری تبریز مستنداً به مواد ۶٣و‌٨٣ و ‌١٠۵ قانون مجازات به حد رجم محکوم شد و بنا بر گفته مقامات قضایی حکم وی قابل تبدیل به اعدام است.

  رسانه های غربی با جنجال سازی در خصوص این پرونده، صادر کننده حکم را “مالک اشتر شریفی” اعلام و حملاتی را به او آغاز کردند تا این که وزارت خزانه داری بریتانیا او را نیز به لیست تحریم هایش افزود.

  این روحانی زنجانی الاصل زمانی اما چهره موجهی در تبریز دارد؛ اول به خاطر پیگیری پرونده های فساد در دستگاه قضایی؛ او با پشتکار تمام پیگیر پرونده های فساد مالی قضات و کارمنان دادگستری است و تا به حال چندین قاضی با سابقه را اخراج، بازنشسته اجباری و بازخرید کرده است تا از چرخه قضاوت حذف شوند.

  همچنین حجت الاسلام شریفی پرونده هایی را به جریان انداخت که کسی جرات نزدیک شدن به آن ها را نداشت؛ پرونده هایی ماندد زمین خواری در نمایشگاه بین المللی تبریز، بدی های بانکی میلیاردر مشهور و…

  تشکیل جلسات مستمر دیدار مردمی و دستورهای موکدش بر پیگیری “پارتی ندارها!” از جمله موارد دیگری است که محبوبیت مردمی را برای حجت الاسلام شریفی در پی داشته است.

  نماز مغرب و عشا مسجد شعبان تبریز به امامت حجت الاسلام شریفی اقامه می شود.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "“رئیس دادگستری آذربایجان شرقی” در لیست تحریم انگلستان!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.