- پایگاه خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

ابراز تاسف امام جمعه تبریز از شهادت چند آذربایجانی: از مردم قره باغ حمایت می کنیم!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]آذرقلم: حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به درگیری‌های منطقه قره باغ گفت: جنگ و خونریزی هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و لازم است که پیش از ریخته شدن خون‌های بیشتر، این درگیری‌ها پایان یابد و تمام اختلافات از طریق گفتگو و مذاکره حل و فصل شود.
به گزارش آذرقلم، امام جمعه تبریز با اشاره به جنگ اخیر قره‌باغ و اتفاقات رخ داده در آن افزود: اظهار نظر در خصوص جنگ قره‌باغ وظیفه دستگاه دیپلماسی کشور است لیکن آنچه بنده مطرح می‌کنم از زبان مردم استان است.
امام جمعه تبریز افزود: ابتدا باید از اتفاقات رخ داده و شهادت جمعی از مردم آذربایجان ابراز تأسف کرد.
وی ادامه داد: بارها اعلام شده و مجدداً تاکید می‌کنیم که جنگ و درگیری به نفع هیچکدام از طرفین درگیر نیست.
نماینده ولی فقیه در استان با دعوت از دولت‌های ارمنستان و آذربایجان برای نشستن پای میز مذاکره تصریح کرد: جنگ و خونریزی هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و لازم است که پیش از ریخته شدن خون‌های بیشتر، این درگیری‌ها پایان یابد و تمام اختلافات از طریق گفتگو و مذاکره حل و فصل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با بیان اینکه موضع ما در مناقشات اخیر، حمایت از مردم قره‌باغ است، گفت: ما زمینه‌ساز، باعث و بانی این اتفاقات را رژیم صهیونیستی می‌دانیم و مطمئن هستیم که تحریکات این رژیم منحوس باعث بروز درگیری‌ها شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]